Knihy

Lamači srdca alebo naivita čitateliek II

Pokračovanie článku z 12. mája 🙂
.
 • Jasper Whitlock
Kniha: Twilight sága (S. Meyer)
Popis: Další byl vyšší, štíhlejší, ale taky svalnatý, s vlasy medově blonďatými, podobajíci se lvu.
Pozn.: K láske ku tejto postave nás pravdepodobne vyprovokoval až herec, ktorý ju zahral. (Neopovážte sa niečo namietať proti Jacksovi Rathbonovi! :D)
Spočiatku som, asi ako každá, milovala Edwarda Cullena. Až na to, že potom sa mi zhnusil a prišla som na to, že aj vedľajšia postava vie byť rovnako úžasná ako tá hlavná, ak nie oveľa, oveľa viac (:
//Alethea
.
Jasper Whitlock - Jackson Rathbone
.
 • Edward Cullen
Kniha: Twilight sága (S. Meyer)
Popis: Zlaté oči striedajúce sa s čiernymi, bronzové vlasy a snehobiela pokožka.
Pozn.: Áno, Edward. Milovaný aj zatracovaný miliónmi fanúšikov. Ja zastupujem tú prvú kategóriu, teda milovaný. Povedzme si pravdu? Kto by nechcel mať doma takéhoto ochrancu, priateľa nekonečne ľúbiaceho?! (Slovosled jak oči. xD) Urobil by pre vás aj to posledné, zomrel by pre vás. No tak! Nebuďte z kameňa (Alethea!! xD) Jeho správanie zo “starej školy”, zdržanlivosť a pod. je v niektorých prípadoch mierne iritujúce, ale vyváži sa to jeho dobrý srdcom a, čo si budeme klamať, vo filme aj pekným ksichtom. (Nech si hovorí, kto chce, čo chce… 😀 Robert má niečo do seba! xD)
//Chloe
.
Edward Cullen
.
 • Damon Salvatore
Kniha: Vampire Diaries (L.J.Smith)
Popis: Byl výjimečně hezký. V matném světle měl bledý obličej, ale dokázala rozlišit jemně črtané dokonalé rysy pod kšticí tmavých vlasů. Ty vysoké lícní kosti musely být sen každého sochaře. Přikročil o krok blíž. Všimla si, že má velmi neobvyklé oči, téměř černé, ale s podivnými světélky. Jako byste se mohli dívat hloub a hloub, dokud do nich nespadnete, a pak budete padat navěky.
Pozn.: Knihu sme síce nečítali, ale google tvrdí toto 🙂 Myslíme si, že nemusíme vravieť, že seriálový Damon je naprosto dokonalý a vždy, keď je na scéne, takmer padáme zo stoličky 😀 Milujeme jeho gestá, ironické hlášky… Jeho ♥
.
Damon Salvatore - Ian Somerhalder
.
 • Stefan Salvatore
Kniha: The Vampire Diaries (L.J.Smith)
Popis: Záhadný a príťažlivý, mierne depresívne naladený upír, ktorí stvárňuje úlohu dobráka.
Pozn.: Keďže som nečítala TVD, ale videla len ich seriálové spracovanie, môžem sa vyjadriť len k seriálovej postave Stefana. Hoci, podľa väčšiny, nezastupuje úlohu krajšieho brata – áno, vedie Damon – jeho nakrčené čelo a pohľad spod mihalníc evokuje určitú dávku záhadnosti, ktorá je umocnená jeho kontrolovaným správaním a to vedie k jeho príťažlivému výzoru a správaniu. Občas má aj svetlé – vtipné chvíľky, no skôr predstavuje akýsi “láskoidný” typ.
//Chloe
.
Stefan Salvatore
.
 • Orfeus MacBott
Kniha: Princeta a Kapitán (Anne-Laure Bondouxová)
Popis: Modré oči, bledá pleť. Mierne chorľavý a zatrpknutý, pretože až tesne pred otcovou smrťou sa dozvie, že vlastne chorý vôbec nie je a tak sa môže s pokojným vedomím a svedomím plaviť po oceánoch a moriach, čo je jeho životný sen. Je to typ postavy, ktorá sa v priebehu deja mení z ustráchaného a hanblivého mládenca na odvážneho a istého hrdinu a vodcu s veľkým srdcom.
Pozn.: Pamätám si, ako som pôvodne túto knihu nechcela. No bola som chorá a mama ma chcela prekvapiť a kúpila mi ju. Najprv som hundrala no napokon predsa len zvedavo začala čítať. Od začiatku ma to pohltilo a ja som čítala bez prestávky. Bolo to asi druhýkrát čo ma kniha dokázala rozplakať. (Áno, plakala som za Orfeom…)
//Alethea
.

5 myšlienok na “Lamači srdca alebo naivita čitateliek II

 1. Oh Jasper, nie zlé, určite ho ja osobne znesiem skôr ako Edwarda. Ok, mať doma chlapa ktorý by pre mňa aj zomrel, čo ja viem lákavá predstava, romantika jak hrom, ale s tej jeho lásky a dobroty by som sa asi po dvoch týždnoch s ním vo vzťahu strelila od nudy do hlavy :D. Jáj aha, to by som nestihla lebo by ma asi každú chvíľu nahanal niekto krvilačný. A Damon?! K tomu sa snáď nemusím vyjadrovať, to je moja šálka kávy a nie ďalší láskoidný Stefan :D.

  Páči sa mi

 2. Pekný článok, hodnotím veľmi pozitívne nápad na jeho vytvorenie, trafila si sa do všetkých postáv, ktoré zbožňujem (až na Edwarda, pre mňa bol top Jasper, už v knihe, :D), hoci ešte zopár ich tam chýba, napr. Severus Snape,:)
  P.S.: veľmi pekný blog

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s