Filmy a seriály

Seriály, na ktoré sa teším

alebo Sezóna sa pomaly začína

Sherlock BBC
.
Tohto roku sa osobne obzvlášť teším na nadchádzajúcu seriálovú sezónu. Okrem toho, že sa konečne dočkám pokračovania mnoha starých známych príbehov, tak túto jeseň premiérujú aj novinky, ktoré si nemôžem nechať ujsť už len z dôvodu hereckého obsadenia. Mám dojem, že som ešte nikdy nepozerala také množstvo seriálov naraz, na aké sa chystám teraz. Samozrejme, hodilo by sa vám ich aj predstaviť, však? 🙂
.

Nové:

  • Copper – 1. séria – 19. august ’12
Ako prvý zo seriálov, o ktorých budem v tomto článku písať, odštartuje Copper. Hlavnou postavou je Kevin Corcoran, pôvodom Ír, ktorý imigruje do New Yorku zanechajúc za sebou čerstvý hrob vlastnej dcéry. V NY sa však nesnaží len rozlúsknuť záhadné zmiznutie jeho manželky a nečakané úmrtie Maggie, ale ujme sa aj úlohy policajta pomáhajúc tak v meste udržiavať pokoj a poriadok. Je vystavený nielen zločincom, ale aj následkom Občianskej vojny a teda novému rozdeleniu spoločnosti, pretože Černosi už viac nezastávajú funkciu otrokov.
.
V hlavnej role sa nám predstaví Tom Weston-Jones a po pravde, z vedľajších úloh mi nie je známe ani jedno meno, okrem Kyla Schmida, ktorý si zahral v The Covenant / Síly temna / Súmrak: Sága vyvolených (nie, že by som ho registrovala, len som si pozerala filmografiu každého z nich).
.
Pozn. Nekonečne sa teším na Toma, no na druhej strane mám obavy, že to nepredýcham 😀 Budem sa musieť snažiť čo najviac odosobniť, aby som neskôr mohla byť objektívna pri hodnotení. V každom prípade, Tom sa nám mení na hviezdu veľkého kalibru a ja pri tom nemôžem chýbať. Keby ste videli tie obrovské billboardy a rôzne reklamy po celých Spojených štátoch amerických! Dúfam, že nám nespyšnie (a hlavne nezabudne, že ja som bola prvá, ktorá mu verila a stala sa jeho fanúšičkou. Hold, očividne mám vážne dobrý nos na hercov). Mrkající
.
.
  • World without End – 1. séria – 4. september ’12
A je to tu, mládež. Teda ešte nie, ale bude. Deň, kedy začne seriál, v ktorom som hrala komparz. Deň, od ktorého nebude dlho trvať a ja zistím, či moje “dievča z ľudu” vystrihli alebo sa fakticky mihnem na obrazovkách.
K tomuto seriálu sa mi viaže toľko emócii, že ak prežijem v zdraví Coppera, tak si nie som istá, či z tohto ma už neposkladá. Hádam nie.
.
Čo sa týka mojej objektívnosti 😀 Tento seriál je založený na knihe s názvom Na veky vekov. Napísal ju Ken Follet ako
nie priame) pokračovanie Pilierov Zeme. Príbeh sa odohráva o dvesto rokov neskôr (14. storočie), no v rovnakom meste – v Kingsbridge. Neviem nakoľko bude seriál verný knihe, pretože trailer na to veľmi nevyzeral a pár informácií, ktoré som zachytila taktiež nie, ale postavy budú (z väčšej časti) rovnaké. Dej sa točí hlavne okolo Merthina (Tom Weston-Jones) a Caris (Charlotte Riley), ktorí sú do seba beznádejne zamilovaní, avšak osud si pre nich zjavne pripravil niečo iné ako ich spoločný šťastný život.
.
V tomto historickom seriáli budete mať možnosť vidieť viacero známych hercov ako David Bradley (HP), Miranda Richardson (Fantóm opery, Harry Potter), Cynthia Nixon (Sex v meste), Sarah Gadon (Nebezpečná metóda, Cosmopolis) alebo Rupert Evans a Blake Ritson (Emma).
.
Pozn. Áno, počas môjho komparzu som spoznala Toma a práve od vtedy mám pre neho takú slabosť 😀
.
Tento trailer je lepší, ale má sedem minút
.
  • Parade’s End – 1. séria – September 2012
Ďalší z historicky zasadených seriálov sa nazýva Parade’s End a odohráva sa v 20. storočí. Aj keď by sa na prvý pohľad zdalo, že to bude podobné Downton Abbey, podľa slov režisérky to s ním nebude mať nič spoločné. Ak teda nerátame dejepisné míľniky ako prvá svetová vojna a podobne. Hlavnú dejovú líniu bude tvoriť známy ľúbostný trojuholník, v ktorého rohoch sa ocitne konzervatívny anglický aristokrat, jeho manželka a mladá sufražetka (bojovníčka za pridelenie volebného práva ženám).
.
Benedict Cumberbatch si zahrá spomínaného aristokrata a podľa jeho slov sa do tejto postavy vžil tak, ako do ešte žiadnej inej. V ďalších úlohách sa nám predstavia (mne neznáme) Rebecca Hall a Adelaide Clemens. Presný začiatok tohto seriálu zatiaľ nepoznáme, ale budem vás informovať – editnem článok 🙂
.
.

Staršie:

  • Doctor Who – 7. séria – 25. august ’12
Už z prvej scény v traileri sa dokážeme opäť plne vcítiť do doktorovskej nálady. Trio sa vrátilo a sprevádza ho, prekvapivo, jeden problém za druhým. Napriek tomu, že sme už boli varovaní, že táto séria bude obsahovať viac Dalekov ako sme ich doteraz videli, človeka to takmer postaví na nohy, keď ich zbadá AŽ v takom množstve. Jednoznačne sa máme na čo tešiť. Nehovoriac o dinosauroch na vesmírnej lodi, či westernovských kovbojoch, naši milovaní tvorcovia sa pohrali aj s “obľúbenými” weeping angels.
.
K novým tváram, ktoré sa pripojili k natáčaniu patrí napríklad aj Rupert Graves (Sherlock – detektív Lestrade), Mark Williams (Harry Potter – pán Weasley) a David Bradley (Harry Potter – školník Filch), čo znamená, že som sa stretla a rozprávala nielenže s hercom z HP, ale zároveň aj z Doctora Who! No nie je to úžasné? 😀
.
Trailer to síce neprezrádza, no fanúšikom je už dnes jasné, že Doktorovi spoločníci sa znova vystriedajú. Amy s Rorym zrejme zapadnú do bežného života a Doktor tak bude nútený nájsť si za nich náhradu. Je predsa nebezpečné, keď cestuje sám.
.
Pozn. Matt mi už vážne chýba.
.
.
  • Criminal Minds – 8. séria – 26. september ’12
Nie som si veľmi istá, či sa toto chystám naozaj pozerať, aj keď…Tento tím som mala dlhú dobu rada. V siedmej sérii mi vadilo, že väčšina dielov bola dosť nudná a vôbec ma to už nejako nebavilo, ale… Možno mu dám ešte jednu šancu 🙂 A trochu som aj zvedavá na sľub, ktorý dala výkonná producentka. Totiž vraj Reid dostane konečne v tejto sérii šancu na vzťah, respektíve priestor na lásku. Som zvedavá ako to vypáli. Viete si predstaviť Reida randiť?
.
.
  • Downton Abbey – 3. séria – September 2012
Posledný diel druhej série nám načrtol pár vecí, ktoré budeme môcť očakávať. Napríklad Sybilino tehotenstvo, či zasnúbenie Mary a Matthewa nám prezrádza, že zrejme budeme vidieť nielen privítanie nového člena rodiny, ale aj svadbu. Avšak scenáristi nezabúdajú, že seriál má byť dramatický. A tak nám do deja privedú späť sira Richarda a záhadné fotky, ktoré ohrozujú povesť Mary. Dokáže škandál opäť rozdeliť Matta a Mary? A čo Edithina až príliš milá a láskavá komorná? Vydrží lady Sybil šťastné manželstvo so šoférom? To všetko sa dozvieme už tento september.
.
.
  • The Vampire Diaries – 4. séria – 11. október ’12
Opäť jeden zo seriálov, ktorým si nie som istá, či mám na neho až takú chuť. Ale tak na tento mám aspoň o trochu väčšiu ako na Criminal Minds 😀 Predsa len… Elena a upír? Klaus v Tylerovej koži? Mamma mia! Ale hádam to už horšie ako predošlá séria byť nemôže. Dúfam. Do Mystic Falls sa majú pripliesť minimálne dve nové postavy a to lovec upírov (to tu už dávno nebolo) a priateľka Jeremyho a Eleny, ktorá medzičasom študovala v inom meste. Čo sa týka Daniela Gilliesa (Elijah) a Josepha Morgana (Klaus), tí tiež nebudú chýbať.
.
.
  • Merlin – 5. séria – jeseň 2012
Merlin! Konečne! Veľmi, veľmi, veľmi sa teším. Arthur je kráľom, Gwen sa stane kráľovnou – človek už len čaká, že možno aj Merlina povýšia (rovno na dvorného šaša :D) – a Morgana pení. Bohvie čo je s Aithusou, ale vyzerá to tak, že si pre nás opäť pripravili dobrú dávku dobrodružstva.
.
Ten trailer je taký perfektný, že aj po tretí raz mám z neho zimomriavky. Fakticky sa teším. Ale keď už sme pri tom traileri, najväčším prekvapením pre mňa bolo to, že použili pieseň od Muse.
.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s