Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiac október

 
.
 
  • Casanova (2005)
Život slávneho talianskeho záletníka Casanovu sa pomaly chýli ku koncu a tak sa rozhodne spísať svoj príbeh do kroniky. Žije utiahnuto na panstve, ktoré nie je jeho vlastné, avšak napriek tomu sa nájde slúžka, ktorá ho je ochotná obslúžiť, aj keď to nie je jej pán. V Casanovovi spozná muža, o ktorom od detstva počúvala príbehy a tak ho donúti porozprávať jej svoju verziu.
Toto DVDčko som náhodne našla v našej skrinke plnej filmov a takmer som odpadla, pretože hlavnú postavu hrá David Tennant – môj súčasný najväčší crush (Áno, ja VIEM, že nie je najmladší!:D). Samozrejme som si to musela okamžite pustiť a vôbec som neobanovala. David Film bol úžasný. Veľmi sa mi páčili farebno-farebné kostými, ktoré scény oživovali – taktiež boli super aj filmové lokácie, film bol vtipný a dobre natočený.
Nedávno som spomínala, že na hercoch zbožňujem, keď ich môžete vidieť vo viacerých filmoch, ale vždy sú iní a nemáte pocit, že len určitá postava prešla do iného príbehu. Tu sa moje slová až tak nezhodujú s realitou, ale je to prvýkrát čo som v inej role Davida videla Doctora. Neskôr som však zistila prečo to tak je. Scénaristom tohto filmu bol R.T.Davies, ktorý si práve tu všimol Davida Tennanta, ktorý sa mu zapáčil natoľko, že ho obsadil do hlavnej úlohy svojho seriálu, Doctora Who. Takže mi došlo, že zrejme od neho určité veci, ktoré sa mu páčili z Casanovu, vyžadoval zrealizovať aj na Doctorovi. (Fajn, toto znie divne. Ospravedlňuje ma nočná hodina?)
3,5/5
.
  • Geronimo (1962)
Pozrela som si to čistou náhodou a bola to úplná blbosť. Film je o indiánskom náčelníkovi Apačov, ktorý sa odmietol podriadiť Američanom a nechať sa zavrieť do rezervácie. Myšlienka šľachetná, prevedenie viac než biedne.
(A keby sa takto ku mne správal nejaký muž, ako Geronimo k svojej žene, tak by som ho poslala do teplých krajín tak, že by sa odtiaľ už nevrátil.)
1/5
.
  • Centurion (2005)
Rimania nemali problém dobyť akékoľvek územie. Až na jedno. Ostrovy Veľkej Británie plné divokých Piktov. Tento príbeh hovorí o ich snahách a (hlavne) prehrách, ktoré však nie každý zvládne prežuť…
Film sa mi veľmi páčil, čo sa týka výpravy, kostýmov, grafiky etc., len tá dejová línia mi prišla trochu slabšia.
 
3/5
.
  • Kráľovná Alžbeta (1998)
Skon kráľovnej Márie Tudorovej sa neodvratne blíži a jediným potenciálnym následníkom trónu je jej nevlastná sestra Alžbeta, dcéra neznášanej Anny Boleynovej a ešte k tomu protestantka. Akékoľvek pokusy zlyhávajú a Mária zomiera. Kráľovná zomrela, nech žije kráľovná! Alžbeta I. sa na tróne udomácni celkom rýchlo, avšak nie natoľko, aby sa jej myšlienka na vydaj bez lásky a s mužom, ktorého nikdy v živote nevidela, zdala milená. Pod tlakom a zrádzaná zo všetkých strán, sa Alžbeta rozhodne zanevrieť na všetkých mužov a spoliehať sa iba na vlastný rozum.
 
3,5/5
.
  • Princezná Nevesta (1987)
Americká rozprávka, o ktorej sa bežne tvrdí ako o dôkaze, že nielen Česi vedia točiť krásne rozprávky. Možno som na rozprávky príliš stará (ha?) alebo ja neviem, ale mňa nejako zvlášť neohúrila.
Buttercup je krásne dievča, zamilované do chudobného chlapca menom Westley, ktorý sa rozhodne, že prv ako sa zosobášia, on skúsi nadobudnúť nejaký majetok.Vydáva sa tak na cesty a Buttercup zostáva sama, na dosah chamtivého princa Humperdincka, ktorého som tak celkom nepochopila. Na čo ju chcel za ženu, keď ju chcel počas svadobnej noci zabiť? Celá rozprávka mi prišla dosť divná… Zvyšok deja sa mi ani len nechce prerozprávať, takže poprípade si to pozrite alebo sa tým netrápte, lebo to za to nestojí 😀
 
2/5
.
  • Hamlet (2009)
Je to to najdokonalejšie čo môže byť. PLNE ODPORÚČAM!
Na prvý pohľad sa mi zdalo zvláštne, že je tento úžasný príbeh zasadený do moderného Dánska, avšak vôbec to nebolo rušivé. Jediné čo mi trošičku prekážalo boli tie občasné striedania s pohľadom čiernobielych “SBSkárskych” kamier (som totiž trošku paranoidná a čakala som, že na mňa niečo v týchto chvíľach vyskočí a ja sa zľaknem). Ale bolo to perfektné, naozaj. Herci podali neskutočný výkon a ak máte len trochu radi Hamleta, seriózne – pozrite si to!
 
5/5
.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
.
  • Doctor Who s3 a s1 (2006-2007, 2005)
Všimli ste si akým úžasným postupom som sledovala moderné série Doctora? Ešte horším, ako som čítala knihy Narnie.
Popravde neviem čo vám k tomuto seriálu ešte viac povedať. Jenoducho je to úžasný seriál, ktorý je… úplne fantastic úžasný skvelý!
4,5/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s