Knihy

Alyson Noel: Navždy (Nesmrteľní)

Navždy (Nesmrteľní) - Alyson Noel
Moje hodnotenie: 3/10
Moje hodnotenie: 1,5/10
Príšerné!
Na tie hlúpe červené tulipány som už bola fakticky alergická, hlavná postava sa stále urážala, žiarlila + ozaj neviem koľkokrát som čítala vetu typu “Len čo zo vyslovím, hneď si uvedomujem, aké to bolo odo mňa malicherné a hlúpe”, ale asi na každej siedmej strane.
“Akože” temnosť. “Akože” záhada.
A DARCY NIE JE POSTAVA BRONTEOVEJ!

Oficiálna synopsa:
Po tragickej autonehode, ktorá si vyžiadala životy celej jej rodiny, vidí šestnásťročná Ever Bloomová aury ľudí. Počuje aj ich myšlienky a po jedinom dotyku pozná celé ich životné príbehy. Všetci na strednej škole si o nej myslia, že je čudáčka. Všetko sa však zmení, keď stretne Damena Augusta. Damen je nádherný, neobyčajný a bohatý a v jeho prítomnosti sa Ever darí nepočuť v hlave hlasy a nevnímať všetku tú chaotickú energiu okolo seba. Čím viac Ever preniká do Damenovho sveta plného tajomstiev a záhad, tým viac nových otázok sa vynára. Nemá ani len tušenie, kto Damen vlastne je. Jediné, čo Ever naozaj vie, je fakt, že je doňho čoraz väčšmi zamilovaná.
Vlastne ani neviem za čo som dala tie tri body ten jeden a pól boda. Ok, poďme premýšľať. Určite to nebude za to, že hlavná hrdinka mala totálne všetko. Všetko. Proste… Autorka si možno vysnívala dom, ktorý by chcela sama mať, ale nikdy sa jej to nepodarí. Veď ktorý bežný človek má dnes niekoľko LCDčiek, notebooky a čo ja viem aké ďalšie elektronické vymoženosti + bazén, výrivku, kabriolety a podobne.
Keď som si ešte prečítala “hlášku” o veľkom nebeskom šatníku, myslela som, že tú knihu hodím von oknom. Hlavne, keď ešte pripočítate tie veci čo som vytkla vyššie.
1 bod 0,5 boda by mohla vlastniť Riley. V podstate ťahala dej v Damenovej neprítomnosti. Bola celkom zlatá 🙂
Neskôr… Čo ja viem. Všetky vedľajšie postavy sa akoby vynárajú len vtedy, keď sú potrebné. Niečo na zaplnenie miesta pri už spomínanej Damenovej absencii. Ale zase Miles bol tiež fajn (:
Och, čo ja viem. Proste… Dnešný knižný trh by si asi zaslúžil čistku. Ani neviete ako mi prišlo zle, keď som si otvorila Martinus a prečítala komentáre na túto knihu. Vraj najlepšia akú kedy čítali. V momente som klikla na krížik a predýchavala nevzdelanosť nášho národa. Ak to tvrdia, asi nečítali NIČ iné.
A toho Darcyho a lá postavu z Bronteovej knihy jej neprepáčim.
Tak ešte nejaké pozitívum…. Fú, možno karmy. Ešte som nečítala knihu, v ktorej by niekto videl karmy ľudí.
Ďalšie plus? No… povedzme, že ďalšie plus dávam SEBE 😀 Vydržala som to čítať do 250. strany. Nakoniec som to zavrela a snažila sa spamätať 😀 Následne som to dočítala dnes ráno (okay, tak na obed :D) a teraz píšem tento článok.
Odporúčanie? NIKOMU z vás. Jedine možno desaťročnej bláznivej barbie, ktorej to asi dosť spraví radosť. Chápete, 10ročná nebude hľadať hlbšiu zápletku ani nič iné, takže…
Jedno neoriginálne klišé.
A jasné! Skoro som zabudla 😛 Prišlo mi, že scény boli strihané… Veľmi zle. Proste raz som dokonca dvakrát kontrolovala, či som nevynechala nejakú stranu, pretože mi vety ku sebe absolútne nesedeli. Od veci.
Zdroj: Martinus.sk

2 myšlienky na “Alyson Noel: Navždy (Nesmrteľní)

  1. Spätné upozornenie: LIST – Alethea Caris

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s