Eurovízia

Eurovision Song Contest 2012 – Po finále

V sobotu, 26. mája, vystúpilo na pódiu v Crystal Hall 26 súťažiacich, ktorí sa prebojovali do finále Eurovízie.
.
P.S.: Ku koncu je aj niečo, na čo by som bola veľmi rada, keby ste sa vyjadrili. Takže ak ma chcete potešiť, prečítajte si aspoň ten záver 😉
.
 
Krása Crystal Hall od štvrtka nevyprchala a takisto ani moje prekvapenie z azerbajdžanskej verzie Dubaja – hlavného mesta, Baku. Som len ja taká nevzdelaná alebo vy ste tiež nevedeli, že sú tam takí… Bohatí? Aj keď som niečo zachytila, že majú problém s ľudskými právami…
.
Ako prvý hneď vystúpil finalista s najbritskejším menom poslednej doby – Engelbert Humbperdinck. Osobne sa mi jeho pieseň veľmi páči, veď som to už spomínala v minulom článku. Babka ma hodila do starého železa vyhlásením, že taká pieseň sa môže páčiť jedine starým a že zbytočne ho tam posielali… Tak ďakujem 😀
Ale je jedna vec, ktorú by som mu vytkla. Keď za ním počas prenosu prišla moderátorka show, nepobozkal jej ruku. S čím ona dosť očividne rátala. Teda, že jej ju pobozká. A ja som to čakala popravde tiež. Kam sa podelo anglické džentlmenstvo? (Ospravedlňujem ho len tým, že je to starší človek a zrejme mu to neskôr došlo :D)
.
Ako druhí nastúpili Maďari s piesňou, ktorá nebola zlá, ale osobne ma nejako výrazne nechytila. Čo som bola najviac prekvapená, Slovensko im poslalo 8 bodov. Žeby výmena niektorých poslancov pomohla k naviazaniu vrúcnejších vzťahov? Ale to tu teraz nepleťme. Napriek tomu, že všetci dobre vieme akú rolu zohráva politika v Eurovízii…
.
Albánska speváčka ma zaujala výškami, ktoré dokázala vytiahnuť, aj keď teda jej zjav mi priešiel mierne podivný 😀 Páčili sa mi viaceré pesničky, zrejme som ich len potrebovala počuť od semifinále druhýkrát, pretože tam mi nejak výrazne žiadna nesadla (až na dve). Akože ani po finále nemám pocit, že by som sa do niektorej veľmi započúvala, resp. žiadnu som nevyhľadala, ale počas prenosu boli viaceré ozaj fajn.
.
Samozrejme to nezabudli roztočiť ruské bábušky s “parti for evrybodi”, Jónsi mi opäť pripomenul Bezzubku, zatancovala si černokňažníčka (alias Švédka, nemôžem si pomôcť, ona ju počas vystúpenia fakticky pripomínala), írske dvojičky sa osprchovali a ostatní sa povyškierali alebo poplakali. (Ja viem, že piesne sú ako básne, že sa veľmi nedajú písať o ničom inom ako iba o láske, ale mierne ma to deptalo :D) A v závere súťaže sme si taktiež zopakovali geografiu aneb kto s kým susedí… Nejak tak.
.
Schválne som sa doteraz vyhýbala môjmu favoritovi tohtoročnej eurovízie. (Nazývam ho favoritom, napriek tomu, že som vedela, že nevyhrá, lebo neviem ako ho inak nazvať.)
.
Takže, náš Princ z Perzie… Hm. Neviem či ste videli nejaké jeho vystúpenie, či už z Melodi Grand Prix ’12, na ktorom sa kvalifikoval do Eurovízie, alebo priamo z Eurovízie, ale ak áno, povedzte mi úprimne – čo si o ňom myslíte? Bez toho, aby ste o ňom čokoľvek viac vedeli. Skúste ho posúdiť čisto podľa jeho chovania.
.
Okay, a teraz vás dám dole 😀 Teda ak sa teda v prvotnom dojme zhodujeme. Prišiel mi strašne sebavedomý. Niekto kto vie ako sa má usmiať, ako sa má na dievča pozrieť, aby šlo k zemi… Chápete. Niekto sebavedomý, dosť možno sukničkár. Počas show náš moderátor spomínal, že mimo kamier sa vôbec neusmieva. Rozžiari sa jedine, ak je “pozorovaný”. Prišlo mi to mierne zvláštne. A tak celkovo ma ten chlapec zaujal, takže som si samozrejme pozrela kto je zač 😉
On je tak plný kontrastov! Pokiaľ som si na neho vytvorila nejaký názor alebo teda ustálila sa na nejakom bode… Uf. Ale späť k veci.
Touraj Keshtkar alias Tooji pochádza z Iránu, no keď mal jeden rok, jeho mama aj s ním ušla z krajiny smer Nórsko. Dočítala som sa, že to nemal v živote jednoduché. V škole ho šikanovali a tak podobne. Avšak! Stal sa modelom, mal vlastnú show v MTV a spieva. Okrem toho(!) vyštudoval na sociálneho pracovníka a taktiež ukončil štúdium práva v oblasti ochrany detí, pracoval v azylovom centre a momentálne pracuje ako konzultant pri súdoch pojednávajúcich o zverení opatery dieťaťa jednému z rodičov po rozvode.
Naviac som si všimla, že má úžasne hlboký vzťah so svojou mamou, na twitteri som z neho mala mierne pocit detinskosti a dokonca zložil pieseň pre Jacoba a Bellu. Áno, tú dvojicu z Twilightu.
No povedzte mi, ako toto ide všetko spolu k sebe dokopy 😀 Lebo ja som z toho bola dosť mimo. Zatiaľ som sa ustálila na obdive k nemu, ale inak by som si ozaj veľmi priala spoznať ho a môcť si tak utvoriť kompletnejší názor a hlavne založený na vlastnom úsudku.
.
Ak by mal niekto silnú potrebu poznamenať, že vyzerá ako gay, tak rovno odkazujem, že nie je (videla som jednu fotku, ktorá to potvrdzuje 😀 A mimo tej jednej “inflagranti” má aj milión 500 ďalších s dievčatami…).
A ak by niekto chcel dodať, že sa veľmi ponáša na minuloročného švédskeho súťažiaceho, tak vedzte, že mi to tiež napadlo. Ale potom som čítala zaujímavý komentár, že Eric Saade je chlapec, zatiaľ čo Tooji muž (:
(Inak, tá černokňažníčka je čistý originál fakt…) Tak neviem, utvorte si názor sami. A najlepšie bude, keď mi ho napíšete aj tu do komentáru 😀
.
Záverom, nech sa páči kompletný zoznam finalistov zoradený podľa umiestnenia vo finále:
1. Švédsko, Loreen – Euphoria
2. Rusko, Buranovskije babuški – Party for Everybody
3. Srbsko, Željko Joksimović – Nije ljubav stvar
4. Azerbajdžan, Sabina Babajeva – When the Music Dies
5. Albánsko, Rona Nishliu – Suus
6. Estónsko, Ott Lepland – Kuula
7. Turecko, Can Bonomo – Love Me Back
8. Nemecko, Roman Lob – Standing Still
9. Taliansko, Nina Zilli – L’amore è femmina
10 Španielsko, Pastora Soler – Quédate conmigo
11. Moldavsko, Pasha Parfeny – Lăutar Muzikant
12. Rumunsko, Mandinga – Zaleilah
13. Macedónsko, Kaliopi – Crno i belo
14. Litva, Donny Montell – Love Is Blind
15. Ukrajina, Gaitana – Be My Guest
16. Cyprus, Ivi Adamou – La La Love
17. Grécko, Eleftheria Eleftheriou – Aphrodisiac
18. Bosna a Hercegovina, Maya Sar – Korake ti znam
19. Írsko, Jedwards – Waterline
20. Island, Gréta Salóme & Jónsi – Never Forget
21. Malta, Kurt Calleja – This Is The Night
22. Francúzsko, Anggun Echo – You and I
23. Dánsko, Soluna Samay – Should’ve Known Better
24. Maďarsko, Compact Disco – Sound Of Our Hearts
25. Veľká Británia, Engelbert Humperdinck – Love Will Set You fire
26. Nórsko, Tooji – Stay
.
*Jónsi mi Bezzubku pripomínal preto, lebo naspieval pieseň k filmu How to Train Your Dragon 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s