Filmy a seriály

The 85th Academy Awards ’13

It’s Sunday, everybody is dressed up… This is like church, only with more people praying.
Seth MacFarlane
.
Najznámejšie odovzdávanie filmových cien, a teda Oscar, prebehol (na náš čas) v noci z 24. na 25. februára ako už tradične – v Los Angeles.
.
Vyhlasovanie nominácií sa udialo už v januári a ja si nemôžem odpustiť nespomenúť aj toto, pretože tam padla jedna krásna hláška. Počas vyhlasovania nominovaných režisérov, jeden z moderátorov povedal:
.
These 5 people are the best at sitting in a chair and watching other people make a movie.
.
Dovolím si povedať, že program Oscarov bol jednoznačne výborný. Už hneď od začiatku sa im podarilo získať si diváka nielen tancom Charlize Theron a Channinga Tatuma, ale po príchode Daniela Radcliffa s Josephom Gordon-Levittom si myslím, že už nikto nepochyboval, že v LA opäť žiaria hviezdy 🙂
.
Neustále naťahovanie sa s budúcnosťou vytvorilo dobrý motív večera, pieseň Be our guest sa mne osobne veľmi páčila a záver bol tiež podľa mňa úžasný:
.
Best Oscars ever, says everyone except Entertainment Weekly.
.
.
Okrem moderátora samozrejme výborné hlášky padali aj od hercov a dokonca sa stalo, že spadla samotná herečka! Alebo šikovnosť Jennifer Lawrence sa nezaprie 😀 Bola hrozne zlatá.
.
https://i0.wp.com/25.media.tumblr.com/a8771521ca6509eb60fcaf608b320880/tumblr_mir7wu947F1rp68cjo1_250.gif https://i0.wp.com/25.media.tumblr.com/b500a4a654aabd8fe4131bc48224c7b6/tumblr_mir7wu947F1rp68cjo2_250.gif
Samuel L. Jackson
.
A dokonca nechýbalo ani úplne dokonalé vystúpenie hercov z LesMis! Ak ste si nepozreli prvé video, prišli ste o veľa. Ak si nepozriete toto, prídete ešte o viac 😉
.
.
Stretli sme sa však nielen s vtipnými hláškami, ale aj takými, ktoré vás chytia za srdce…
.
It doesn’t matter if you get knocked down in life. All the matters is that you get back up.
Ben Affleck
.
Welcome to the White House, everyone!
.
I am so honored to help introduce this year’s nominees for Best Picture and to help celebrate the movies that lift our spirits and broaden our minds and transport us to people we have never imagined. This has been an exciting year for movies and I want to congratulate all nominees on their tremendous work.
.
These nine movies took us back in time and all around the world. They made us laugh. They made us weep and made us grip our armrests just a little tighter. They taught us that love can endure against all odds and transform our minds in the most surprising ways. And they reminded us that we can overcome any obstacle if we dig deep enough and fight hard enough and find the courage to believe in ourselves.
.
These lessons apply to all of us – no matter who we are or what we look like or who we love, but they are especially important for our young people. Every day, through engagement in the arts, our children learn to open their imagination, to dream just a little bigger, and to strive every day to reach those dreams. And I want to thank all of you here tonight for being part of that vitally important work.
Michelle Obama
.
Prekrásnu reč mal aj Daniel Day-Lewis, ale pretože sú články na blogu obmedzené počtom znakov, nájdete ju: TU.
.
Na záver ešte spomeniem nádhernú výzdobu a dokonca sa mi stalo, že som sa počas prenosu zamilovala asi do troch náhrdelníkov, ktoré mali (škoda, že už neviem, ktoré) herečky na sebe! 😀
Menšia galéria → tu
.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s