Knihy

Knihy za mesiac november a december

 

 
  • Robert Nye: Béowulf
Hrdinský príbeh stredovekej literatúry, ktorý ma nie veľmi zaujal. Aj keď… Myšlienka, že dobro jednoducho zvíťazí a to aj bez použitia zbraní je vskutku pekná. To sa mi celkom páčilo.
1,5/5
  • Lisa T. Bergren: Waterfall
Dcéra uznávanej archeologičky sa nedopatrením aj so svojou mladšou sestrou ocitne v minulosti – 14. storočie, Taliansko. Gabi má však väčšie šťastie ako spomínaná mladšia sestra a natrafí na príťažlivého mladého Taliana, Marcella, ktorý sa jej postará o zábavu. Lia sa dostane do rúk barbarským protivníkom Marcellovej rodiny a tak sa obom sestrám podarí zamotať sa do vojny týchto dvoch rodov.
2/5
  • Stephanie Perkins: Polibek pro Annu
Anna je sedemnásťročné dievča, ktorej otec proti jej vôli prikáže opustiť svoj život v Atlante a ísť na rok do Francúzska na študijný pobyt. Vyzerá to ako totálna pohroma, pretože Anna nevie po francúzsky ani ceknúť, aj keď výhodou je, že bude v Paríži navštevovať americkú školu. Prvýkrát úplne sama, ponechaná na vlastnú zodpovednosť sa ocitá v meste, ktoré nikdy nespí a púšťa sa odhaľovať čaro francúzskeho prostredia. Získava si nových priateľov, nové skúsenosti, nové problémy… A samozrejme nesmieme zabudnúť na spolužiaka menom Étienne St.Clair, ktorý sa, ako inak, líši od všetkých chlapcov, ktorých kedy Anna stretla…
(Jedna z najlepších kníh tohto roka. I’m hardly in love a nemôžem sa dočkať, kedy bude moja vlastná kópia stáť na poličke. Všetci povinne prečítať!)
5/5
A doufám, že ode mě neočekává, že se teď budu hlásit na univerzity do Ruska nebo Rumunska. Mým snem je studovat filmovou vědu v Kalifornii. Chci být filmová kritička číslo jedna ve Spojených státech. Jednou mě budou zvát na všechny festivaly a budu mít hlavní novinový sloupek a parádní televizní show a nechutně populární webový stránky.
Mám jen ty webovky, ale nejsou zas tak populární. Zatím.
Potřebuju jen trochu víc času, abych je mohla propracovat, to je celý.
 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s