Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiac apríl a máj

K filmom je toho popísané pomenej, ospravedlňujem sa, ale musela som sa krotiť, lebo pri sérialoch (hlavne CM) som sa mierne… Rozšupla 😀 (Omg, to čo je za slovo?!)
Poprosím komentáre aj k nižšie uvedeným článkom. Dnes som počula sťažnosť, že málo pridávam. Fakticky? Nepridávate náhodou vy málo komentárov? (: Ja sa vždy brzdím, keď chcem niečo nové pridať, lebo vidím, že aj tak ste ešte neokomentovali predošlé články, tak že na čo pridám nový… Tak ja neviem, čo mám robiť, resp. ako to riešiť.
.
.
Watch your thoughts for they become words. Watch your words for they become actions. Watch your actions for they become habits. Watch your habits, for they become your character. And watch your character, for it becomes your destiny! What we think we become.
The Iron Lady (2011)
.
  • Železná Lady (2011) – Director: Phyllida Lloyd
Veľmi pekný film založený na skutočných udalostiach. Len mi príde trochu kruté voči pani Thatcherovej, že natočili takýto film zobrazujúci jej psychické problémy, pričom ona ešte žije. Chápete.
3/5
.
  • Snehulienka (2012) – Director: Tarsem Singh
Fú, o ničom. Dalo sa to pozrieť a tak. Miestami to bolo dokonca aj vtipné, ale… Nič moc. Plne však dôverujem Snehulienke a Lovcovi, napriek rovnakému základu deja. Verím, že ma nesklamú.
2/5
.
  • Moja veľká indická svadba (2004) – Director: Gurinder Chadha
Už viem prečo nezvyknem pozerať Bollywood filmy. Príliš veľa farieb a spevu. A tanca. Ale inak to bolo milé, len som sa nemohla ubrániť myšlienke pri záverečnej scéne: “Darcy! Prosím ťa! Len NEZAČNI TANCOVAŤ!”
2/5
.
  • Temné tiene (2012) – Director: Tim Burton
Keď sa ma pýtali aký bol tento film, odpovedala som, že šialený. A potom som sa opravila. Bol Burtonovský. Lebo presne taký bol, do slova a do písmena. Viete… Podľa mňa, ľudia nezvyknutí na jeho tvorbu, môžu mať po tomto filme zmiešané pocity. Ale keď viete do čoho idete, dokážete si to aj užiť. Avšak upozorňujem, Burton má aj lepšie diela – toto nie je jedno z jeho vrcholných.
3,5/5
.
– What is your age?
– Fifteen.
– Fifteen, and no husband? You must put those child-bearing hips to good use.
Dark Shadows (2012)
.
  • Zase ona! (2010) – Director: Andy Fickman
Túto komédiu som si pozrela úplnou náhodou. Teda, spolužiačka mala v škole notebook a keďže sme sa nudili, zapla tento film. Bolo to bláznivé, miestami sa až človek chytal za hlavu, ale dalo sa na to pozerať.
2/5
.
  • Láska přichází zvolna (2003) – Director: Michael Landon Jr.
Potrebovala som vidieť niečo jemné a romantické. Niečo čo by upokojilo moju myseľ a nerozdrásalo ju. Poslúchla som radu jednej kamarátky a spravila som dobre. Bol to veľmi pekný a zaujímavý film. O živote. Jeho kráse a krutosti. O viere, dôvere a láske.
4/5
.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
.
  • The Vampire Diaries s3 (2011 – 2012)
Tento seriál začínal byť čím ďalej tým viac od veci. Bolo to čím ďalej tým šialenejšie, až som s tým ku koncu sekla a nechala si dej nových častí len prerozprávať, čo bol veľmi múdry krok, lebo to čo som počula… No proste, ďakovala som svojej prezieravosti.
Pozrela som si však veľkú časť seriálu a samozrejme som nevynechala “big finale”, pri ktorom som si po dlhej dobe opäť poplakala (napriek všetkému – toto je seriál, pri ktorom som najčastejšie plakala, ale teraz myslím tak celkovo) a prišla na to, že som príliš zvedavá na to, aby som si nepozrela minimálne úvodné diely štvrtej série.
Všetky moje obľúbené postavy sa v tejto sérii zhovadili. Až teda na Elijaha, ale toho mi samozrejme nezabudli odstaviť, takže skôr nevystupoval ako vystupoval. A Klaus. Bol jediný, ktorý to tam ťahal. Okrem toho, že on bol síce tiež šibnutý, ale tým správnym smerom a upozorňujem, že tam bol jediný ZDRAVO šibnutý, veľmi sa mi páčili jeho scény s Caroline. (I’m Team Klaroline! Keby niečo.) Takmer celá Original Family bola výborná – výnimku tvorili iba Finn a ich matka Esther. Veľa… Chcela som napísať ľudí, ale musela som sa zastaviť. Veľa bytostí mi tam liezlo hore krkom… Damon nebol Damonom, Alaric nebol Alaricom… Prosto… Celé zle.
2,5/5
.
  • Criminal Minds s7 (2011 – 2012)
Nemala som chuť dopozerať CM. Pretože… Už dávnejšie ma to prestalo baviť a tak celkovo… Ale si hovorím, že nenechám predsa nedopozeranú sériu, už toho predsa do konca veľa nezostáva… POSLEDNÉ DVA DIELY. Tie posledné dva diely! Boli totálne perfektné. (Konečne.)
.
.
Už ten začiatok ma potešil, už dávno som sa tak nezasmiala 😀 Ale inak som už zvyknutá, že kedykoľvek majú SSAci voľno, niečo sa zomelie. Vlastne… Vždy sa niečo zomelie, čo si budeme hovoriť. Ale konečne to bolo akčné! A áno, už zas ma pochytila moja láska k Reidovi. On bol tak neskutočne božský v týchto posledných dvoch dieloch! Teda, bol aj v tých začiatočných, len potom to začalo byť celé o ničom a keďže môj posledný pocit sa viaže práve k epizóde 23 a 24, tak musím vyzdvihovať práve tie.
.
Penelope: Oh, my God! We used to come every year. I can’t believe he brought someone else.
Reid: Well, YOU brought someone else.
Penelope: Yeah! Someone I couldn’t possibly be sexually attracted to.
Reid: You’re welcome?
→ 7×23
.
Čo sa týka deja, Prentissová sa nám vrátila! Za čo som bola ozaj vďačná. Tá bloncka zo šiestej série… No povedzme to tak, že mi nesadla. Fakt nie. A nemôžem nespomenúť ako sebavedome sa nám zo začiatku prejavil Reid. Bolo perfektné ako dal dole toho vyššie postaveného federála brániac Emily. Len škoda, že sa potom počas série táto postava pohybovala skôr len tak na pozadí…
.
Reid: If you want to punish me for a risk I took, then I encourage you to do that, but do not put the rest of my team on trial for something I suggested!
Cramer: Calm down, Agent.
Reid: This is calm, and it’s DOCTOR.
→ 7×01
.
Jeden z mojich obľúbených dielov sa okamžite stal napríklad aj ten, ako sa Reid naťahoval s Morganom – to bolo fakt dokonalé 😀 Odporúčam toto video. (Shit, oni ho vymazali, tak nič, nájdem vám potom iné :D) Taktiež sme sa dočkali viac Rossiho. Neviem či to bolo tým, že sme toľkí písali Joeovi cez twitter, že by sme radi videli na scéne čo najviac jeho postavy, keď sa to pýtal, alebo nie, v každom prípade, bolo to fajn. Opäť sa jeho taliansky pôvod nezaprel. (Raz by na nejakú svoju párty mohol pozvať aj mňa :D)
.
Prentiss: Caroline? Oh! Is that wife number 4 or 5?
Rossi: Look, let’s get our facts straight. I only had 3 wives.
→7×05
.
Takže zhrňme to. Začiatok a úplný koniec – t.j. posledné dve časti – perfektný, no ten zvyšok mierne (dosť) zaostával. (Napriek tomu, že jeden z dielov režíroval Matthew Gray Gubler. Ak ho aspoň trochu poznáte, zacítite jeho vedenie kamery a deja už po prvých sekundách. Je to len môj názor alebo naozaj potrebuje trochu viac praxe?)
.
3/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s