Knihy

Knihy za mesiac január

  • Alexandre Dumas: Traja mušketieri
Čítala som už viacero románov 19. storočia a preto musím povedať, že tento bol pre mňa prekvapením. Bála som sa, že nebudem mať chuť čítať to kvôli veľkému množstvu opisov, ktoré boli vtedy také obľúbené a dnes sa takmer úplne vytratili a preto na ne nie som zvyknutá. Opak bol pravdou – táto kniha ma naozaj veľmi bavila.
4/5
 
  • John Keats: Obrys krásy
Minulý rok som videla film založený na skutočných udalostiach s názvom Bright Star, ktorého hlavnými postavami sú Fanny Brawneová a básnik John Keats. Samozrejme, zvedavosť mi nedala + keď si pripočítame, že John Keats je Brit, musela som po jednej z jeho zbierke siahnuť. Osobne sa v poézii vôbec nevyznám a vôbec by som neprotestovala, keby ma Mr. Keats učil básne čítať presne ako kedysi Fanny, pretože si myslím, že ak v básniach nájdete to čaro, tak sú ozaj čarovné 😉
Ale pre “poetického laika” je to proste 2/5.
2/5
 
  • Tim Burton: The Melancholy death of oyster boy & Other stories
A opäť poézia. Avšak dosť z iného súdka. Tim Burton je známy svojou kreatívnou mysľou filmového génia. Nepochybovala som nad nekonečnou originalitou básní, ktorá sa mi potvrdila hneď prvou stránkou, avšak nevyhovovala mi tá (pre mňa) veľká morbídnosť. Ale za tú bezhraničnú fantáziu musím dať tejto knihe o bod viac ako Obrysom krásy.
Vydanie, ktoré som čítala malo dokonca veľmi pekné pestré ilustrácie, ktorých autorom je samotný Mr. Burton.
3/5
 
  • Max A. Collins: Criminal Minds – Killer Profile
Druhý diel knižnej série Criminal Minds z pera pána Collinsa ma zaujal omnoho menej ako diel prvý. Našla som tam menej vtipných okamihov a celkovo sa mi zdal menej akčný či dramatický. K čítaniu ma hnala iba myšlienka, aby som túto knihu nenechala rozčítanú – lákala ma nasledujúca položená na poličke. Dúfam, že tretí a zároveň posledný diel bude lepší.
2/5
 
  • Ken Follet: Na veky vekov
Ja viem, knihy by sa nemali čítať v opačnom smere, teda najprv druhá časť a až potom prvá. Piliere Zeme som dokonca čítať začala, no keďže som videla pred rokom seriál, čiže obsah som viac-menej poznala (poznáme predsa rozdiel kniha×film) a bola som veľmi, veľmi zvedavá na detaily deju, ktorého natáčania som sa v októbri zúčastnila, Piliere som položila nabok a pustila sa do druhého dielu.
Áno, znechutenie sa vo mne ozývalo často. Hold, som citlivá duša a erotické scény mi rovnako ako násilnické nevyhovujú. Napriek tomu za to môžem strhnúť len jednu hviezdičku, pretože príbeh je tak dôkladne premyslený, vymyslený a prepracovaný, že to až nie je možné. Autor si na tom musel dať obrovskú námahu, no dej pritom zostáva svižný a ľahko čitateľný. Vskutku výborné! Vrelo odporúčam.
4/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s