Filmy a seriály

EE British Academy Film Awards 2013

10. februára sa v londýnskom Opera House konalo britské odovzdávanie cien za filmy roku 2012.
Viete, že som ešte do nedávna vôbec netušila, že princ William je prezidentom tejto každoročnej ceremónie?
.
Rozmýšľam, že ako nezačať hneď z negatívnej strany, ale… Asi to bude lepšie ukončiť z tej pozitívnejšej, takže predsa len. Prosím vás, ak si niekedy v živote pôjdete prevziať cenu, vyvarujte sa nasledujúcich bodov:
.
  • Žuvačka sa vypľúva skôr, ako s niekým robíte rozhovor. Rovnako nie je pekné, keď kamera zaberie publikum a niekto prežúva ako krava. Verdikt: žuvačka NIE.
  • Neviem ako presne je to s etikou obliekania sa, ale väčšina mužov nosí na takéto ceremónie motýliky. Takže zrejme by ste mu mali dať prednosť pred kravatou. Ale dajte si pozor na to, aby to bol MOTÝLIK a nie nočný motýľ, ktorého som si u jedného herca počas odovzdávania cien BAFTA všimla.
  • Keď si preberáte cenu, nezakladajte si ruky na prsia. Nepôsobí to dobre, ozaj nie. Rovnako nie je najvhodnejšie dať si ruky do vreciek.
  • Svoju ďakovnú reč sa naučte naspamäť. STOP PAPIERIKOM! Fajn, beriem, že bola nováčik, ale… Nie. Papierik vážne nie.
.
.
No one does glamour like London.
→ Helen McCrory
.
.
Počas Red Carpet sme mali príležitosť vidieť nielen zostrih vtipných momentov BAFTAs z predchádzajúcich rokov, či ukričaných fanúšikov, ale aj krátke rozhovory s celebritami, ktoré sa tejto udalosti zúčastnili. Páčilo sa mi, ako Stephen Fry zhrnul túto “prológovú” časť BAFTAs:
.
.
The Red Carpet is an event. An Idea. The red carpet is not piece of tapestry that is scarlet, the red carpet is the people screaming.
→ Stephen Fry
.
.
Milé bolo taktiež akí zlatí boli všetci britskí herci k moderátorke červeného koberca. Netuším kto to bol, ale mala so všetkými úplne úžasný vzťah. (Asi idem za moderátorku :D)
Inak som sa zamýšľala… Každý herec má vlastného držača dáždnika alebo ako to je? 😀 (Len tak úplne od veci sa pýtam, pretože Ang Lee nemal ako pomocníka Brita, ale tiež nejakého Taiwančana.)
.
.
You can expect to see me in the Hobbit 9: Are We Home Yet Gandalf?
→ Stephen Fry
.
.
Moderátor show si nezabudol celý večer robiť srandu z nominovaných ľudí z ktorejkoľvek kategórie a jedna z vecí, ktoré spomenul bola aj dĺžka filmu Hobit. Popravde, plne s ním súhlasím. Osobne si myslím, že je z Hobita príliš cítiť to, ako z neho chcú vyťažiť peniaze. Z 230 strán tri viac ako dvojhodinové filmy? Seriously? Nie, že by sa mi tento film nepáčil, ale toto mi na ňom dosť prekážalo.
.
.
I almost passed George Clooney without hugging him… That’s just stupid.
Eddie, feel better. I’d be holding your hair back but, you know. (She joked as she pointed to the award in her hand) Tells you the kind of friend I am. Food poisoning is just the worst. … My very special thanks are reserved for Victor Hugo, without whom none of us would be here. Thank you so much honey, I love you.
→ Anne Hathaway
.
.
Veľa ľudí kritizovala ďakovnú reč Anne Hathaway, ktorá získala cenu za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Neviem, či bola až taká zlá. Mne príde, že všetci občas hovoria od veci a veď to je na tom to zaujímavé, nie? 😀 Veď posúďte sami – prikladám vám odkaz na video. Jedine čo vyznelo trochu blbo bolo, že tesne za poďakovaním sa Victorovi Hugovi povedala “Thank you so much honey, I love you” a tak otázka “Did Anne Hathaway just call Victor Hugo ‘honey?’” už bola celkom na mieste 😀
.
.
Jennifer Lawrence odovzdávala cenu za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe a po pravde, čakala som, čo sa zase zomelie. Veď poznáme J-Law 😀 Ale bola priam chladne profesionálna a všetko prebehlo bez akýchkoľvek incidentov.
Ha, tak sa trošku mýlim 😀 Ako som práve hľadala, či som dobre napísala, ktorú cenu odovzdávala, natrafila som na video, v ktorom je vidno ako spadla späť do sedadla počas vyhlásenia best adapted screenplay. Vôbec som si to počas sledovania BAFTAs nevšimla 😀 Mimochodom, mala krásne šaty!
.
https://i0.wp.com/redcfa.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/02/Jennifer-Lawrence-in-Dior-2013-BAFTA-Awards.jpg
.
A keď už sme pri oblečení, Martin Freeman mal krásny oblek. Modrý! Ale musím sa s kamoškou priznať. Zhodli sme sa na tom, že ako odovzdával cenu, tak vyzeral ako hobit 😀 😀
A teraz mi ešte napadlo! Zo začiatku ako si Stephen Fry robil srandu z tohto filmu, bolo úplne krásne ako Martina jeho manželka Amanda Abbington chytila za ruku 🙂
.
https://i0.wp.com/images.icnetwork.co.uk/upl/liverpoolecho/feb2013/5/1/image-16-bafta-awards-winners-783990464.jpg
.
Film Argo získal až tri ceny. Začína mi to pomaly vŕtať v hlave… Asi si ten film budem musieť naozaj pozrieť. Počas toho ako Ben Affleck preberal cenu za najlepšieho režiséra, hrozne rýchlo rozprával. Až sa zakoktával. Ale vzišlo z toho niečo takéto
.
.
Chris Terrio ..blahblah.. I love you. My wife, I also love you.
→ Ben Affleck
.
.
Bolo to vtipné 😀 Inak, neviem prečo, ale po GG som mala z Bena Afflecka dobrý pocit. Teraz po BAFTAs už tak dobrý pocit nemám. Prišiel mi divný…
.
.
I’m so grateful to BAFTA. My fellow nominees, I don’t know if I deserve this. But I do know every one of you deserves it at least as much as I do.
→ Daniel Day-Lewis
.
.
Daniel Day-Lewis získal ako Golden Globe za najlepšieho herca, tak aj BAFTA. Teším sa, až si pozriem Lincolna 🙂
.
.
Poctu zvanú Fellowship získal tohto roku Sir Alan Parker, ktorý svojou historkou ešte z detských čias pobavil celé publikum.
.
.
“When it was first mooted that I might get this award, I thought of what I’d like to say,” says Alan Parker. “And then 10 years went by.”
Inspired by a trip to see Sign of the Pagan he one day organised his classmates into Romans and Huns: “Although I didn’t say action, I did give the command for the Huns to attack the Romans, who were defending the outside toilets and, later, the headmaster asked me why. Why, Parker, WHY? If I’d have known then that I was gonna get this, I could’ve really shut him up.
.
.
Záverom vám sem ešte prihodím môj prepis “closing speech” Stephena Frya, pretože mi prišla inšpirujúca 😉
.
.
To everybody watching, thank you for supporting film. Keep going to your local cinemas, keep talking and arguing about film. Some of you watching will find your way to this stage one day and if you do, contra to popular belief you won’t find yourself in the company of bunch of bitchy self-obsessed, up themselves primadonas, maybe one or two, but you will find yourself in the company of fellow filmmakers in all disciplines whose overriding passion is to make the film that succeeds well enough, to allow them to make another one.
.
What they all have in common, is the deep desire to tell stories. Stories of today, yesterday and tomorrow. Stories about you and me. This year they’ve done it as well as it can be done. I congratulate everyone here and to those of you out there keep watching and get writing and shooting your shorts – well, that sounds a bit odd, shooting your shorts, you know what I mean. Anyway! Enough. It’s been wonderful. Love, thanks and very good night to you.
.
.
.
BEST FILM
Argo – Grant Heslov, Ben Affleck, George Clooney
OUTSTANDING BRITISH FILM
Skyfall – Sam Mendes, Michael G.Wilson, Barbara Broccoli, Neal Purvis, Robert Wade, John Logan
OUTSTANDING DEBUT BY A BRITISH WRITER, DIRECTOR OR PRODUCER
Bart Layton (Director), Dimitri Doganis (Producer) – The Imposter
FILM NOT IN THE ENGLISH LANGUAGE
Amour – Michael Haneke, Margaret Ménégoz
DOCUMENTARY
Searching For Sugar Man – Malik Bendjelloul, Simon Chinn
ANIMATED FILM
Brave – Mark Andrews, Brenda Chapman
DIRECTOR
Argo – Ben Affleck
ORIGINAL SCREENPLAY
Django Unchained – Quentin Tarantino
ADAPTED SCREENPLAY
Silver Linings Playbook – David O. Russell
LEADING ACTOR
Daniel Day-Lewis – Lincoln
LEADING ACTRESS
Emmanuelle Riva – Amour
SUPPORTING ACTOR
Christoph Waltz – Django Unchained
SUPPORTING ACTRESS
Anne Hathaway – Les Miserables
ORIGINAL MUSIC
Skyfall – Thomas Newman
CINEMATOGRAPHY
Life Of Pi – Claudio Miranda
EDITING
Argo – William Goldenberg
PRODUCTION DESIGN
Les Miserables – Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson
COSTUME DESIGN
Anna Karenina – Jacqueline Durran
MAKE UP & HAIR
Les Miserables – Lisa Westcott
SOUND
Les Miserables – Simon Hayes, Andy Nelson, Mark Paterson, Jonathan Allen, Lee Walpole, John Warhurst
SPECIAL VISUAL EFFECTS
Life of Pi – Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-Jan De Boer
SHORT ANIMATION
The Making of Longbird – Will Anderson, Ainslie Henderson
SHORT FILM
Swimmer – Lynne Ramsay, Peter Carlton, Diarmid Scrimshaw
THE EE RISING STAR AWARD (voted for by the public)
Juno Temple
OUTSTANDING BRITISH CONTRIBUTION TO CINEMA
Tessa Ross
THE BAFTA FELLOWSHIP
Alan Parker

Jedna myšlienka na “EE British Academy Film Awards 2013

  1. Veľmi milé zhrnutie, miestami sa nedalo nesmiať :D.. Najviac sa mi páči aj tak pripomienka o princovi Williamovi, pretože… netreba písať viac :D.. a myslím, že som si z tvojich rád veľa toho zobrala k srdcu.. žiadne žuvačky, kravaty, tupé výrazy a trápne gestá, a naučiť sa naspämať ďakovnú reč.. olalá môžem si ísť pre cenu 😀

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s