Šľachtic srdcom

Royal wedding

Myslím, že nie je nik, kto by túto informáciu nezachytil. Spomínalo sa to v médiách takmer nonstop. Až nakoniec… Prišiel ten deň D.
.
Samozrejme, ako školopovinná som musela byť v tú dobu v škole, ale keďže mám úžasné kamarátky (konkrétne C.Ch.E) mohla som si to nahrať a s pokojným svedomím sedieť na hodine a vnímať výklad profesora. Prvé čo som spravila, keď som o 15:00 prišla domov, bolo sadnutie si k telke a zapnutie si nahrávky.
.
Najprv sa hovorilo o tom, že to skôr budú pozerať staré babky, než mládež a jeden ujo sa dokonca vyjadril, že je to nefér, keď je plno hladujúcich detí v Afrike. Zlatý. Má pravdu, je to trochu malicherné, ale… Osobne to tiež považujem za veľkú udalosť, ktorú som proste vidieť musela. Veď je to anglický následník trónu! 😀
.
Plná očakávania som sledovala hostí, čo mi aspoň zahnalo nudu, pokiaľ do Westminster Abbey prišla kráľovská rodina. Beckham mal prekrásny žaket a cilinder! Až na to, že je to riadny debil. Hodnosť britského rádu či akého mal pripnutý na opačnej strane. Mimochodom, len som čakala, kedy Backhamová vypichne niekomu s tými paličkami na klobúku oko. Ale vždy lepšie ako tie klobúky a lá mucholapka, satelitný prijímač a podobne.
Medzi pozvanými bola aj španielska kráľovská rodina. Len mi je ľúto, že to len spomenuli, ale zabrať ich nezabrali! Teším sa až túto udalosť bude rozoberať časopis iHola! 🙂 Musím na neho začať šetriť (6e!).
.
A už do kostola prichádzali aj princovia. Popri Williamovi je Harry vážne tínedžer. Tá futbalová chôdza, ako správne poznamenali komentátori, vážne kontrastovala s chôdzou Williama.
Jej veličenstvo ma trošku prekvapilo žltým kostýmom, ale nakoniec som si počas prenosu na tú žltú celkom zvykla.
.
.
Nevesta bola krásna. Williamov pohľad na ňu tiež. Aj Harryho komentár pokiaľ kráčala uličkou plus taktiež Williamove slová, ktorej jej po príchode zašepkal (: Aspoňže sa mu ľahko číta z pier 😀 Hej a Kate si “tak trochu” stúpala na predný lem šiat. Ale to asi väčšina neviest. Pobavilo ma aj to ako jej nevedel navliecť prsteň 😀
.
.
Priznám sa, že obrad som si trošku už ku koncu zrýchlene pretáčala. (Westminster Abbey je fakt nádherné.)
Nakoniec vyšli z kostola a kočom sa odobrali do Buckinghamského paláca. Všimli ste si ako Harrymu odľahlo? Keď ešte len na začiatku vchádzal do kostola, vyzeral riadne napäto a po obrade už bol viac ako uvoľnený 😀
.
.
Potom som už len netrpezlivo čakala kedy konečne vyjdú na balkón – veď pusa v kostole nepadla, musí teda na balkóne 🙂 Naozaj sa tak aj stalo. Dokonca 2x 😉 Následne nad palácom preleteli vojenské letky a kráľovná zavelila vrátiť sa do komnát.
.
William a Kate sú skutočne krásny pár. Dúfam, že im to vydrží 🙂
.
.
Keby som nebola taká lenivá a písala tento článok včera, určite by som spomenula viac detailov, ale teraz mi už na um nič neprichodí… Ale chcela som sa spýtať, že prečo chodili Rolls Roicom? Čo je to za značka? Teda prečo to povedali tak, akoby to bolo od začiatku jasné, že pôjdu autom práve tejto značky? Moja neznalosť je zahanbujúca, ale.. 😀 Skutočne o tom nič neviem (:
.
Mimochodom, nepáči sa mi tá fotka, ktorá koluje facebookom, resp. internetom… (Určite viete ktorá.)
.
P.S.: Krásne oficiálne fotky fotené po obrade AQUÍ!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s