Knihy

Knihy za 9., 10., 11. a 12. mesiac

  • Dan Abnett: The Silent Stars Go By
OBSAH: Udržiavači pracovali už storočia. Bez pomoci z iných svetov, živili sa tým málo jedlom, ktoré si sami vypestovali. Ale ich cieľom, ich celým životom je udržiavať stroje, ktoré jedného dňa spravia ich svet obývateľným. Takým, ako bola kedysi Zem. Ich život bol vždy ťažký. No teraz, keď im nič nerastie, dobytok chorľavie a teplota stále klesá, sa stáva nemožným. Tohtoročný Zimný festival sa nebude konať ako zvyčajne. Nie je čas na optimizmus alebo nádej – a nie je ani vhodný na návštevu pre nepozvaných hostí. Doktor, Amy a Rory objavia pod tlakom sa rozpadajúcu spoločnosť. Napätie stúpa, staré nepriateľstvá vychádzajú na povrch, ľudia zomierajú… A vtedy, Doktorovi starí nepriatelia, Ice Warriors, spravia svoj ťah. S ľadovými srdcami a vyhrážkou na inváziu začína ozajstný boj o prežitie. Alebo nie? Doktor začína mať podozrenie, že za všetkým je oveľa smrteľnejšie nebezpečenstvo.
OBKEC: Páčili sa mi pasáže ako sa Doctor s Amy bavili na vytváraní nových slov, menením prípon a proste blbli. Ale inak… Neviem prečo, ale akosi som sa do tohto príbehu nemohla vžiť.
2/5
  • Tabitha Suzuma: Forbidden
OSAH: Ona je pekná a talentovaná – má sladkých šestnásť a nikdy ju nik nepobozkal. On má sedemnásť, je krásavec s krásnou budúcnosťou pred sebou. A teraz sa zamilovali. Ale… Sú to brat a sestra.
OBKEC: Páni, neviem či som vôbec niekedy čítala niečo tak tvrdé. Bolo to neskutočné. A tie opisy toho, čo jeden-druhý prežívali… Naozaj vycibrené do dokonalosti.
4/5
  • Andrea Cremer: Krvavá ruža (Nočný tieň #3)
OBSAH: V záverečnom diele trilógie vojna medzi Ochrancami a Strážcami vrcholí, schyľuje sa k poslednej bitke medzi Potomkom – Shayom a Poslom – Bosquem. Predtým však musí Shay s pomocou Stopárov i Strážcov získať zvyšné tri kusy kríža symbolizujúce živly. Najprv sa teda presunieme do mrazivého Švajčiarska po vzdušnú čepeľ, potom do slnečného Mexika po vodnú rukoväť a napokon na sopečný ostrov uprostred oceánu, kde sa ukrýva posledný kus – ohnivá čepeľ. Až keď Potomok pozdvihne Kríž živlov, dokáže zabíjať prízraky, zahnať vládcu onoho sveta a zachrániť rodičov. Život sa však nekončí ani po poslednej bitke… Uprostred tohto diania sa ocitla Calla a od jej múdrosti závisí budúcnosť ich sveta. Na jeho záchranu však potrebuje nielen Shayovu pomoc, ale aj Rena – a tak sa v strážcovskej Akadémii ocitajú dvaja alfa samci. Musia spojiť sily, a tak city idú bokom, hoci Callino srdce už patrí jednému z nich. Najprv však treba prežiť!
OBKEC: Viete, čo je sranda? Že mi vôbec nechýbalo, že som si nepamätala predošlé diely. Aj tak to bola blbosť. Ale milé je, že sa dobre, ľahko čítala.
2/5
Charlotte Bronte: Jana Eyrová
OBSAH: Jana Eyrová je sirota, ktorej krutý svet odopiera poznať lásku a teplo rodiny. Ona sa však nevzdáva a vytrvalo bojuje svoj veľký boj proti zlu a krutosti. Vďaka svojej energickej a nebojácnej povahe, duševnej sile a čistému charakteru prejde so vztýčenou hlavou peklom smutného detstva, nájde si slušné zamestnanie a životnú lásku. Svojou skromnosťou, múdrosťou a úprimnosťou sa jej podarí otvoriť si dvierka do srdca svojho zamestnávateľa – bohatého pána Rochestera. Ich láska môže naplno rozkvitnúť. Múry jeho domu však skrývajú mučivé tajomstvo, ktoré ich môže zničiť… Podarí sa jej zachrániť lásku a pocítiť šťastie? Dostane šancu definitívne vyhrať svoj zápas o miesto v živote?
4/5
  • William Shakespeare: Veľa kriku pre nič
OBSAH: Shakespeare sa rád dal inšpirovať. Nielen staršími autormi – často aj sám sebou. To najlepšie však vymyslel vždy sám. Platí to aj o hre Veľa kriku pre nič, a v nej najmä o vzťahu Beatrice a Benedika. Tí dvaja vedú medzi sebou veselú vojnu, plnú nádherne štipľavých replík – až kým nezistia, že sa vlastne majú radi.
  • William Shakespeare: Oko za oko
OBSAH: Hoci je Oko za oko komédia, Shakespeare v nej skúma vážne otázky. Knieža Vincentio sa preoblečie za mnícha a nechá vládnuť svojho zástupcu Angela, o ktorom sa domnieva, že je stelesnená cnosť. Angelo sa však na tróne ani poriadne nezohreje, a príde o svoj čistý štít. Táto hra hlása, že aj nad vladárom musí ešte vládnuť zákon. No aj v treťom tisícročí vieme, že sa to ľahko povie a ťažko uskutočňuje.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s