Knihy

Beth Pattillo: Jak mi Jane Austenová zničila život

Beth Pattillová -Jak mi Jane Austen zničila život
Včera mi bolo tak zle, že som si proste musela ísť kúpiť nejakú knihu… 😉 Ešte že mám železné úspory… 😀
Moje hodnotenie: 10/10
Vyrazila jsem na tuto cestu sice proto, abych Jane Austenovou zničila, ale pořád jsem ji potřebovala jako ten výše zmíněný narkoman. Jen to, že si lidé kupují šarlatánske mastičky, neznamená, že nepotřebují léky.
(str. 13, Jak mi Jane Austenová zničila život)
Beth Pattillová se zamilovala do Jane Austen během svých univerzitních studií v Londýně. Z její vášně se brzy stala posedlost, která si vyžádala pravidelné výlety po celé Anglii po dobu dvaceti let. Svou vášeň vtělila do chytrých románů pro ženy s austenovskou tematikou Jak mi Jane Austenová zničila život a chystaném Jak mi pan Darcy zlomil srdce.

Oficiálna synopsa:
Moderní milostný i detektivní příběh pro obdivovatelky Jane Austenové. Emma, mladá americká vědkyně se zaměřením na Jane Austenovou, přijíždí do Londýna za potrhlou starou paní, která prý vlastní stovky ztracených dopisů slavné Jane – pro badatelku úplný svatý grál! Jenže než si Emma dopisy vyslouží, musí složit řadu zkoušek, objevit zapomenutá tajemství, navštívit města, v nichž Jane žila a jen tak mimochodem najít lásku tam, kde už ji nečekala.
Osobne sa mi táto kniha veľmi páčila. Bola tak realisticky podaná, že som si na konci musela pripomenúť, že je to naozaj len fikcia 🙂 Čo sa týka konca… Naozaj mám rada, keď sa niečo končí “A žili šťastne až kým nepomreli”. Áno, som naivka a očividne sa musím poučiť na vlastnej hlúposti a detinskosti rovnako ako hlavná postava tejto knihy. Ale je pravda, že ak by skončila s nemenovaným chlapíkom, tak by to bolo asi dosť klišé 🙂 Napriek tomu, že otvorené konce nemám veľmi v láske, schvaľujem to tak, ako to je 🙂 Jediné čo môžem tejto knihe vytknúť – a aj to len editorom, často boli od veci úvodzovky. Buď boli len na konci alebo na začiatku. A teraz tipuj – myslí si to alebo zo hovorí? 😀
Keď som zistila, že vyjde kniha s názvom “Jak mi pan Darcy zlomil srdce”, povedala som si, že si ju nekúpim, keďže Darcy je môj… Hm, ako sa to povie? (: Proste milujem ho 😀 Ako aj Knightlyho a rovnako ako Emma na to doplatím… Emma akože hlavná postava tejto knihy nie románu od JA 😀
No, lenže ja si to asi fakticky prečítam 🙂 Páči sa mi štýl autorkinho písania, dej, rytmus… 🙂
Nespěchala jsem, přejížděla prsty přes hřbety knih, zastavovala se, abych si vytáhla z police knížku a prohlédla si ji. Když jsem procházela přízemím, měla jsem pocit pohody. Bylo to lepší než meditace nebo nové střevíčky, dokonce lepší než čokoláda. Můj život byl v troskách, ale tady byly stále ještě knihy. Spousty a spousty knih. Útočiště. Zotavení. Každá z nich nabízela možnost nového začátku.
(str. 87, Jak mi Jane Austenová zničila život)
Zdroj: Martinus.sk

Jedna myšlienka na “Beth Pattillo: Jak mi Jane Austenová zničila život

  1. Spätné upozornenie: LIST – Alethea Caris

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s