Knihy

Knihy za mesiac január a 1. polovicu marca

  • Jane Austen: Lady Susan, Watsonovci, Sanditon
K Vianociam som si dopriala ďalší kus do mojej Jane Austen zbierky a to len vďaka Slovartu, ktorý znova vydal tieto poviedky a to dokonca v jednej knihe. Samozrejme, ako v každej austenovke, aj v tejto nájdete krásne vykreslené postavy. Bohužiaľ, som ju však nemohla akosi ohodnotiť na viac ako 2/5, pretože… Veľmi mi tam chýbala zápletka. Akýsi zvrat. Niečo dramatické. Hocičo. A nič tam nie je… Škoda, že ich Jane nikdy nedokončila. Bola by som ozaj zvedavá, ktorým smerom by to celé zvrtla.
2/5
  • Kerstin Gier: Rudá jako rubín, Sapphire Blue, Esmeralda (trilógia)
Úplne perfektná trilógia od nemeckej autorky o láske, ktorá nepozná čas. Žijete si takmer úplne pohodový život, keď sa tu zrazu s vami zatočí svet a vy sa ocitnete na tom istom mieste, kde ste boli, no o sto rokov skôr.
Gwendolyn zdedila cestovací gén. Stane sa súčasťou sveta, do ktorého nikdy patriť nemala a ktorý je plný tajomstiev, intríg a háčikov. Prosím, nevyľakajte sa českej ružovej obálky a ani tejto mojej stručnej synopsy! Dajte tejto sérii šancu a nebudete ľutovať. Je plná skvelých postáv, pri ktorých sa nezdržíte smiechu a dokonca aj takých, pri ktorých budete nútení na chvíľu knihu položiť a rozdýchať nervy. Hneď po tom však po nej okamžite skočíte, pretože budete potrebovať vedieť, čo sa stane ďalej. Záverom som síce nadšená vôbec nebola, avšak trilógiu ako celok môžemm hodnotiť iba kladne!
P.S.: Ospravedlňujem sa za trojjazyčné názvy, ale keď ja za to nemôžem, že jednotku som čítala česky, dvojku anglicky a trojku španielsky! 😀
P.P.S.: Ja sa tak strašne neviem dočkať filmu!!!
Cruza las fronteras del tiempo y encuentra el verdadero amor
Prekroč hranice času a objav pravú lásku…
5/5; 5/5; 4/5
  • Beth Revis: Milion Sluncí (Naprieč Vesmírom #2)
Sto rokov od prečítania prvej časti, som sa konečne dopracovala k časti druhej. Škoda, že som to tak odkladala, pretože sa mi trochu ťažšie dostávalo do deja, no poviem vám, že som túto knihu nezložila z ruky, pokiaľ som ju celú nedočítala. Chvíľku mi trvalo pokiaľ som si zvykla na to, že Starší nie je Starší, ale podľa českého prekladu Syn, ale nebol to až taký problém. Totižto naše úžasné slovenské vydavateľstvá vôbec nemajú problém vydávať namiesto všetkých dielov napríklad len jeden. Že som si ešte nezvykla…
Stručne o obsahu: Syn zaviedol na lodi novú vládu – bez Phydusu, bez lží. Lenže bez Phydusu majú ľudia opäť jasnú myseľ. Začínajú premýšľať, začínajú váhať, začínajú nesúhlasiť. A od jemného protestu je už len krôčik k revolúcii.
4/5
  • William Shakespeare: Sen svätojánskej noci
Je mi hrozne blbé hodnotiť Shakespeara, pretože sa cítim priam nehodne. Preto ani na GR nenájdete pri tejto knihe žiadne hviezdičky. Teda nie odo mňa. Shakespeare bude pre mňa vždy veľkým autorom. Milujem jeho slovné zvraty, hračky a vyjadrovanie. Bol a podľa mňa aj ešte stále je a bude géniom.
  • Nata Sabová: Ochrankyňa
K tejto knihe som sa dostala úplnou náhodou. Spolužiačka ju mala v škole a akosi… Som jej ju uchmatla 😀 Nezvyknem totiž čítať slovenských autorov a podľa tejto knihy súdim, že som nás zatratila skôr ako som mala. Tento príbeh sa číta úplne sám a je skvelý. Nový “svet”, nové postavy, niečo, čo tu ešte nebolo. Je to fantasy, no takmer ho tam necítiť, takže ani vám, odporcom tohto žánru, sa ju nebojím odporučiť.
Keď sa deje niečo vážne, ani len nedýchate a všetko prežívate spolu s postavami. A ten záver!
Len pred krátkym časom ju v Amerike poznali pod falošným menom Kate. Teraz prichádza na Slovensko s novou identitou študentky gymnázia Kristíny. Čo ju sem priviedlo? Jedna z mnohých vízií, ktorými sa celý život riadi. Ide vždy tam, kam ju nasmerujú, hoci i na druhý koniec sveta. Prečo? Aby splnila poslanie, ktoré už po tisíce rokov plnia členky jej rasy. Pretože ona je Praes, Ochrankyňa, a jej úlohou je chrániť ľudí pred Hauriami. Ibaže Kity netuší, že spnenie ďalšieho poslania nie je to jediné, čo ju na Slovensku čaká. Jej srdce sa bude musieť podrobiť neľahkej skúške, keď sa zamiluje do Patrika, príťažlivého študenta psychológie, ktorý prišiel nevedno odkiaľ. Situáciu komplikujú aj ďalší muži, ktorých minulosť je takisto nejasná. Jeden z nich je práve ten, ktorého hľadá, aby ho zastavila skôr, kým niekoho pripraví o život. Ale ktorý?
5/5

3 myšlienky na “Knihy za mesiac január a 1. polovicu marca

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s