Eurovízia

Eurovision Song Contest 2012 – Pred finále

Hlavným dejiskom tohtoročnej Eurovízie sa stalo Baku, hlavné mesto Azerbajdžanu. Musím priznať, že som vôbec nečakala, že sa svojej hostiteľskej úlohy zhostia tak výborne. Aréna, v ktorej to všetko prebieha je nádherná ako zvonku, tak zvnútra. Určite odporúčam pozrieť si aspoň finále, aby ste videli, na čo Slovensko ani z diaľky nemá 😀
.
Heslo Light your Fire krásne naväzuje na národné motto štátu “Odlar Yurdu“, čiže Zem večného ohňa.
(Prečo my nemáme národné motto?)
.
Keďže som nevidela celé prvé semifinále, tak ho veľmi hodnotiť nebudem a zameriam sa len na piesne, ktoré som si vypočula a páčili sa mi.
Čo sa týka včerajška, tak maďarská pieseň nie je zlá, ale nestrháva davy, Rumuni ma prekvapili španielčinou a ruské bábušky ma totálne odrovnali. Ale Rusi si očividne môžu dovoliť poslať staré 77-ročné babičky, pretože ako pozerám, tak postúpili do finále.
.
Prekvapivo sa mi zapáčila pesnička skupiny Jedward, ktorá Írsko reprezentovala aj minulý rok. Už vtedy ma zaujali svojím bláznovstvom 😀 Som rada, že postúpili do finále – celkovo sa na finále teším, ozaj som zvedavá ako to tento rok dopadne.
.
Nórsko vystupuje až zajtra, no keďže som zvedavá, vypočula som si pár pesničiek aj dopredu. Jednou z tých, čo sa mi zapáčili, bola práve nórska. A nie, normálne takýto štýl a lá Jedward alebo Tooji nepočúvam 😀 Mimochodom, ten chlapec vrtí zadkom lepšie ako niektoré ženy, ktoré na vystúpeniach bežnie robia “křoví” 😀
.
Samozrejme som si nemohla nevypočuť súťažnú pieseň Spojeného kráľovstva. Je nádherná, ale neverím, že sa dobre umiestni a už vonkoncom nevyhrá. Najväčšiu šancu podľa mňa majú mladí so živými pesničkami – predsa len ide leto a s takýmito piesňami spravia lepší biznis s rádiami ako s niečim smutným a pomalým.
Dámy a páni, Engelbert Humperdinck.
.
Ďalšou nízkoumiestnenou piesňou bude možno aj táto od speváčky pochádzajúcej zo Španielska, Pastory Soler, ktorá taktiež spieva o láske a jej trápeniach.
2. link, ak by prvý nefungoval: www

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s