Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiac august (2. časť) a september

 
.
  • 10 důvodů proč tě nenávidím (1999) – Director: Gil Junger
Jeden z prvých filmov Heatha Ledgera. Poviete si, že pointa deja je zrejmá a otrepaná (za peniaze zbaliť dievča), no na tejto verzii sa ozaj zabavíte. Pretože Kat je drzá, prostoreká, nemá problém pohádať sa a len tak ľahko neustúpi. A to je problém, pretože jej mladšia sestra nesmie ísť na rande, pokiaľ si Kat nenájde chlapca.
Vtip tomuto filmu nechýba, tak isto ani realistické podanie (amerického) tínedžerského života a hlavne úžasný Heath Ledger (Lizz by vám vedela povedať ako jej prichádzali moje mierne nezmyselné správy o tom aký perfektný úsmev má a že Heath je… jednoducho Heath :D). Jediné čo mi prišlo divné, boli kostými. Lenže to je tým, že som v tej dobe nežila – oprava, žila, ale jednoducho Slovensko buď takáto móda obišla alebo si ju jednoducho nepamätám 😀
.
3,5/5
.
– Hello, Katarina. Make anyone cry today?
– Sadly, no. But it’s only 4:30.
.
.
  • Brave (2012) – Director: Mark Andrews, Brenda Chapman
Merida je mladé dievča, princezná, ktorá si musí podľa zvyku vybrať manžela z troch uchádzačov, ktorými sú synovia každého z vodcu klanov. Lenže! Merida takúto hlúposť odmieta a chce ísť vlastnou cestou. Do manželstva ju tlačí hlavne jej matka a preto, keď stará podivná čarodejnica ponúkne princeznej pomoc, Merida sa rozhodne dať začarovaný koláčik práve svojej mame. Ani len náhodou netuší, aké zlo tým môže spôsobiť. Zistí to až príliš neskoro. Keď sa z jej mamy stane nebezpečná obluda – obrovský medveď.
Tento film má prenádhernú grafiku! Absolútne úžasnú. Napríklad Merida má viac ako 1 500 jednotlivo tvarovaných prameňov kučeravých vlasov, čo dohromady dáva približne 111 700 jednotlivých vlasov. Detailnosť cítiť aj z faktu, že pre film bolo vytvorených až 111 394 storyboardov (Na porovnanie, Toy Story 3 – 92 000, Autá 2 – 80 000). Všetka tá tvrdá práca a detailnosť sa plne odrazila na kvalite grafiky.
Prosím ale, neberte na to malé deti, aj keď áno, je to rozprávka. Dve sa počas premietania rozplakali a museli ich rodičia odviesť zo sály.
.
4/5
.
.
  • V mene cti (2002) – Director: Shekhar Kapur
Viete… Nemám rada vojny. Ozaj nie. Nechápem ich zmysel a jednoducho mi trhá srdce, že sa ľudia len tak zabíjajú ako králici na poli. Preto ma pomaly každý vojnový film dojme. Tento nebol výnimkou.
Harry je mladý muž, ktorý sa kvôli nátlaku svojho otca prihlásil na vojenský výcvik. Vypracoval sa až na najlepšieho muža regimentu, avšak keď prišlo do tuhého a mali byť poslaní do Sudánu, rozhodol sa z vojska vystúpiť. To však spôsobilo, že sa prepadol na najnižší spoločenský stupeň. Pološialený zo všetkých udalostí, strachu, zmätku a osamelosti sa vydáva hľadať svojich priateľov do Sudánu prezlečený za Araba. Nezastaví sa, pokiaľ im všetkým neukáže aké unáhlené bolo ich odsúdenie jeho osoby.
Veľmi pekný film, ktorý vás donúti zamyslieť sa. Pôvodne som chcela robiť na dejepis projekt o tom, ako to chodilo za prvej svetovej – konkrétnejšie presne o spôsoboch ako ľudí psychickým nátlakom donútili zúčastniť sa vojny, no nemohla som. Ak by ste mali záujem spracovala by som to aspoň pre blog 🙂 Našla som také plagáty, až som onemela úžasom.
.
3/5
.
When something like this happens you are lost. You don’t know who you are anymore and what you’re capable of. Unless I do something this is always how people will remember me. A feather. And that is how I will always see myself: a coward. All I know is that I can’t live with myself like this.
.
.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
.
  • Doctor Who s2 (2005-2006)
Tak veľmi milujem tento seriál! Viete, ono to vôbec nie je len o tom, ako akýsi muž bojuje s mimozemšťanmi po boku s nejakou ženou, aj keď človeku sa to na prvý pohľad môže zdať. Vďaka Doktorovi si uvedomíte toľko úžasných vecí, ako nekonečnú krásu a jedinečnosť Zeme, silu priateľstva, lásky, dokonalosť nášho nedokonalého života, či bezhraničnosť nádherného vesmíru a ľudskej hlúposti (nevedmosti).
.
The Doctor showed me a better way of living your life. That you don’t just give up…You don’t just let things happen! You make a stand…You say no! You have the guts to do what’s right when everyone else just runs away!
.
5/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s