Filmy a seriály

Najočakávanejšie filmy roku 2011

Objavila som tento článok na imdb.com a… Napadlo mi, že sa s vami podelím o moje tešenie 😉
.
I. Harry Potter and Deathly Hallows part 2
Toto myslím ani netreba komentovať. Je to film, na ktorý sa ja osobne teším úplne najviac a… Som z toho úplne mimo 😀
Premiéra:
16. júla
.
Keďže sa producenti rozhodli uviesť sedmičku v dvoch častiach, druhá sa bude zameriavať na Harryho úsilie zničiť posledný Horcrux a jeho prioritou bude samozrejme zničiť Lorda Voldemorta. Jeho priatelia začínajú zomierať a Harry má pochybnosti, či to vôbec dokáže. Lenže ako to už býva, nič nie je také ťažké ako sa na prvý pohľad zdá a Harry zvedie svoj finálny súboj.
.
.
II. Pirates of the Caribbean: On a stranger tides
Sparrow, para o te arranco la cabeza! 😀 Má to úžasný trailer a dovolím si myslieť, že aj celý film bude úžasný 🙂 Už aby bol tu.
Premiéra:
19. mája
.
Johnny Depp se vrací ke své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním příběhu plném pravdy, zrady, mládí a odchodů. Když se Jack setká se ženou ze své minulosti (Penelope Cruz), není si jistý, zda jde o lásku – nebo zda tato žena jen “hraje na city” a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když ho donutí, aby vstoupil na palubu Queen Anne’s Revenge, lodi obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), Jack se ocitá v nečekaném dobrodružství, kde neví, koho se obávat více: Černovouse nebo ženy ze své minulosti. Film zachycuje legraci, dobrodružství…
.
VII. Rango
Tento film už síce vyšiel dávnejšie, ale ja som sa k nemu ešte stále nedostala :/ Chcela som si ho zapnúť krátko po uvedení do obehu, avšak kvalita bola taká príšerná, že som to radšej vypla. Asi to pôjdem pohľadať teraz po dokončení článku 😉
Don’t worry I’ve got plan! …. HELP!!! Open the door! …. Ok, plan B… xD
Premiéra: 11. marca
.
Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace.
“Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…” Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného.
.
XII. Water for Elephants
Najprv som na to pozerala dosť skepticky… No, kto by nebol pri známom Robovi Pattinsonovi a jeho životnom úspechu v role Edwarda Cullena. Práve som si pozrela trailer a prišla som na to, že by to mohlo byť zaujímavé. Do kina na to asi nepôjdem, ale rozhodne si to pozriem doma 🙂
Premiéra: 12. mája
.
Jacob Jankowski (Robert Pattinson) se náhodně po smrti svých rodičů dostane do cirkusu, kde nastoupí na místo veterináře. Hned první den se zakouká do krásné akrobatky Marleny (Reese Whiterspoon), jež je provdaná za ředitele zvěřince Augusta (Christoph Waltz). Po počátečných dnech, kdy Jacob považuje Augusta za milého hodného a nápomocného člověka, přijde na to, že vůbec není dokonalý a že Marlena s ním má někdy dost obtížný život. Příběh o lásce a žárlivosti i o nástrahách života v cirkuse v první polovině minulého století.
.
XV. The Three Musketeers
Zaujalo ma to už len pre to, že sú to mušketieri 😀 A potom, keď som si zvedavo pozrela kto tam hrá a zbadala meno Matthew McFadyen… ♥ (Pre niektorých možno bude lepšie povedať to, že tam hrá Orlando Bloom :))
Premiéra: 21. októbra
.
Mladý D’Artagnan (Logan Lerman) a jeho tři věrní přátelé Atos, Portos a Aramis (Matthew Macfadyen, Ray Stevenson a Luke Evans) se opět musí spojit a zastavit krásnou dvojitou agentku mylady De Winter (Milla Jovovich), která se chystá převzít francouzský trůn a uvrhnout Evropu do války.
.
XVI. Anonymous
Myslíte si, že si nechám ujsť nejaký historický film? Ha-ha 😀 Tento je dokonca o Shakespearovi a zo známych tam hrá David Thewlish, Jamie Cambell Bower a tuším meno Xavier Samuel sa spája s Twilight ságou… 🙂
Trailer som síce nenašla, ale podľa obsahu, historického obdobia a Davida Thewlisha by to malo byť fakt dobré.
Premiéra: 20. októbra
.
EDIT 09.04.: Trailer
.
XVIII. Kung Fu Panda 2
Mohlo by to byť zlaté 😀
Premiéra: 26. mája
.
Dračí válečník Po společně se svými kamarády Tygřicí, Jeřábem, Kudlankou, Zmijí a Opicí ochraňují Údolí míru. Ale Poův nový úžasný život je v ohrožení. Objevil se strašlivý padouch, který chce použít tajnou nezastavitelnou zbraň, aby ovládl Čínu a zničil kung-fu. Je na Poovi a jeho pěti kamarádech, aby cestovali napříč Čínou a zvítězili nad onou hrozbou. Ale jak by Po mohl přemoci zbraň, která umí přemoci kung-fu? Po musí zabrousit do minulosti a odhalit tajemství jeho záhadných počátků, jedině poté bude schopen uvolnit sílu potřebnou k vítězství.
.
XXII. Immortals
Opäť zas trailer nikde, ale poviem vám, že som sa nemohla nesmiať, keď som zbadala, že Kellan Lutz hrá gréckeho boha Poseidóna 😀 Uvidíme či si to pozriem… 🙂
P.S.: Hrá tam aj “ujo Ollivander”
Premiéra: 10. novembra
.
Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů – ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill).
.
XXIII. The Twilight Saga: Breaking Dawn part 1
Čo povedať k tomuto? 😛 Odkedy je okolo Tw taký humbuk a neustále vidieť 10-ročné fifleny básniace o Edwardovi… Úprimne mi je z toho zle. Ale napriek tomu určite pôjdem na (pred)premiéru (:
Premiéra: 13. novembra
.
Bella sa rozhodla vydať za Edwarda, ale stále má veľmi rada aj Jacoba, ktorý odišiel. V prípravách na svadbu sa vyžíva Alice, ktorej Bella všetko zverila. Bella sa rozhodne stať upírkou, aj keď Edward s tým nesúhlasí, no musí jej urobiť po vôli. Budú mať nádhernú svadbu a ešte krajšie medové týždne, na ktorých Bella otehotnie. Nikto nesúhlasí s tým, aby si ho nechala, iba Rosalie, ktorá sa stáva Bellinou oporou počas celého jej tehotenstva. Pri pôrode Bella zomiera, ale stane sa z nej nádherná, očarujúca a milujúca upírka. No bude si musieť dávať pozor na Volturiovcov, ktorí jej chcú vziať nádherné, z časti upírske dieťa – Renesmee.
.
XXIV. Rio
Práve som si pozrela trailer – to je aké rozkošné! 😀
Premiéra: 14. apríla
.
Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě?
.
XXV. The Smurfs
Keď som tento trailer videla pred pár dňami, neubránila som sa smiechu 😀 Vyzerá to podarene!
Premiéra: 04. augusta
.
XXXIV. Red Riding Hood
Režisérku spoznáte ihneď. Ako? Všimnite si Edwardovský účes jednej z postáv. Ale hrá tam Gary Oldman! ♥ Už len kvôli nemu to bude musieť byť super 😀
Premiéra: V kalendári mám RRH zapísané na 14. apríla, no ČSFD tvrdí, že to bude až 09. júna…
.
Romantický fantasy thriller. Ve filmu “Červená Karkulka” hraje Amanda Seyfried mladou a krásnouValerii, která se zmítá mezi dvěma muži. Zamilovala se do hloubavého samotážePetera (Shiloh Fernandez), avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym(Max Irons). Valerie a Peter nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnoupro útěk, když se dozvědí, že Valeriina sestra byla zavražděna vlkodlakem,který loví v tmavém lese obklopující vesnici.Lidé z vesnice udržují po celá léta nelehké příměří se zlou bestií tím,že jí nabízejí každý měsíc zvířecí oběť. Pod krvavým úplňkem si vlkodlak vybere ale oběť větší – lidský život,a tak lidé hladoví po pomstě zavolají známého lovce vlkodlaků, otce Solomona(Gary Oldman), aby jim pomohl bestii zabít. Solomon ale upozorní občany na to,že se vlkodlak přes den mění v člověka a že to může být kdokolivz nich. Když počet obětí roste s každým úplňkem, začne se Valerie domnívat,že vlkodlakem by mohl být někdo blízký. Panika svírá celou vesnici a Valeriezjišťuje, že má s nestvůrou jedinečné spojení – takové, které je neúprosnětáhne k sobě. Díky tomu se Valerie stává podezřelou…i návnadou.
.
XXXVIII. Your Higness
O tomto som čítala už… Veľmi dávno 😀 Je to historická komédia – uvidíme, či kvalitná 🙂
Premiéra: 23. júna
.
Thadeous (Danny McBride), arogantný a lenivý princ, strávil celý život v tieni staršieho brata Fabiousa (James Franco). Ten sa v naleštenom brnení púšťa na hrdinské výpravy, na ktorých poráža drakov a víťazí nad zlom, čím si získal srdcia ľudu. Avšak jeho snúbenica Belladonna (Zooey Deschanel) je unesená zlým čarodejníkom Leezarom (Justin Theroux) a tak sa obaja bratia vydávajú na odvážnu misiu. Pridáva sa k nim aj nebezpečná bojovníčka Isabel (Natalie Portman). Spoločne musia poraziť hrôzostrašné kreatúry a prekonať mnoho prekážok, aby Belladonnu zachránili.
.
(Neuvedené v zozname) Sherlock Holmes 2
Ani tu ešte neexistuje trailer, ani žiadna synopsa, no ak to bude minimálne také dobré ako prvý diel, tak sa ozaj máme na čo tešiť 🙂
Premiéra: 29. decembra

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s