Filmy a seriály

Filmy a seriály za koniec decembra a mesiace január, február + 1. polovica marca


DECEMBER
 • Frankenweenie (2012) – Hrajú: Winona Ryder, Catherine O’Hara, Martin Short, Martin Landau…
Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.(oficiální text distributora)
When you loose someone you love they move into a special place in your heart.
Typické burtonovské postavičky s rôznotvarým telom, dokonalosť burtonovskej stop-motion prepojená s čierno-bielosťou a 3D. Ani len neviete ako veľmi mi je ľúto, že sa tento film k nám do kín nedostal!
4/5
 • The Perks of Being a Wallflower (2012) – Hrajú: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller, Paul Rudd…
Príbeh o dospievaní 15-ročného Charlieho. Roztomilý a naivný outsider sa vyrovnáva s prvou láskou, samovraždou svojho najlepšieho priateľa a vlastnou duševnou chorobou, zatiaľ čo sa usilovne snaží nájsť skupinu ľudí, do ktorej patrí. (čsfd.cz)
Right now we are alive and in this moment I swear we are infinite.
Všetci dávajú tomuto filmu zvyčajne plné hodnotenie, ale… Ja neviem. Mňa to nejako extra neuchvátilo. Herecké výkony boli skvelé, no mňa, ako ani v knihe, tak ani tu, ten príbeh nedostal. Neviem prečo… (A možno aj áno, ale to už nie je pre internetové uši.)
3/5
JANUÁR
 • Les Misérables (2012) – Hrajú: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Aaron Tveit, Samantha Barks…
Keďže sa mi Kráľova reč od Toma Hoopera veľmi páčila, mala som pred týmto filmom veľké očakávania. A tie sa mi teda splnili. Dokonca boli aj prekonané. TENTO FILM BOL ÚŽASNÝ! Ale úplne, že najviac, aby som sa trochu ľudovejšie vyjadrila 😀 Bola som na ňom dokonca v kine až dvakrát – dvakrát som na neho vyhodila kopu peňazí, dvakrát som pri ňom slzila a dvakrát som mala neskutočnú chuť začať alebo tlieskať, alebo okamžite ísť objať celý štáb aj hercov. Tí boli teda viac ako bravúrni. Anne Hathaway?! Eddie Redmayne?! Títo dvaja čo stvárali na plátne priam nebolo skutočné. (A dokonca som si tu našla aj nový crush menom Aaron Tveit O:))
5/5
 • A Princess for Christmas (2011) – Hrajú: Katie McGrath, Roger Moore, Sam Heughan, Charlotte Salt, Travis Turner…
Šlo to nejakú dobu po Vianociach v televízii, čo som bola dosť prekvapená, pretože väčšie čaro by to podľa mňa malo počas vianočných sviatkov, ale čo už. Ak máte chuť na nejakú rozprávočku, pri ktorej sa pobavíte a pri ktorej si môžete posnívať, odporúčam. Je to naozaj taký oddychový príbeh o dievčati, ktoré sa ani nevediac ako zamiluje do princa. A samozrejme happy end nechýba 🙂 Ja už len odvtedy čakám, kedy sa nejaká tá pozvánočka na zámok objaví aj v mojej schránke… 😀
3/5
FEBRUÁR
 • St Trinian’s 2: The Legend of Fritton’s Gold (2009) – Hrajú: Rupert Everett, Colin Firth, David Tennant, Gemma Arterton, Talulah Riley, Jodie Whittaker, Juno Temple…
Popravde, ani neviem, kde som našla silu dopozerať to. Bola to nehorázna sprostosť.
1/5
 • Girl walks into a bar (2011) – Hrajú: Carla Gugino, Emmanuelle Chriqui, Rosario Dawson, Josh Hartnett, Danny DeVito, Zachary Quinto, Kevin Zegers, Robert Forster, Michelle Ryan, Amy Rosoff, Aaron Tveit…
Sebastian Gutierrez zasadil snímek do prostředí rozličných barů, kde se kříží osudy několika lidí. Společné útočiště – bar – spojuje hlavní postavy a nechává diváka na chvíli nahlédnout do jejich životů. Nenásilné prezentaci a oddychové atmosféře dominují dlouhé dialogy, ostatně o nich film je. Sledujeme krátkou epizodu detektivky Carly Gugino, tanečnice Emmanuelle Chriqui, jejího bratra a dokonce se zde objeví i Zachary Quinto, jakožto zklamaný manžel.
(čsfd.cz)
Priznávam, že som to pozerala len kvôli Aaronovi Tveitovi. Tento film mi prišiel tak trochu divný a celkovo. No neviem. Je tam pár dobrých hlášok a záverečná scéna popri titulkoch je asi úplne najlepšia 😀
2/5
 • Her Majesty (2001) – Hrajú: Alison Routledge, Stuart Devenie, Vicky Haughton, Katrina Hobbs, Jamie Dunne…
Tento film sa odohráva na Novom Zélande v 50. rokoch minulého storočia. Hlavnou postavou je trinásťročné dievčatko, ktoré mi v určitých okamihoh pripomínalo mňa samú. Je veľkou fanúšičkou (alebo ako to nazvať) britskej kráľovskej rodiny a jej najväčším snom je stretnúť kráľovnú Alžbetu II. a jedného dňa navštíviť Spojené kráľovstvo, či dokonca v ňom aj žiť. Kráľovnej často píše listy, rozpráva jej o všetkom možnom aj nemožnom, ale hlavne ju neustále pozýva, aby prišla navštíviť ich mesto. Najprv si však hlavná hrdinka musí prejsť ťažkosťami dospievania, prvej lásky, zradných priateľstiev a v neposlednom rade sa musí postaviť rasizmu zameranému proti pôvodným obyvateľom Nového Zélandu a otvoriť ľuďom oči. Vyzerá to tak, že celý jej svet sa zrútil, no možnože predsa len Božie mlyny melú pomaly, ale spravodlivo.
Krásny film, vrelo odporúčam!
4/5
 • One Night with the King (2006) – Hrajú: Tiffany Dupont, Luke Goss, John Noble, Omar Sharif, John Rhys-Davies, James Callis, Peter O’Toole…
Osudem půvabné Hadassah bylo stát se královnou Persie a spasitelkou svého lidu. Snímek natočený dle starozákonní Knihy Ester je právě jejím příběhem.
Byla to náhoda, že se Hadassah narodila obdařena nadlidskou krásou, byť byli její lidé pouhými otroky v nejmocnější říši světa? Byla to náhoda, že po smrti svých rodičů dostala do výchovy strýce Mordechaje, muže požívajícího úcty, jaká náleží jen královskému písaři? Byla to náhoda, že právě v té době perský král Achašveroš alias Xerxes nechal popravit svoji královnu a brzy se začal cítit osamělý? Byla to náhoda, že právě do jeho harému se nakonec dostala Hadassah, která i přes všechny nemilosrdné palácové intriky králi brzy učarovala natolik, že si ji nakonec vzal za ženu? A byla náhoda, že právě tato dívka se nakonec stala spasitelkou svého národa, a ve své době zachránila židovstvo od pogromů a násilného útlaku?
Film plný úchvatných kostýmov a natočený v nádhernom prostredí, len trošku… príliš jednoducho sa tam diali veci 😀
3/5
 • En kongelig affære (2012) – Hrajú: Alicia Vikander, Mikkel Boe Følsgaard, Mads Mikkelsen…
Krásne spracovanie skutočného príbehu o zakázanej láske a jej dopade na celý dánsky národ. Mladá kráľovná Karolína Matylda Hannover sa zamiluje do osobného lekára jej manžela, pološialeného kráľa Kristiána VII., Johana Stuenseea – nemeckého stúpenca osvietenstva. Ak sa bojíte, že vás tento historický film začne po chvíli nudiť, tak vás rovno musím opraviť. Dej je veľmi svižný aj napriek tomu, že trvá viac ako 2 hodiny. Ja osobne som bola týmto filmom úplne nadšená, je úžasne natočený a keďže som ho videla s titulkami, konečne som si aj vypočula ako znie dánčina (zmes niečoho, angličtiny a nemčiny). Odporúčam!
Kto je blázon? Kráľ alebo ten, kto úprimne verí, že svet bol svorený za šesť dní?
4/5
 • Les Misérables (1998) – Hrajú: Liam Neeson, Geoffrey Rush, Uma Thurman, Claire Danes, Hans Matheson…
Nie, že by bola táto verzia zlá, ale ani len z veľkej diaľky nemá na tú najnovšiu. A ešte k tomu úplne z deja vynechali Enjolrasa! A Eponine tiež. Takisto dej akosi stratil svoje čaro… Hans Matheson je tu však fešák, Geoffrey Rush je Geoffrey Rush a zvyšok hereckého obsadenia bol tiež skvelý. Na rok 1998 je to super, no v porovnaní s dnešnými filmami a vzhľadom k spracovaniu deja, nič moc.
2,5/5
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 • World without End (2012) – Hrajú: Ben Chaplin, Charlotte Riley, Tom Weston-Jones, Nora von Waldstätten, Oliver Jackson-Cohen…
Ak ste videli Piliere Zeme, tak vás nemusím vopred upozorňovať na “scény s hviezdičkou” a v prípade, že ste Piliere Zeme nevideli, tak už upozornení ste a vôbec to nevadí. Totiž Pieliere s WWE priamo nesúvisia, takže sa nemusíte báť, že by ste niečomu nepochopili.
Avšak párkrát sa vám asi stane, že budete prekvapene klipkať očami, pretože časová línia deju akosi vtipne skáče. Napríklad: pozeráte sa na kráľa Edwarda, zrazu koniec dielu, zapnete druhý a kráľ Edward má dcéru! Ako, kedy, kde, s kým??? Netušíte a ani sa nedozviete. Zo začiatku mi prišiel tento seriál trochu nudný, potom sa to trošku rozbehlo, ale vcelku to nebolo nijako oslnivé. Škoda.
Upozornenie číslo 2: Ak ste čítali knihu, rovno zabudnite na to, o čom bola, pretože takmer nič z knihy v tomto seriáli nenájdete.
Dodatok: Práve čítam jeden perfektný komentár na čsfd.cz a musím vám ho skopírovať 😀 Dúfam, že mi to jeho tvorca odpustí.
Citeľne slabšie ako Piliere. Všetci zlí sú pekelne zlí a všetci dobrí sú takí čestní, že by ste im najradšej dali jednu po ksichte, aby sa spamätali a prestali znášať to večné buzerovanie od pánbožkárskeho pankharta. Neustále sa opakujúca schéma “vymyslíme niečo ušľachtilé a tá sviňa nám to zruinuje a popri tom niekoho otrávi alebo zaškrtí” začne byť už niekedy v polovici únavná a otravná. Herci fajn, výprava na TV projekt super, ale dejovo slabé, postavy čiernobiele a solídny finálny zvrat už to nevzkriesi.
(csfd.cz – Cervenak)
2,5/5

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s