Knihy

Knihy za mesiac marec

Na stole mi leží pár kníh, v priebehu týždňa bude nový Total Film, koncom vyjde Inheritance (juchuchú!) a dnes som objavila v kníhkupectve Denník Bridget Jonesovej po španielsky… Problémom je, že moja peňaženka je prázdna. (Len na Inheritance mám našetrené, pretože ho potrebujem mať okamžite.) Smutné.
Nehovoriac o tom, že poslednú dobu nemám absolútne čas čítať.

 
  • Turid Rugaas: Konějšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem
Nórska cvičiteľka psov a zároveň autorka, popísala v tejto knihe reč psov – takzvané “konějšivé signály”, ktorými psy komunikujú predchádzajúc tak konfliktom a agresívnym reakciám. Keď si túto knihu prečítate a máte doma psa, uvedomíte si, že veľa z nich ste už zaregistrovali, ale nikdy ste si ich nespojili so žiadnou udalosťou. Mnohé z nich však budú pre vás aj nové a sledovaním vášho psieho spoločníka si všimnete, že autorkine poznatky vôbec nie sú od veci.
  • Barry Eaton: Psí dominance – Mýtus nebo skutečnost?
Kynológ Barry Eaton v tejto knihe rozoberá prečo na psa ani náhodou nemôže platiť to, čo platí na vlkov a taktiež, že je veľký rozdiel, či sa bavíme o vlku – divokom predchodcovi psa, alebo o vlku chovanom v zajatí. Dôkladne preberá tému psej dominancie a pravidiel svorky, pričom nenecháva žiadne miesto na námietky, či otázniky a vyvracia všetky mýty o chovaní psov. Rozpráva o nesprávnom chápaní psieho sveta, nezmyselných trestoch a “rituáloch”, ktoré si ľudia za dlhé roky osvojili. Odporúčam.
  • Deborah Harkness: Príbeh čarodejnice
Vedkyňa Diana Bishopová celý svoj život zapiera existenciu mágie a potláča ju vo svojom vnútri. Darí sa jej to dovtedy, pokiaľ sa jej do rúk nedostane spis Ashmole 782 a v jej blízkosti sa neobjaví tajomný profesor Clairmont. Upír.
TO BOLO TAKÉ ÚŽASNÉ! No dobre, budem sa snažiť byť seriózna 😀 Vopred varujem, že toto nie je ani len náhodou Twilight ani nič tomu podobné. Svet upírov, čarodejníc a démonov je tu poňatý z takého konca, že som si istá, že ste ešte nič podobné nečítali. Je to originálne, má to spád, keď začnete čítať, nemôžete sa od toho odtrhnúť a Matthew je proste sexi aj vo veku 1 500 rokov. (Nemohla som si odpustiť, prepáčte :D) Veľmi-veľmi-veľmi sa teším na druhý diel!
 
4/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s