Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiac február

.
Nehodlám se pouštět do nesmyslných debat je-li má vlast v právu či ne. Nicméně když zapátrám ve svém srdci tak mezi všemi předsudky vyplývajícími z mé povahy, mezi všemi novými idejemi, uznáním nezbytných změn, lidmi, spisovateli, politiky, filozofy – i bouřliváckými sociálními filozofy, nejhlubší struna mého srdce zní stejně, jak bude znít do konce mých dnů. Anglie. Navždy!
To the Ends of the Earth – Až na koniec sveta
.
.
  • Jeden musí z kola von (2011) – Director: Tomas Alfredson
Na tento film som sa tešila už pomaly rok, takže do kina som šla s veľkým nadšením. Za všetkú tú radosť mohlo úžasné britské obsadenie – John Hurt, Gary Oldman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch a ďalší. Napriek výborným hereckým výkonom, ktoré boli samozrejme očakávané, a čo sa technickej stránky týka – dávam len 3/5. A to kvôli deju, z ktorého som veľmi múdra nebola. Tento film je určený skôr tým, ktorí vedia o čom bol socializmus a aká bola vtedy politika.
3/5
.
.
  • Hugo a jeho veľký objav (2011) – Director: Martin Scorsese
Dlho som otáľala s kúpou lístkov do kina. Keď som však videla BAFTA a čítala viacero recenzií, ktoré oplývali bohatým slovníkom superlatív, rozhodla som sa. Vôbec to neľutujem. Všetky chvály na tento film sú opodstatnené. Ako povedal James Cameron, ani jeden kamerový záber nie je navyše. 3D je úplne prekrásne a všetky detaily prepracované. Tuším som tam našla pár chybičiek, ale tie vôbec nezavážili. Režisér týmto filmo vzdal hold filmovému premyslu – jeho vývoju.
(Bolo úžasné vidieť prvé filmy, o ktorých som len čítala v knihe o histórii filmu.)
5/5
.
.
  • Neuveriteľná cesta kapitána Drakea (2009) – Director: David Flores
Ako si spríjemniť nedeľné popoludnie? Veď zapnime si film o sirovi Francisovi, obľúbenom pirátovi kráľovnej Anglicka, ktorého poznáme z dejín. Vykľulo sa z toho čosi zaujímavé, niečo ako slabučkí Piráti. Chcela som dodať, že len s pridaním španielčiny, ale práve mi došlo, že španielčina bola dokonca v Pirátoch tiež… No nič. Pozrieť sa to celkom dalo, ale tam to nejako končí. Hlavná postava bola charizmatická, španielsky prízvuk mali veruže divný a počítačové more nie je more. Ako oddychovka pre ľudí, čo nehľadajú vo filme istú kvalitu to môže byť celkom fajn, pripúšťam. Ja si to už však znova pozrieť nemienim.
2/5
.
.
  • Pokánie (2007) – Director: Joe Wright
Krásny film o krutej realite vo vojnovom období a sile slov. Bez rýmov a okrášľovania. Mierne ma plietlo prepínanie scén z prítomnosti späť do minulosti a naopak. Okrem deju, ktorý vás chytí za srdce a ostatných vecí čo sa mi páčili musím hlavne vyzdvihnúť krásne zakomponovanie zvuku písacieho stroja do hudby.
4/5
.
So, my sister and Robbie were never able to have the time together they both so longed for… and deserved. Which ever since I’ve… ever since I’ve always felt I prevented. But what sense of hope or satisfaction could a reader derive from an ending like that? So in the book, I wanted to give Robbie and Cecilia what they lost out on in life. I’d like to think this isn’t weakness or… evasion… but a final act of kindness. I gave them their happiness.
Atonement – Pokánie
.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
.
  • Až na konec světa (2005) – Director: David Attwood
Trojdielny TV seriál o ceste mladého aristokrata zo Spojeného kráľovstva do Austrálie, kde má slúžiť korune v poste guvernéra. Dej je absolútne neromantický – je opísaný reálne, takže žiadnej ružovej vaty sa báť nemusíte.
3/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s