Filmy a seriály

San Diego Comic Con 2012

Musím sa poponáhľať s písaním tohto článku a článku o TCAs, pretože v piatok je otvárací ceremoniál LOH a to už budem úplne popletená 😀 Najvyšší čas teda začať.
.
.
SDCC ako vám už určite napovedá názov, sa odohráva v San Diegu (California, USA) presne 4 dni. Tohtoročný festival trval od 12. do 15. júla a pre zaujímavosť, úplne prvý sa odohral už v roku 1970.
Každoročne sa ho zúčastňuje obrovské množstvo nielen fanúšikov, ale aj ľudí z filmového priemyslu (a to ešte ani zďaleka nie je všetko, pretože sa ho zúčastňujú aj rôzni autori atď., lenže tí ma nezaujímali, takže ich spomínať viac nebudem, pretože o nich ani nič neviem). Čítala som, že lístky boli vypredané za hodinu a pól a môžem vám povedať, že táto akcia sa zapísala na zoznam vecí, ktoré musím zažiť. Čím skôr, tým lepšie 😀
.
V prvý deň som ešte celkom nebola zžitá so situáciou a tak som prepásla rozhovory s hercami z Twilightu, čo mi je dodatočne mierne ľúto, lebo to vyzeralo ako dosť dobrá zábava. Nehovoriac o tom, že Rob s Kris sú spolu jednoducho zlatí. Ale našťastie mi to všetko vynahradilo tumblr., takže (takmer) nič mi neušlo!
Počas svojho panelu TwiCast odprezentovalo aj 7minútové video z Breaking Dawn part II. Momentálne je už voľne dostupné na internete, takže nestresujte – ľahko ho nájdete. (Ten prvý lov je fakt divný)
.
Ďalšie dni sa niesli vo väčšej miere v znamení Doctor Who. BBC America dokonca prepožičala Mattovi (Smithovi) svoj Twitter účet, z čoho som bola samozrejme mierne vedľa, no nezabudla som mu odpovedať na niektoré jeho tweety, čo robím málokedy, lebo chápete. Ja nie som z tých šťastlivých ľudí, ktorým by niekto odpovedal 😀
.
.
Good morning Twitter. Be bold. M x #MattTweets
Mattov úplne prvý tweet
.
Okrem Matta sa z mojich obľúbencov na SDCC objavil aj napríklad Colin Morgan a Katie McGrath. Obaja sú zo seriálu Merlin a dokonca aj oni odprezentovali video z nadchádzajúcej série. Nebolo však 7 minútové, ale len sneak peak. Taktiež už koluje internetom, takže ak by ste mali záujem, stačí minimum úsilia nájsť ho.
.
Okrem nich ste mohli stretnúť aj cast z Criminal Minds, The Vampire Diaries, The Hunger Games, Hobbita a čo ma najviac dostalo do kolien – Tima Burtona. To mi propomína, že som si niečo chcela prečítať a ešte som tak nespravila… No nič, späť k veci. Prosto, bol to najparádnejší festival, aký som kedy videla. Bolo tam nespočet mojich obľúbencov a… Bolo to srdce-lámajúce. A ešte k tomu sa tam dokonca objavil aj Tom Weston-Jones, ktorý tam prezentoval svoj nový seriál Copper.
.
Škoda, že som to nepísala hneď po skončení, pretože teraz sa mi ťažko volia slová a neviem čo všetko vám vlastne chcem povedať. Ak by ste mali záujem vidieť atmosféru SDCC na vlastné oči, kliknite si
TU
Je to odkaz na môj tumblr. – konkrétne na rubriku Comic Con, kde nájdete fotky, hlášky a rôzne iné veci, ktoré sa na Comic Cone odohrali. Pozrite si to, stojí to za to. (+ sa dozviete plno nových informácií o vašich obľúbených hercoch, seriáloch a filmoch) Myslím, že najkrajšie to zhrnul práve Matt:
.
.
“If the world were a bit more like ComicCon it would be a better place.”
Matt Smith, panel
.
Veľa vecí nájdete retweetnutých aj na mojom twi-účte, poprípade niečo aj medzi favorites. Je veľmi ťažké zhrnúť moje pocity zo SDCC (a ešte k tomu, keď to bolo pred 12 dňami). Je mi to ľúto, ak vám tento článok nič nedal, no fakt vám odporúčam pozrieť si, čo sa tam dialo. Ak už nemáme v obľube rovnakých hercov, tak si skúste pozrieť, či tam nebol práve ten váš. Ten pocit, že sa rozplývate z jeho dokonalosti je na nezaplatenie. Pretože si to neužívali len fanúšici, ale aj herci, ktorí sa tam cítili úplne uvoľnene a je vidieť, že aj pre nich to bol úžasný zážitok. A môžem vám potvrdiť, že porozprávali veľa vecí, ktoré by podľa mňa inde nepovedali. Často som sa nemohla nesmiať.

Alethea

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s