Knihy

Lauren Kate: Pád

Moje hodnotenie: 8/10
Uvedomila si, že si ešte stále hľadia do očí, a v tom sa na ňu Daniel usmial. Oblialo ju teplo a musela sa chytiť lavičky. Cítila, ako sa jej pery rozširujú do úsmevu, ale on zrazu dvihol ruku.
A ukázal jej vztýčený prostredník. (Pád, str. 35)

Lauren Kateová (1981) vyrástla v Dallase. Do školy chodila v Atlante a písať začala v New Yorku. V súčasnosti žije v Los Angeles.
Oficiálna synopsa:
Na Danielovi Grigorim je čosi bolestne známe. Tajomný, uzavretý chlapec pritiahne pozornosť sedemnásťročnej Luce Priceovej hneď v jej prvý deň na internátnej škole Meč a kríž pri meste Savannah. Je jediným svetlým bodom na mieste, kde nie sú dovolené mobilné telefóny, ostatní študenti sú vyšinutí a bezpečnostné kamery ich sledujú na každom kroku.
Daniel však nechce mať s Luce nič spoločné – a dáva jej to jasne najavo. No ona sa nevzdáva. Mládenec ju priťahuje ako svetlo nočného motýľa a Luce musí zistiť, čo pred ňou tak zúfalo skrýva… aj keby ju to malo stáť život. Nebezpečne vzrušujúci a temne romantický triler
PÁD je súčasne najúžasnejším príbehom lásky!
Ok, nenazvala by som to “nebezpečne vzrušujúci a temne romantický triler”. Chápete, od začiatku viete kto je kto. Teda kamoška tvrdí, že je to len kvôli množstvu kníh, ktoré mám už za sebou a tak je ťažké prekvapiť ma. Ale aj tak si myslím, že to bolo príliš ľahko predvídateľné. Vážne.
Ale samozrejme má táto kniha aj svoje pozitíva. Napríklad nádherný obal 😀 Okrem toho aj výbornú zápletku. Mňa osobne fakt nadchla myšlienka, že chudák padlý anjel je potrestaný za to, že sa zamiloval a to takým spôsobom, že vždy, keď pobozká svoju milú, ona zomrie. A narodí sa zas o 17 rokov. Skutočne za tým stojí veľký príbeh a preto verím, že to autorka nedobabre a v druhom dieli sa poriadne rozbehne 🙂
Hej, a za ďalšie plus môžeme považovať aj to, že som ešte nečítala žiadnu knihu z takéhoto prostredia (:
Predpokladané dátumy vydania ďalších dielov:
Súženie → 20.06.2011
Začiatok → 20.08.2011
Vytŕženie → 20.10.2011
Zdroj: Martinus.sk

Jedna myšlienka na “Lauren Kate: Pád

  1. Spätné upozornenie: LIST – Alethea Caris

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s