Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiace jún – november (2. časť)


  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (2010) – Hrajú: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman…
TEXT DISTRIBÚTORA: Percy má v škole večne problémy. To je ale to najmenej, čo mu teraz robí starosti. Síce je práve začiatok 21. storočia, no zdá sa, že sa antickí bohovia z bájneho Olympu rozhodli zostúpiť zo svojich trónov a tak aj vstúpiť do Percyho života. Percy sa totiž z ničoho nič dozvedá, že jeho skutočným otcom je Poseidon, boh mora a vodného živlu. A to mimo iného znamená, že Percy je napol človek, napol boh. Aby toho nebolo málo, najvyšší z bohov, samotný Zeus, Percyho obviní, že mu ukradol jeho magický blesk.
3/5
  • Kráska a zviera (1991) – Hrajú: Paige O’Hara, Robby Benson, Jerry Orbach…
TEXT DISTRIBÚTORA: V časoch, keď ešte rozprávka bola skutočnosťou, žil vo Francúzsku krásny mladý princ, ktorý bol ale pyšný a sebecký. Stará čarodejnica sa ho rozhodla potrestať a premenila ho v hrozné zviera. Prišlo jej však ľúto mladého života a dala princovi ešte šancu na vyslobodenie – ak sa do neho zamiluje nejaké dievča, stane sa opäť človekom. Ubehlo niekoľko rokov. Vo vzdialenej dedinke žil čudácky vynálezca Maurice, ktorý mal prekrásnu dcéru, volali ju Kráska. Túžil po nej aj márnivý krásavec Gaston, ale Krásku zaujímali iba knihy. Raz sa vynálezca Maurice vydal na cesty a zablúdil do domu obludného zvieraťa. Aby sa zachránil, musela za zvieraťom prísť jeho dcéra, Kráska. Ako to už v rozprávkach býva, všetko dobre dopadne. Kráska sa do zvieraťa zamiluje, princovi sa vráti jeho pôvodná podoba, napraví sa a stane sa z neho dobrý a spravodlivý kráľ.
Kráska a zviera bola ako vôbec prvý kreslený film v histórii filmových cien Oscar nominovaná za najlepší film, ocenená bola za najlepšiu pieseň a najlepšiu hudbu. (čsfd.cz)
5/5
  • Nástroje smrteľníkov: Mesto kostí (2013) – Hrajú: Lily Collins, Lena Headey, Jonathan Rhys Meyers, Kevin Durand, Robert Sheehan, Jamie Campbell Bower…
OBSAH: Pätnásťročná Clary Freyová sa v nočnom klube stane svedkom vraždy – vraždy, ktorú spáchali traja tínedžeri so zvláštnymi tetovaniami na tele a s prapodivnými zbraňami. Stačí len okamih a všetky telá jej zrazu zmiznú pred očami. Potom je naozaj ťažké zavolať policajtov, aby vyšetrili vraždu neviditeľnej obete neviditeľnými tínedžermi. Tak sa Clary prvýkrát stretla s Jaceom, Tieňolovcom, ktorý zbavuje náš svet démonov. Clary je vtiahnutá do Jaceovho sveta, jej mama zmizne a ju napadne démon. Ale prečo majú démoni záujem o Clary a jej mamu? A prečo Clary ako jediná vidí Tieňolovcov a svet démonov? (martinus.sk)

OBKEC: Prečítajte si knihu, zo srandy si pozrite film… Ale to je asi tak všetko. Nevravím, že sa niekoľkokrát nezasmejete, ale ono to bolo tak od veci, že až. Spolu s Rubinrot sklamanie roka.
3/5
  • Captain America: Prvý Avenger (2011) – Hrajú: Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Hayley Atwell, Stanley Tucci…
TEXT DISTRIBÚTORA: Steve Rogers je idealistický mladík, ktorý rovnako ako drvivá väčšina jeho vrstovníkov túži vstúpiť do armády, aby mohol Amerike pomôcť zdolať nacistov počas 2. svetovej vojny. Lenže nemá ani najmenšiu šancu – je nízky, má podváhu… Jediným jeho predpokladom je tvrdohlavosť s akou sa necháva opakovane vyhadzovať od odvodových komisií. Tie nakoniec rozhodnú o jeho výbere za vhodného kandidáta pre unikátny vedecký experiment, ktorý má Amerike produkovať supervojakov. Jeho premiéra sa vydarí a zo Stevea sa vďaka vedeckému tímu stane dokonalá ľudská bytosť. Na boj s nacistami napriek tomu nedôjde, pretože sa zjaví omnoho nebezpečnejší nepriateľ. Tajná organizácia HYDRA, vedená gaunerom Johannom Schmidtom, totiž začala spriadať vlastné plány na ovládnutie sveta.
2,5/5
  • Nativity 2: Danger in the Manger (2012) – Hrajú: David Tennant, Pam Ferris, Jessica Hynes, Joanna Page, Marc Wootton
OBSAH: Prúser je, že si nepamätám mená. Well… Predstavte si, že máte triedu plnú malých žiakov, ktorí nenormálne veľmi túžia zúčastniť sa súťaže “Vianočná pieseň”. Vy viete, že nemajú ani len najmenšiu šancu a ešte k tomu to neschválila ani len riaditeľka. Predstavte si, že vás unesú loďo-autobusom, obviažu šálmi, zapchajú ústa a vyhodia mobil von oknom. Cestou zablúdite minimálne stokrát, ocitnete sa na miestach, o ktorých ste možno naposledy snívali ako deti a možno – možno dokonca znova začnete veriť na zázraky.

OBKEC: Nebol to žiadny srdcervúci ciťák, ani žiadne drama, ale bolo to veľmi milé 🙂
3/5
  • Thor: The Dark World (2013) – Hrajú: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Kat Dennings, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgård
OBSAH: V ďalšej veľkolepej marvelovskej adaptácii nadväzujúcej na udalosti filmu Avengers, sa asgardský boh hromu Thor usiluje o mier v celom vesmíre. Tvárou v tvár mocnému nepriateľovi, mocnejšiemu než samotný Odin a celý Asgard, sa musí Thor vydať na nebezpečnú cestu. Čaká ho zblíženie s krásnou Jane Foster, avšak udalosti Thora prinútia obetovať všetko, aby zachránil ľudstvo. (čsfd.cz)

OBKEC: Popravde, veľmi ma toto pokračovanie nevzalo a skôr mi to prišlo o ničom. ALE. Ale Lokiho scény, kedykoľvek sa on zjavil – perfektnosť! Ale totálne, že hej. Tom Hiddleston opäť zahviezdil. Naozaj, tento film sa oplatí pozrieť už len kvôli nemu, takže pozrieť! (Okay, niektoré scény Jane boli tiež fajn, hlavne, keď mala fackovaciu náladu. Plus ku koncu to už malo dobré plot twisty.)
3/5
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
  • Doctor Who s7 – Hrajú: Matt Smith, Karen Gillan, Arthur Darvill, Jenna Louise Coleman…
4/5

  • The Escape Artist (2013) – Hrajú: David Tennant, Toby Kebbell, Jeany Spark, Ashley Jensen, Sophie Okonedo…
OBSAH: Talentovaný advokát Will Burton je známy preto, že nikdy neprehral jediný prípad a je schopný zachrániť obžalovaného pomocou právnych kľučiek a medzier v systéme. Ale keď Burton súhlasí s obhajobou notorického vraha, ktorého vďaka nemu prepustia, všetko sa mu akosi začína vymykať spod kontroly. A stačilo na to naozaj málo. Odmietnuť niekomu podať ruku sa nejaví ako závažný prečin, nikto by nečakal, že si to môže niekto zobrať až tak osobne, že vám zo života spraví peklo.

OBKEC: Na jednej strane fantastické. Úžasne fantastické. Skvelé herecké výkony, skvelý dej, skvelé plot twisty – jednoducho visíte očami na obrazovke a len zízate čo sa deje s rozbúšeným srdcom a protestom na jazyku. Na druhej strane – je to zvláštne, ale niektoré filmy/seriály vo vás niečo zanechajú, premýšľate o ňom ešte aj po skončení, poprípade dokonca aj na druhý deň. TEA skončil a skončil. Niečo mi tam ako keby… Ja neviem. Bolo to naozaj vysokopremakané drama, naozaj výborné, tak ja neviem.
4/5
  • Downton Abbey s4 – Hrajú: Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Maggie Smith, Michelle Dockery, Laura Carmichael, Allen Leech, Jim Carter, Phyllis Logan…
5/5

1. časť <<<

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s