Filmy a seriály

Golden Globes 2013

13. januára 2013 sa v Beverly Hills (California, USA) uskutočnilo podujatie, ktoré malo za úlohu vyhodnotiť kinematografiu uplynulého roka. Táto udalosť má už 70-ročnú tradíciu a často sa označuje aj ako predohra Oscarov.
.
.
Meryl Streep is not here tonight. She has the flu and I hear she’s amazing in it.
→ Amy Poehler
.
.
Úlohu moderátoriek dostali tentokrát Amy Poehler a Tina Fey, ktoré síce nepoznám, ale povedzme si úprimne – hlášky hádzali výborné. Zo začiatku som sa síce veľmi nechytala, ale čím dlhšie som to pozerala, tým viac som sa smiala 😀
.
Jednou z prvých cien bolo ocenenie za najlepšiu pôvodnú pieseň, ktorú získala Adele za Skyfall a podľa mňa mala jednu z najlepších reakcií na víťazstvo 😀
.
I’m glad to know that Jeffrey Katzenberg will never forget my name, because he never knew it in the first place.
As I disappear into the delta twilight, allow me to say three little words to Bradley Cooper… Call me maybe!
→ President of the Hollywood Foreign Press Association Dr. Aida Takla O’Reilly
.
.
Show pokračovala, “hviezdy a hviezdičky” perlili a parafrázovala sa dokonca aj pieseň Carly Rae Jepsen. Medzi najväčšie zážitky večera (aj keď neviem, či aj medzi moje) však rozhodne patrila účasť bývalého prezidenta Billa Clintona, ktorý takto spropagoval (nominovaný) film Lincoln od slávneho Stevena Spielberga.
.
.
That was HILLARY CLINTON’S HUSBAND!
→ Amy Poehler
.
Lincoln bol nominovaný až sedemkrát, no z týchto šancí premenil len jednu a to konkrétne za výkon hlavného herca .v drama filme, Daniela Day-Lewisa. Keď už sme však pri Spielbergovi – ako som sa tak na neho pozerala, ako tam len tak skromne sedel za stolom… Normálne som dostala chuť spoznať ho 😀 Nie, ale vážne. Má tak veľké meno a pritom na to vôbec nevyzerá – v zmysle, že sa nenaparuje, rozhodne sa netvári ako najväčší šéf a pritom by na to aj mal právo.
.
.
Silver Linings Playbook – I tought it was animated film!
→ Will Ferrell
.
Z ďalších kategórií sa nie dlho na to vyhlasovala Najlepšia herečka v hlavnej úlohe (muzikál/komédia). Ozaj si nie som istá, či boli lepší tí, čo túto cenu odovzdávali alebo samotná víťazka Jennifer Lawrence. Rozhodne vám odporúčam pozrieť si záznam a len aby nedošlo k nedorozumeniu: “I beat Meryl” je citovaná hláška z jedného filmu a samozrejme, že nie je mierená v zlom. Upozorňujem na to, pretože som si všimla ako sa nad tým poniektorí ľudia poburovali… Bol to len vtip!
.
Oh, what does it say, ‘I beat Meryl’? Jokes aside I am so honored to be a part of this. David, thank you for believing in me and giving me a chance. There’s a reason why so many actors have thanked you from this stage. You are simply the best. Bradley, you’re incredible, and you made me better every single day. Harvey, thank you for killing whoever you had to kill to get me up here today. And the entire cast of this movie, you guys are the heartbeat of this film and it wouldn’t be the same without you guys. Because then there wouldn’t be a cast. And I want to thank my family. Mom, people said you were crazy to believe in me, and you did it anyway. Dad, you taught me to laugh and that has been my salvation through all of this. I want to thank my brothers, Ben and Blaine, I wouldn’t be who I am today without you being mean to me and then really supportive and loving constantly. CAA, the Hollywood Foreign Press Association, IDPR, thank you.
→ Jennifer Lawrence
.
Ak by vám nešlo do hlavy, prečo je Jennifer jednoducho taká úžasná alebo aj naopak – ak ju máte radi, taktiež vám odporúčam pozrieť si túto stránku, kde nájdete presne 17 dôvodov! Je to úplne super, vtipné, milé a rozhodne pravdivé 😀
.
.
Thank you for this lovely blunt object that I will forevermore use as a weapon against self-doubt.
→ Anne Hathaway
.
Pokračujme však s odovzdávaním cien – Anne Hathaway vyhrala cenu ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe za (dokonalý) film Les Misérables! (Fajn, tak po našom aj Bedári) V tomto filme som z nej bola úplne unesená, pretože to čo predvádzala na scéne bolo jednoducho perfektné. A spomeňte si, že jej prvý film bol Denník princeznej! To je cesta, čo? Vôbec nechápem o akom “self-doubt” hovorila, pretože pred ňou jedine klobúk dole.
.
.
My junior cast members went to quite extraordinary lengths to secure their nominations.
The wonderful Hugh Jackson lost 30 pounds, which for my friend Gerard Depardieu would be just a visit to the toilet.
Russel Crow had 4 months of singing lessons, that was money well spent.
And Helena Bonham Carter gave the head of the academy a personal massage, which I’m guessing had a much happier ending than the movie.
→ Sacha Baron Cohen
.
Sacha Baron Cohen. Koho nápad bol nechať jeho odovzdávať cenu za animovaný film, to vážne neviem. Nehovorím, že som sa nezasmiala, ale na druhej strane to bolo mierne vulgárne. Chápete, ešte by som to možno nejako vzala, ale… Za animovaný film? Ktoré pozerajú deti? Dajú odovzdať cenu jemu? Seriously? Why? 😀 (A to Jackson nie je preklep :D)
.
.
The cast of ‘Downton Abbey’ really has some amazing weed backstage… Michelle Dockery, please tell me you possess more of those tasty cookies or ‘biscuits,’ as you call them. Imagine, they call cookies biscuits!!!
→ Aziz Ansari
.
.
Môj obľúbený seriál Downton Abbey bol nominovaný až trikrát, no zvíťazil iba raz a to v kategórii za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe (seriál). Maggie Smith je podľa mňa totálne famózna herečka, len niekedy mi už prichodí na um, či ostatní už nie sú z jej neustálych výhier (ktoré si však plne zaslúži) už trošku unavení.
.
.
– You know what, Taylor Swift? Stay away from Michael J. Fox’s son.
– Or go for it!
→ Tina Fey & Amy Poehler
.
Moderátorky nezaháľali a z času na čas sa zjavovali na pódiu, aby priliali olej do ohňa nielen vtipmi, ale aj kostýmami, či gestami a mimikou. Myslím, že boli celkom podarené.
.
The next actor is so versatile, he played Iron Man in three different movies.
→ Tina Fey on Robert Downey Jr.
.
.
Jednu z najväčších cien počas tohto večera dostala Jodie Foster – cenou za celoživotné dielo v kinematografii jej bol vzdaný hold a pocta a svojou ďakovnou rečou veľa suchých očí nenechala.
.
.
Normal is not something to aspire to, it’s something to get away from.
→ Jodie Foster
.
.
V kategórii “Najlepší herec v hlavnej úlohe (komédia/muzikál)” zvíťazil Hugh Jackman za Les Misérables, čím tento film získal už druhú výhru. Jeho prejav bol tiež veľmi zaujímavý a myslím, že som nebola pobavená iba ja 😀
.
To the guy or girl who stole the wheels off my bike when I was auditioning for Les Misérables, we’re all good. Keep them. In fact, I’ll leave the frame in the exact same place and you can take it on Monday.
→ Hugh Jackman
.
.
A úplne nakoniec sme sa dozvedeli najlepší film v žánri komédia/muzikál. TRAMTATADÁ, opäť Les Misérables. Ak ste tento film ešte nevideli, ani sa k tomu nepriznávajte a utekajte si ho pozrieť. Povedala by som aj viac, ale musím si šetriť slová na moje mesačné zhrnutie pozretých filmov, takže teraz len takto stručne a jasne 😀
.
I haven’t forgotten to thank anyone ‘cause I haven’t started yet!
→ Eric Fellner (producent LesMis)
.
Problémom bolo, že asi 3x sa stalo, že niekto zabudol niekomu poďakovať a tak sa ďakovalo aj dodatočne – buď niekto povedal niekomu (kto vyhral po ňom, samozrejme), nech spomenie ešte toho a toho prv, než začne vlastnú ďakovačku, alebo napríklad v tomto prípade ešte prv, než sa Eric Fellner stihol nadýchnuť, priskočila k mikrofónu Anne Hathaway a doplnila, čo zabudla povedať počas preberania ceny za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Bola už ako tá tretia a všetci z toho mali dobrú zábavu 😀
.
.
Aby sa nepovedalo, že čo som to za ženskú, musím vám ukázať ešte pár šiat. Červený koberec som nevidela a tak mi väčšina rób ušla aj napriek tomu, že tumblr ich bolo plné a teda z tých šiat čo som videla, som si dokázala vybrať iba tri, ktoré sa mi páčili. Už tradične sa mi veľmi páčili šaty od Alexandra McQueena, ktoré boli absolútne úžasné. Zaujímavé je, že nikdy vopred neviem od koho sú tie-ktoré šaty, ale takmer úplne vždy, čo sa mi páčia najviac, sú tejto značky.
.
Kate Hudson – Alexander McQueen
.
Jennifer Lawrence
.
Michelle Dockery
.
.
ZOZNAM VÝHERCOV
Najlepší film – dráma:
– Argo (2012)

Najlepší film – muzikál alebo komédia:
– Les Misérables (2012)

Najlepší hlavný herec vo filme – dráma:
– Daniel Day-Lewis za Lincoln (2012)

Najlepšia hlavná herečka vo filme – dráma:
– Jessica Chastain za Zero Dark Thirty (2012)

Najlepší hlavný herec vo filme – muzikál alebo komédia:
– Hugh Jackman za Les Misérables (2012)

Najlepšia hlavná herečka vo filme – muzikál alebo komédia:
– Jennifer Lawrence za Silver Linings Playbook (2012)

Najlepší vedľajší herec vo filme:
– Christoph Waltz za Django Unchained (2012)

Najlepšia vedľajšia herečka vo filme:
– Anne Hathaway za Les Misérables (2012)

Najlepšia réžia – film:
– Ben Affleck za Argo (2012)

Najlepší scenár – film:
– Django Unchained (2012): Quentin Tarantino

Najlepšia originálna pieseň – film:
– Skyfall (2012): Adele a Paul Epworth (“Skyfall”)

Najlepšia hudba – film:
– Life of Pi (2012): Mychael Danna

Najlepší animovaný film:
– Brave (2012)

Najlepší zahraničný film:
– Amour (2012)

Najlepší televízny seriál – dráma:
– Homeland (2011)

Najlepší televízny seriál – muzikál alebo komédia:
– Girls (2012)

Najlepšia miniséria alebo televízny film:
– Game Change (2012) (TV)

Najlepší hlavný herec v seriáli – dráma:
– Damian Lewis za Homeland (2011)

Najlepšia hlavná herečka v seriáli – dráma:
– Claire Danes za Homeland (2011)

Najlepší hlavný herec v seriáli – muzikál alebo komédia:
– Don Cheadle za House of Lies (2012)

Najlepšia hlavná herečka v seriáli – muzikál alebo komédia:
– Lena Dunham za Girls (2012)

Najlepší herec v minisérií alebo televíznom filme:
– Kevin Costner za Hatfields & McCoys (2012)

Najlepšia herečka v minisérií alebo televíznom filme:
– Julianne Moore za Game Change (2012) (TV)

Najlepší vedľajší herec v seriáli, minisérií alebo televíznom filme:
– Ed Harris za Game Change (2012) (TV)

Najlepšia vedľajšia herečka v seriáli, minisérií alebo televíznom filme:
– Maggie Smith za Downton Abbey (2010)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s