Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiac marec

Priznávam. Knihy čítať čas nemám, ale ako vidíte… Filmov sa mi opäť za tento mesiac nazbieralo dosť. Ale za to môže televízia! 😦 Môžem vám však povedať, že chystám jeden článok o knihách. Spomienkový 😉
.
Okrem iného sa psychicky pripravte na dlhší výkec o filme Hry o život ♥ Áno, je nutný 😀
.
.
  • Stuart: Život pozpátku (2007) – Director: David Attwood
Ďalší z filmov, ktorý som si pozrela kvôli obsadeniu (Benedict Cumberbatch). Príbeh rozpráva o priateľstve spisovateľa s bezdomovcom, ktorý si počas svojho krátkeho života musel prejsť až príliš ťažkou cestou. Osobne ma nejako veľmi nezaujal.
2/5
.
  • The Artist (2011) – Director: Michel Hazanavicius
Nedalo mi pokoja toľké množstvo vyhratých filmových cien. Musela som si to pozrieť.
Napriek všetkým mojim predsudkom, musím tento film hodnotiť pozitívne. Vďaka tomu, že je nemý sa nemusíte obávať toho, že niečo prepočujete. Dej bol dobrý, aj keď pozerať ho s napätím nebudete, Dujardin ozaj nebol zlý, Uggie bol pes a páčilo sa mi, že na konci efektne začali rozprávať. V celku to bolo veľmi milé.
Paradoxom je, že som ho pozerala s babkou. Má cez 70, tak som myslela, že ju poteší vidieť niečo… Blízke jej mladosti? Povedala mi, že blbší film už dávno nevidela.
3/5
.
  • Barbara Wood: Búrlivé roky (2007) – Director: Marco Serafini
Vlastne ani neviem prečo som to pozerala. Išlo to večer po voľbách. Zrejme som čakala na prvé výsledky, ktoré mali vyhlásiť a popritom som prepínala… No ale k veci. Nehovorím, že bol tento film zlý, dalo sa to pozerať, no mal príšerne príliš predvídateľný dej, aj keď ma milo prekvapilo, že to bol skutočný príbeh. Žena s ambíciami stať sa lekárkou. Určite si viete predstaviť aký boom to bol v 19. storočí.
2/5
.
  • Vojvodkyňa (2008) – Director: Saul Dibb
Po troch rokoch plánovania stratégie pozretia si The Duchess sa mi to konečne podarilo a to opäť vďaka televízii. Inak by som si to tuším pozrela až za uhorský rok. Alebo možno v lete. Ktohovie. Výprava aj kostýmy boli nádherné, dej kruto historicko-pravdivý (Vedeli ste, že vojvodkyňa Georgiana z Devonshiru bola príbuznou princeznej Diany?) a herecké výkony uveriteľné.
3/5
.
  • Yes man (2008) – Director: Peyton Reed
Už dávno som toľko nepozerala TV. V každom prípade, na odreagovanie dosť dobrá komédia. Chlapík, ktorý si myslí, že ak na niečo povie nie, zrúti sa na neho vesmír a naopak – ak na všetko povie áno, bude sa mu sveta žiť. Carl/Jim Carrey s Allison/Zooey Deschanel sa mi k sebe síce veľmi ako pár nehodili, ale to už je vec názoru (alebo vkusu?).
3/5
.
  • Hry o život (2012) – Director: Gary Ross
Tak na toto som čakala… Dlho. Nemôžem uveriť, že po odpočítavaní mesiacov, ktoré sa zdali nekonečné, už mám film za sebou. Napriek škole som sa rozhodla ísť na predpremiéru, ktorá sa konala o pól noci zo stredy na štvrtok. Chvíľu pred filmom som sa cítila zvláštne – sedela som na kreslách, čakala na kamošku a… Zaspávala som. Žiadna eufória, či nedočkavosť. Nič, len únava.
V kine nás bolo päť aj pól. (A jeden postarší chlapík, nad ktorým som premýšľala, či je pedofil alebo vrah. Neskôr som došla k záveru, že pokojne to len mohol byť nejaký novinár, ktorý mal písať o filme. Ale viete, únava a dej filmu robí svoje.) Keď sa rozsvietilo plátno, nemohla som prekonať široký úsmev. Žiarovôčka sa v hlávke rozsvietila a mne došlo, že toto je THE HUNGER GAMES.
.
Kto nevie, tento film sa odohráva v budúcnosti, v krajine zvanej Panem, ktorá povstala z popola niekdajšej Ameriky. Je rozdelená na 13 obvodov, pričom jeden z nich raz vyvolal revolúciu a preto bol zrovnaný so zemou. Na pamiatku sa každoročne konajú Hry o život. Z každého obvodu sa vylosuje jedno dievča a chlapec, ktorých pošlú do arény, kde musia bojovať o prežitie. Doslova. Pointou je vraždenie. Mládeže. Medzi sebou. A udržanie tak morálky v štáte.
.
Nie je to však až také hrozné – teda, film museli pre vyššie zárobky a podobne nastaviť vekovo čo najnižšie. Takže uvidíte minimálne minimum krvi. Čo mne až tak veľmi neprekážalo, aj keď som premýšľala, že možno by to chcelo kúsoček viac drsnosti. Neviem. Ale poviem vám, že v jeden moment som sa hrozne zľakla. Kamarátka by vedela rozprávať 😀 Až som nadskočila na stoličke meter dvadsať. S ňou to ani nehlo… No nič 😀 Bolo to veľmi, veľmi, veľmi dobré. Herci boli výborný, technika a efekty perfektné… Až na to, že mi k Jennifer veľmi nesedia hnedé vlasy. V niektorých záberoch bola proste čudná. Ale ona za to nemôže, že sa narodila ako blondína 😉
.
Pár vecí bolo vynechaných a pár scén zas navyše – v knihe sa nevyskytovali. Vôbec mi to však neprekážalo. Čo viac by som k tomu povedala… Chcela by som ísť na THG do kina ešte raz, takže prinajhoršom napíšem článok číslo dva 😀 A! Hádajte čo mám doma ♥ Plagááát 😀
.
Och a jasné. Zabudla som negatíva. Režisér asi chcel dodať scéne na autentickosti, ale trasúcou sa kamerou dosiahol jedine tak môjho závratu.
Dej môže prísť ľuďom, ktorý nečítali knihu, príliš plochý a o ničom. Toto je však prekliatie filmového priemyslu. Kedykoľvek sa bude snažiť natočiť adaptáciu knihy, buď pritom všetci zapotia krv a podarí sa im to alebo to proste nevyjde. Je veľmi, veľmi ťažké vyjadriť množstvo vecí čisto zábermi kamery. Dá sa to, no tuto to nevyšlo. Pre väčší a lepší zážitok by ste mali poznať postavy. Ich zmýšľanie a pocity. Inak vám to môže prísť zmätočné a divné.
May the odds be ever in your favor!
4/5
.
.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
.
  • Aim High (2011) – Director: Thor Freudenthal
Vďaka už vyššie spomínanej kamarátke (týmto ju pozdravujem) som mala možnosť pozrieť si Aim High – americký seriál v hlavnej úlohe s Jacksonom Rathbonom. Má to okolo šesť častí po cca 10 minút a krátko po dopozeraní sa mi to zdalo od veci. Ale neskôr, keď som si to tak spätne premietla… Nebolo to až také zlé. Zvláštne a tak, ale dalo sa to pozrieť.
2/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s