Šľachtic srdcom

Swedish Royal Wedding: Princess Madeleine & Chris O’Neill

Podľa mojej mamy sa poslednú dobu s kráľovskými akciami roztrhlo vrece. Neviem ako vám, ale mne sa to až tak nezdá, ale v každom prípade – máme tu ďalšiu novinku! Teda novinku už nie tak novú… Hold, síce som to pozerala naživo a poriadne si užila nielen udalosť, ale aj tú hatlaninu švédčinu, čas na napísanie článku som si, podobne ako aj pri Oscaroch, našla až teraz. Poďme však k veci. Princezná Madeleine a Chris O’Neill si 8. júna tohto roku povedali svoje áno!
.
.
Poviem vám, že Chris mi zo začiatku vôbec nebol sympatický. Keď som videla zásnubné fotky, prišiel mi príliš… Chladný? Vypočítavý? Americký a podnikateľský? Nie, že by som s tým posledným nemala pravdu 😉
.
Človeku nebolo všetko jedno, pretože Madeleine sa už raz sklamala. Pred pár rokmi sa prevalila nevera jej nastávajúceho, na čo sa Madeleine stiahla do ústrania a opustila dokonca aj samotný švédsky kráľovský dvor. Odsťahovala sa do USA, kde začala pracovať pre The World Childhood Foundation, nadáciu, ktorá bola založená jej matkou, kráľovnou Silviou. A práve táto udalosť sa jej stala osudnou. V USA sa totiž spoznala s Chrisom O’Neillom, finančníkom britského pôvodu, ktorý má ale zároveň aj americké občianstvo.
.
Čo ma dostalo hneď na začiatku, bola malá stoličôčka, umiestnená medzi normálnymi. No nie je to rozkošné? 🙂 Bola prichystaná pre malú princezničku Estelle, dcéru korunnej princeznej Victorie a princa Daniela. Do poslednej chvíle nebolo jasné, či sa Estelle zúčastní, ale nakoniec predsa len prišla. Celý obrad bola úžasná. Zo začiatku jej to ešte išlo aj celkom po tichu, no viete, deťom je aj krátka doba dlhou chvíľou a sú neposedné. Rovnako ani Estelle nie je iná a tak prechádzala z kolien ocka na kolená mamky a najväčšou “katastrofou” bolo, keď Victoria odišla predniesť svoj prejav. Nakoniec sa Daniel musel ísť postaviť vedľa Victorie, pretože Estelle sa nedala a odvážne bojovala za svoje právo byť so svojou mamkou 😀
.
Ďalšou vecou v poradí, ktorú musím spomenúť je to, že Chris si ma dokázal získať hneď v úvodných minútach obradu. Jeho dojatie bolo citeľné a slzy s láskou v očiach viditeľné. Nádhera! A ani sa mu nečudujem, Madelaine vyzerala prekrásne. Aj keď popravde Kateine šaty sa mi páčili viac. Trošku ešte odbočím, keď už sme pri tých šatách – som zamilovaná… Do Victoriiných šiat! Nielen Madeleine vyzerala úžasne, jej sestra Victoria bola taktiež úplne dokonalá.
.
.
A vlastne… Celá svadba bola dokonalá! Priam rozprávkovo 🙂 Po obrade bolo počuť výstrely 21 slávnostných salv na počesť princezninej svadby a o niečo neskôr sa mladomanželský pár vybral na cestu naprieč Stockholmom otvoreným kočiarom. Svoju “posvadobnú púť” zakončili v prístave, kde nastúpili na loď, ktorá ich zaviezla do Drottningholmu, kde sa už konala samozrejme jedna veľká oslava. Čo sa dialo tam sa už my, bežní smrteľníci, ale nedozvieme. Avšak podľa chýrov bol vraj Chrisov príhovor dojemný a suchý pár očí veru nenechal.
.
Odporúčam vám pozrieť si túto galériu, ktorú som vám založila a zverejnila. Nájdete tam ako nádherné fotky z obradu, tak aj oficiálne svadobné fotografie a dokonca fotku svadobnej torty! Tá bola zložená z niekoľkých desiatok makroniek, dnes už celosvetovo obľúbeného zákusku. Vraj to bol nápad samotnej princeznej Madeleine 🙂
.
.
Nezostáva mi už nič iné, iba páru pogratulovať a popriať im všetko dobré!
.
(Sweden, June 8th 2013)

4 myšlienky na “Swedish Royal Wedding: Princess Madeleine & Chris O’Neill

 1. Šaty teda rozhodne nemala nejak extra, ale sú schopné. Priznávam… V poslednej dobe mám trošku iný vkus na svadobné šaty. Ten vršok je fajn… mohol byť trošku lepší, ale tak to už je teraz akože tak jedno. 😀 A čo sa týka “spodku”, tak tam sa mi viac páči pri šatách jej sestry. Až mi príde, že mala krajšie šaty ako samotná nevesta…

  Páči sa mi

 2. No huráááá!!!:))) So všetkým absolútne súhlasím, akurát mi nehaň švédčinu!:)Viem že oproti španielčine angličtine a iným ľubozvučným jazykom neznie práve vábivo ale pre mňa má dáke zvláštne čaro, a to jej podobnú nemčinu teda neznášam, o norčine a holandčine už nevraviac…horšie jazyky sa už ani vymyslieť nedali. Ale švédčinu spolu s dánčinou veru môžem a rada by som sa aspoň jeden z tých jazykov naučila. Nehovoriac už o tom, aké by to malo výhody, keďže v oboch týchto štátoch spolu s Norskom je skoro najvyssia životná uroven… Čo sa týka šiat, tak podla mna oni ani nemohli byť také ako mala Kate, tie podla mna boli velmi výrazné…Madeleine je výrazná a krásna sama o sebe, nepotrebuje to podčiarkovať šatami…a vždy sa hovorí, v jednoduchosti je krása. A myslím že si to s Victoriou dopredu naplánovali, lebo podla mna ako bola Madeleine druhá najkrajšia po neveste na svadbe Victorie, teraz sa to obrátilo a Victoria ktorá býva inak šedou myškou sa teda vyznamenala:)))Priznávam, že zo začiatku mi neprišla pekná, skôr taká zvláštna výzorom, asi kvoli zváštne tvarovanej brade, ale v takýchto šatách, no ktorá by nebola pekná:) btw…ked sa pozrieš na Silviu a Carla Gustava, nie je to priam zarážajúce aké pekné deti sa im podarili?:P…Victoria, Madeleine a, ty kks, o Carlovi Philipovi ani nevravíííííím!:)…Silvia tam priniesla očividne veľmi dobré gény, podľa mňa asi najkrajšia kráľovská rodina Europy( možno okrem najmladších členov dánskej koruny:))

  Páči sa mi

   1. No teeeeda, to sa teda nemáš čím chváliť mojoooo:)) Ale nie, on veľmi známy nie je a myslím že nejak veľmi publicitu nevyhľadáva, i ked to že chodí s bývalou účastníčkou reality show tomu trochu odporuje:)…a ani veľké sympatie švédov si tým nezískava, ešteže Sofia nevytvára žiadne veľké škandály odkedy sú spolu. A pristane im to spolu, len čo je pravda:)

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s