Šľachtic srdcom

Welcome to the world, YRH Prince of Cambridge!

TRH The Duke and Duchess of Cambridge are very pleased to announce that The Duchess of Cambridge is expecting a baby.

3. decembra 2012 Clarence House potvrdil, že Vojvodkyňa z Cambridgu, neformálne známa ako Kate, je tehotná a spolu s kráľovským dvorom sa celý svet môže tešiť na nový prírastok.
Nanešťastie, Kate svoje tehotenstvo zo začiatku nezvládala práve najlepšie, pretože ju trápili ranné nevoľnosti, vďaka ktorým sa aj v kombinácii s dehydratáciou dostala na pár dní do nemocnice.
.
Po tomto vyhlásení vo svete prepuklo šialenstvo. V mediálnom hrnci to vrelo a na svetlo sveta začali vychádzať informácie, ktoré by sa však skôr dali nazývať dezinformáciami. Okrem toho všetci písali o Lady Diane a jej tehotenstve, premýšľali, ako by reagovala na túto úžasnú novinku, ďalej vymýšľali nekonečné zoznamy vecí, ktoré by Kate počas tehotenstva mala alebo nemala používať, či robiť, písali o tehotenskej móde, nezabudli tipovať pohlavie a mená a dokonca sa bezohľadne zameriavali na fakt, že Kate leží doma a “nič nerobí”. Vyvrcholilo to až do takého štádia, že austrálski moderátori jedného rádia si vymysleli na prvý pohľad absolútne neškodný žartík a zavolali do nemocnice King Edward VII Hospital, v ktorej bola Kate hospitalizovaná kvôli už spomínanej tzv. Hyperemesis Gravidarum. Predstavili sa ako kráľovná Alžbeta II. a spýtali sa na Katin stav. Dobromyseľná sestrička ich o ňom informovala, čím nechtiac vyvolala obrovský škandál. Napriek tomu, že samotná kráľovská rodina sa do tohto prípadu nemiešala, novinári a verejnosť to vystupňovali až do situácie, kedy úbohá sestrička spáchala samovraždu. A teraz sa skúste vcítiť do Katinej kože. Príšerné, však?
.
Kate s Williamom odmietli vopred poznať pohlavie dieťatka a to naozaj až do dnešného dňa nebolo známe. V každom prípade však kráľovná, v deň Katiných 31. narodenín, vydala kráľovský patent datovaný k 31. decembru 2012. V tomto patente bolo vyhlásené, že všetci potomkovia z manželstva Kate a Williama budú mať titul princ/princezná a budú oslovovaní ako ich kráľovské výsosti. Podľa pôvodných pravidiel, ktoré boli až do tohto momentu platné, mal právo na titul princ iba prvorodený syn najstaršieho syna princa z Walesu. Ostatné deti by boli “iba” lordmi – v prípade dievčat by niesli titul lady.
.
Postupom času sme sa dozvedali aj ďalšie novinky – a myslím tým tie hodnoverné, oficiálne, nie tie hlúposti čo popísali novinári. Už vopred sme vedeli, že pôrod prebehne v privátnom krídle nemocnice St. Mary v Paddingtone (západný Londýn), čo je rovnaké miesto, kde sa narodili aj princ William (ako prvý kráľovský dedič trónu narodený v tejto nemonici) a Harry. A keďže sme to vedeli my, tak to vedel aj bulvár a ten stanoval pred touto nemocnicou už od začiatku mesiaca! Je to priam neuveriteľné, ale na druhej strane nebyť ich, tak sa o Katinom pôrode dopočujeme až o niečo neskôr, kedy by táto správa bola oficiálne zverejnená Buckinghamským palácom.
.
.
Dnes, o 05:45 ráno miestneho času (06:45 nášho), prijali Kate do nemocnice. Dlhé hodiny nikto nemal ani len tušenia čo sa deje, až do momentu, kedy sme si všetci doma-sediaci uvedomili, že v blízkosti nemocnice to začalo šumieť a veľmi rýchlo sme pochopili, že sa niečo deje. (To bolo prosím pekne o pól desiatej večer.) Len malú chvíľu na to, sme sa v stručnosti dozvedeli, že ak vydržíme ešte chvíľočku, dopočujeme sa veľkú novinu 🙂
.
Nie je zvykom, že médiá predbehnú oficiálnu správu, no zmenou v plánoch sme už niekoľko minút vopred vedeli, že Jej Kráľovskej Výsosti Vojvodkyni z Cambridgu sa narodil zdravý chlapec o 16:48 (o 17:48 u nás), vážiaci približne 3,8kg a obaja, vojvodkyňa aj jej syn, sú v poriadku. Oficiálna správa, prinesená pred hlavnú bránu Buckinghamského paláca krátko na to, všetko potvrdila 🙂
.
.
Čo sa týka sprievodných osláv k tejto veľkej udalosti, narodenie bábätka bude zajtra o 14:00BST oslávené tradičnými 41 ranami z diel v Green Park a 61 salvami z Tower of London. Rovnako sa rozozvučia zvony vo Westminsterskom opátstve (a udelí sa 2-týždňová otcovská dovolenka Williamovi). Ďalej napríklad letisko Heathrow Airport si pre prvých 1 000 prichádzajúcich a odchádzajúcich cestujúcich pripravilo špeciálny darčekový balík, v ktorom si títo šťastlivci nájdu čaj (Twining’s tea), keksíky (Walkers shortbread biscuits) a takisto aj tričko s nápisom Celebrating a very special new arrival umiestneným pod obrázkom kráľovskej koruny.
.
Zablúďme však aj do krajín mimo Britských ostrovov. Commonwealth sa takisto nezabudol pripraviť na túto špeciálnu príležitosť!
Nový Zéland vysvietil viac ako 20 národných budov a pamiatok (napríklad Auckland’s Sky Tower, The Oamuaru Opera House) v modrej farbe. Pripravené však samozrejme boli aj svetielka ružovej farby, keďže pohlavie princezniatka sa do posledného momentu nepoznalo.
Rovnako s dvomi sadami svetielok boli pripravení aj Kanaďania, ktorí na počesť nového kráľovského prírastku rozsvietili CN Tower a aj Niagarské vodopády!
.
Niektoré krajiny dokonca posielali svoje gratulácie vopred, ako napríklad Fínsko, ktoré zaslalo Williamovi s Kate tradičný fínsky materský príspevok, pod ktorým si samozrejme nepredstavujte peniaze. Ide o veľký box plný detského oblečenia a iného príslušenstva typu uteráčiky, či cumlíky (a na moje pobavenie v tomto boxe nájdete aj kondómy). Pre zaujímavosť, takýto príspevok dostávajú tehotné ženy od fínskej vlády už 75 rokov.
.
.
Čo však venuje kráľovská rodina ľuďom? Teda samozrejme okrem dediča trónu, ktorý je po svojom dedkovi a otcovi tretí v poradí!
Spojené kráľovstvo obdaruje prvých 2 013 rodičov, ktorým sa narodilo bábätko v ten istý deň ako Williamovi a Kate, striebornou mincou (penny), ktorá bude odovzdaná buď v ružovom, alebo modrom vrecúšku – záleží to od pohlavia dieťatka. Kráľovská mincovňa to potvrdila a dodala, že tento akt nadväzuje na tradíciu, podľa ktorej striebro venované novonarodeniatku prináša šťastie do jeho nasledujúceho života.
.
.
Privítajme teda Jeho kráľovskú výsosť princa z Cambridgeu na svete a poprajme mu do života veľa zdravia, šťastia, lásky a sily ♥
.
P.S.: Meno v celom článku nespomínam iba z toho dôvodu, že, samozrejme, ešte nie je známe 🙂 Podľa dostupných informácií však bude oznámené v krátkej dobe.
.
.
EDIT 08:40 – 23.07. Niektoré z rozosvietených londýnskych pamiatok!
.
Rozosvietené boli v Londýne okrem budov a fontán tiež mosty podobne ako aj v Austrálii (tento konkrétne z Brisbane).
.
BT Tower (London)
.
The Peace Tower a Parliament buildings (Kanada) – The American Falls & Bridal Falls (súčasť Niagarských vodopádov)

8 myšlienok na “Welcome to the world, YRH Prince of Cambridge!

 1. Wow, super! Teda mám ja, ale talentovanú sestru, lepšie si to napísať ani nemohla. Klobúk dole ! :)) A inak škoda, že tam nebývam a nenarodilo sa mi nejaké dieťa medzi tými 2013, haha

  Páči sa mi

 2. A to mi napísala, že je to suché! Querida, ty choď pekne- krásne na nejakú žurnalistiku! Len, prosím ťa, neskonči v Markíze, všade inde, len nie v Markíze:P Ale k veci- super článok, som veeeeľmoooo zvedavá na to meno, dúfam, že si pripravili niečo špeciálne ako švédska Estelle- aspoň v tomto by im kráľovná mohla ustúpiť ako to urobil kráľ pre Victoriu…dúfam že si nebudú dávať veľmi načas, aj keď podľa toho ako ,,rýchlo” dali vedieť narodenie, sa ešte načakáme:)…Nevadí, ja im doprajem súkromie a nech si malého čo najviac užijú:) Btw, malý má narodky s dánskym princom Felixom!!!Pekná zhoda náhod:)…a narodil sa deň po víťazstve už druhého britského jazdca Chrisa Frooma na Tour de France! Ešte večer na konci Tour som si vravela že Kate má ešte dve hodky aby to stihla- síce nestihla, ale dátum vybrala aj tak pekný:))) A ešte taký postreh- ak som si správene prehliadla správu o narodení Williama, bolo tam aj to ,,son” dopísané rukou, spolu s časom, pri tomto ohlásení však to son bolo vopred vytlačené a len čas dopísaný- mám zvláštne tušenie že to vedeli vopred,len veľmi dobre zatajili, či?::)))

  Páči sa mi

 3. A prej že suché?! Tvoju hlavu! “Skvelózne” to je. Si talent… darmo… po mne 😀 (srandujem) Ako, podala si mi cenné info, lebo okrem toho, že Teta Beta vydala ten patent, som o ostatnom nevedela. Ale… zaletela by som si do toho Londýna… už len kvôli tým sušienkam. 😀

  Páči sa mi

 4. že suché. dovoľ mi zasmiať sa -m haha. akoby niečo, čo ty napíšeš (a ešte k tomu o britskej kráľovskej rodine) mohlo byť suché! to, že sa narodil malý princ, som sa dozvedela o deň neskôr, keďže vtedy som nemala prístup na net… no tento článok mi to vynahradil, fakt je super 🙂

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s