Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiace jún – november (1. časť)


  • The Avangers (2012) – Hrajú: Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Tom Hiddleston…
TEXT DISTRIBÚTORA: Marvel Studios uvádza super hrdinský tím všetkých čias – Avengers, v ktorom sa predstavia ikonickí super hrdinovia – Iron Man, Neuveriteľný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Keď sa objaví nečakaný nepriateľ, ktorý ohrozuje svetovú bezpečnosť, Nick Fury, riaditeľ medzinárodnej mierovej agentúry, známej aj ako S.H.I.E.L.D., zistí, že potrebuje tím, aby odvrátil svetovú katastrofu. A tak začína robiť nábor po celom svete.

OBKEC: Už som nemohla vydržať fakt, že očividne som jediná, ktorá nepozná Marvel filmy a ak si k tomu započítate ešte aj Hiddlestona a Downeyho Jr. … Bolo by absolútne od veci, ak by som sa tým filmom vyhýbala. Čo som sa nevyhýbala, len na nich akosi nikdy nedošlo. Ale! Napravila som to a neoľutovala. Už len za tie hlášky to stojí za to pozrieť. Nasmejete sa až-až.
Chcela som vám tu niektorú pridať, ale akosi sa nedokážem rozhodnúť, že ktorú, pretože všetky sú úplne perfektné.
3/5
  • Thor (2011) Hrajú: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Natalie Portman, Colm Feore, Jaimie Alexander, Stellan Skarsgård…
TEXT DISTRIBÚTORA: Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo mnoho rokov pokiaľ vo svojej ríši nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor ľuďmi zo začiatku opovrhuje, postupne sa mu ale začnú dostávať pod kožu a to najmä krásna vedkyňa Jane Foster. Thorovi však nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorovo oslabenie a pošle na neho armádu, ktorá ho má zničiť.

OBKEC: Čo Avangeri začali, to Thor dokončil. Opäť neprekonateľné hlášky (aj keď trochu v menšom počte) plus bonus pre moje romantické srdce – ľúbostná zápletka!
3,5/5
  • Oz, the Great and Powerful (2013) – Hrajú: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams…
TEXT DISTRIBÚTORA: Keď sa Oscar Diggs, druhoradý cirkusový kúzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životom pulzujúcej Zeme Oz, myslí si, že vyhral v lotérii. Sláva a bohatstvo sú jeho až dovtedy, kým nestretne tri čarodejnice: Theodoru, Evanoru a Glindu. Oscar sa nechcene zapletie do veľkých problémov, ktorým čelí Oz a jej obyvatelia a musí sa naučiť odlišovať dobrých ľudí od zlých skôr, než bude príliš neskoro. Kúzelník postupne využíva svoje magické umenie a vynaliezavosť, aby sa premenil na slávneho a mocného čarodeja a predovšetkým – stal sa lepším človekom.

OBKEC: Neviem, či som už stará na rozprávky, ale musím sa priznať, že mi to tak prišlo. Tento film ma vôbec nezaujal a miestami mi prišiel príliš… prvoplánový. Ale vraj by niečo také deti neriešili. Tak ja neviem. Ale ten záver sa mi naozaj vôbec nepáčil.
Za čo však musím pochváliť – efekt zo začiatku ma úplne očaril. Film je čiernobiely až do momentu, kedy sa Oscar dostane do Oz, vtedy sa všetko začne zlievať do farieb a je to, podľa mňa, naozaj krásny efekt.
Čo sa týka hudby, už po prvých sekundách mi začala byť podozrivá a po chvíli som aj prišla na dôvod. Danny Elfman! 🙂 Ak poznáte burtonovky, určite vám jeho meno nie je neznáme. Jeho hudba je nádherne jedinečná, rozprávková a… skvelá. A ak ste už od neho niekoľko soundtrackov počuli, je veľmi pravdepodobné, že už ho podľa prvých tónov rozoznáte.
Avšak čo má tento film ešte spoločné s burtonovkami (konkrétne Alice in Wonderland) a čo naopak hodnotím veľmi negatívne, je vizuálna grafika. Len mne Oz tak veľmi pripomínala Wonderland? Vôbec sa mi to nepáčilo, aj keď pravda je, že ak je Oz takto opísaná v knihe, tak filmári s tým veľa nezmohli. Ale aj tak. Bolo to zvláštne.
3/5
  • Now you see me (2013) – Hrajú: Jesse Eisenberg, Morgan Freeman, Woody Harrelson, Mélanie Laurent, Mark Ruffalo, Michael Caine, Dave Franco…
TEXT DISTRIBÚTORA: Skupina štyroch špičkových iluzionistov “Four Horseman” v napínavej hre na mačku a myš s FBI a finančnými magnátmi. Tím iluzionistov sa okrem príprav na svoju show venuje aj organizácii bravúrnych a efektných bankových lúpeží zameraných proti skorumpovaným finančníkom. Behom svojich grandióznych vystúpení títo novodobí nástupcovia Robina Hooda nielenže lúpež v priamom prenose uskutočnia, ale následne nechajú “zhabané” peniaze pršať na ohromené publikum.

OBKEC: Páá-áni. Wow. Odporúčam všetkými desiatimi. Vážne. Tento film budete pozerať s otvorenými ústami. Efekty a dej vám nedajú ani na moment vydýchnuť. Perfektné.
4/5
  • Fright Night (2011) – Hrajú: Anton Yelchin, Colin Farrell, Toni Collette, David Tennant, Imogen Poots, Christopher Mintz-Plasse, Dave Franco…
TEXT DISTRIBÚTORA: Charley je stredoškolák pred maturitou, ktorý si užíva život plnými dúškami – je obľúbený a chodí s Amy, najžiadanejšou babou na škole. Vlastne je tak sebavedomý, že sa dokonca posmieva aj svojmu najlepšiemu kamarátovi Edovi. Problémy ale nastanú vo chvíli, keď sa do vedľajšieho domu nasťahuje Jerry. Najprv pôsobí ako sympatický človek, ale niečo na ňom nie je tak celkom v poriadku a nikto iný, ani Charleyho mama, to podľa všetkého nevidí! Potom, ako je svedkom Jerryho veľmi podivuhodného chovania, dospeje k záveru, že Jerry je upír. Keďže nie je schopný o tom nikoho presvedčiť, Charley sa rozhodne vyhľadať pomoc a radu populárneho lasvegaského iluzionistu a samozvaného odborníka na upírov Petera Vincenta.

OBKEC: Odporúčam vyhýbať sa ako čert krížu! Poprípade upír.
1/5
  • The Amazing Spider-man (2012) – Hrajú: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, Denis Leary, C. Thomas Howell…
TEXT DISTRIBÚTORA: The Amazing Spider-Man je príbeh Petera Parkera, medzi svojimi vrstovníkmi nie veľmi obľúbeného stredoškoláka, ktorého v detstve opustili rodičia a jeho výchovy sa ujali jeho strýko a teta. Ako väčšina dospievajúcich, Peter sa snaží zistiť, kým vlastne je a prečo sa z neho stal človek, ktorým je. Hlavu má plnú starostí so svojou prvou stredoškolskou láskou Gwen Stacy, s ktorou spoločne spoznávajú úskalia lásky, záväzkov a tajomstiev.
Keď Peter objaví tajomný kufrík, ktorý patril jeho otcovi, pustí sa do pátrania po dôvodoch zmiznutia svojich rodičov – tie ho privedú priamo do spoločnosti Oscorp a laboratória dr. Curta Connorsa, bývalého otcovho kolegu. Zatiaľčo je Spider-Manovi predurčené, aby sa stretol s Connorsovým alter-egom, je Peter nútený učiniť zásadné rozhodnutie o spôsobe využitia svojich schopností, ktoré navždy zmenia jeho život a definujú povahu jeho cesty k hrdinstvu.

OBKEC: Spiderman je jeden z filmov, ku ktorému som ani nemyslela, že sa dostanem. Ale ak máte v rodine 4-ročného chlapca, nič nie je nemožné. Koľkokrát som tento film s ním videla? Asi päťkrát. Potom som to DVDčko schovala. No ale nie je to zas také hrozné ako to znie – konečne som si aspoň uvedomila, čo všetci vidíte na Andrewovi Garfieldovi 😀
3/5
  • Rubinrot (2013) – Hrajú: Maria Ehrich, Jannis Niewöhner, Veronica Ferres, Uwe Kockisch, Katharina Thalbach, Florian Bartholomäi, Laura Berlin…
OBSAH: Gwendolyn Shepherdová je normálne šestnásťročné dievča, aj keď pochádza z rodiny opradenej mnohými tajomstvami. Tie sa týkajú zvláštneho génu, ktorý je vždy predávaný niekomu v rodine a ktorý umožňuje cestovať v čase. Nikto nepochybuje, že bol gén predaný jej sesternici Charlotte, no keď sa však Gwen náhle ocitne v Londýne na konci 19. storočia, vie, že niečo tak celkom nevyšlo. Vzápätí pochopí, že najväčším rodinným tajomstvom je ona sama. Zostáva jej ale ešte pochopiť, aké nebezpečenstvá človeku hrozia, keď sa zamiluje naprieč časom.

OBKEC: Kontrastne na to aké super boli knihy, bol tento film úplný prepadák. No dobre, bolo to lepšie ako Fright Night. Ale bolo to tak… Detinské! A patetické.
2/5
  • 21: Oko berie (2008) – Hrajú: Jim Sturgess, Kate Bosworth, Kevin Spacey, Aaron Yoo…
TEXT DISTRIBÚTORA: Ben Campbell je hanblivý a geniálny študent M.I.T., ktorý nachádza odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách. Je mu ponúknuté členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Vegas, kde využívajú svoj um k tomu, aby si v kartách zarobili slušné peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v obore štatistiky, Micky Rosa, a spoločnými silami vymysleli spôsob ako herný systém pokoriť. Vďaka tomu, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a šikovnej, krásne členke ich tímu, Jill Taylor, stále viac riskuje. Napriek tomu, že počítanie kariet nie je nezákonné, v stávke je mnoho a nejde len o to, orientovať sa v kartách, ale aj o nutnosť nenechať sa prichytiť hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín, Coleom Willamsom.

OBKEC: Viete ako som sa dopracovala k tomuto filmu? Cez našu matikárku, ktorá nám ho odporúčala pozrieť si ho, keď sme preberali štatistiky. Tento film by možno nebol zlý, ak by som pred tým už nevidela Now you see me. S ním je teda absolútne neporovnateľný.
2/5
  • Love Never Dies (2012) – Hrajú: Ben Lewis, Anna O’Byrne, María Mercedes, Simon Gleeson…
OBSAH: Love Never Dies naväzuje na Fantóma opery s odstupom niekoľkých rokov. Postavy prešli od posledných udalostí veľkými zmenami, ktoré by nikto nečakal. Raol prepadol gamblerstvu a tak sa celá ich rodina parádne zadĺžila. Aj preto Christine prijme lukratívnu ponuku z USA, kde si ju zavolajú, nech pre nich vystúpi a zaspieva. Lenže! Čo sa nestane – v tom istom meste sa zhodou náhod nachádza aj Fantóm, ktorý neprestal Christine nikdy milovať. A čo spraví? Ponúkne Christine dvojnásobok peňazí, ak zaspieva pieseň, ktorú sám zložil. Lenže, Raol nám začne žiarliť, čo vyprovokuje veľkú stávku medzi ním a Fantómom. Ak si Christine vyberie za lásku svojho srdca Raola, Fantóm im zaplatí všetky dlhy a nechá ich všetkých odísť. Ak si Christine ale vyberie Fantóma, Raol odíde sám a pokorený. Medzi tým si to však celé stihne Fantóm poistiť vyhrážaním sa Christine, že ak mu nezaspieva – nevyberie si jeho, pripraví ju o všetko čo kedy milovala. Medzi tým všetkým si Fantóm pomaly uvedomuje, že na synovi Christine a Raola je čosi… veľmi zvláštne. Veľmi, veľmi podobné s ním samým. A tak vychádza najavo mnoho skrytých udalostí.

OBKEC: Hudba maximálne skvelá, no príbeh ako taký ma veľmi nechytil. Bolo to také zvláštne, nielen to všetko čo sa za tých 10 rokov odohralo, ale aj to čo sa dialo v prítomnosti tejto dejovej línie. Ale musím vám tu pridať odkaz aspoň na jednu z piesní, napriek tomu, že ich je tam naozaj väčšina úplne super.
3,5/5

>>> 2. časť

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s