Filmy a seriály

Filmy a seriály za mesiac január

 • Jana Eyrová (2006) – Hodnotenie: 3/5
  Počet dielov:
  4×60min.
  Pokračovanie: nie
  Hrajú: Ruth Wilson, Toby Stephens…
Nebolo to zlé, no veľa scén stratilo zo svojej čarovnosti tým, že ich prerobili. A čím ďalej v deji ste, tým je to horšie – 4. diel bol úplne divný.
P.S.: Tú hudbu v traileri vôbec nevychytali.
 • Death Comes to Pemberley (2014) – Hodnotenie: 3,5/5
  Počet dielov:
  3×60min.
  Pokračovanie:
  nie
  Hrajú:
  Anna Maxwell Martin, Matthew Rhys, Matthew Goode…
Ak máte chuť zistiť, ako to asi mohlo vyzerať nejakú dobu po svadbe Lizzie a Darcyho, tento seriál je určený práve pre vás. Plus zápletka a lá vražda ako bonus!
Nemohla som si zvyknúť na nové stvárnenie niektorých postáv, aj keď nakoniec som ich postupne začala prijímať. Ale musím povedať, že Jenna Coleman bola ako Lydia to pravé orechové. Absolútne skvelá.
 • Balada pro královnu (2012) – Hodnotenie: 2/5
  Trvanie: 53 minút
Zo začiatku sa to tvárilo ako veľmi pekný dokument obsahujúci všetky dôležité fakty, nádherné archívne zábery a potom… Potom to šlo ako dole kopcom na sánkach. V zime Na snehu, podotýkam. Myslím, že mnohí ľudia, ktorí komentovali rozličné udalosti z kráľovninho života na to nemali dostatočnú kvalifikáciu. Často hovorili úplne od veci a prišli mi ani nie, že subjektívni, to by bolo v poriadku – len neinformovaní. V konečnom dôsledku to vyznieval nie ako dokument, ktorý skladá oslavné balady na počesť Alžbety II., ale práve naopak – čosi antimonarchistické.
 • Půlnoc v Paříži (2011) – Hodnotenie: 4/5
  Trvanie:
  90 minút
  Hrajú: Owen Wilson, Rachel McAdams, Tom Hiddleston…
Film, ktorý vás neprekvapí dramatickými zvratmi, ale film, ktorý vás úplne opantá svojim kúzlom. Chcela som tu dať iný trailer, pretože mi príde, že tento nevystihuje dostatočne tú atmosféru, ktorá sála z príbehu, no nenašla som lepší. Aj keď ešte môžete skúsiť tento 34-sekundový. V každom prípade, naozaj odporúčam 🙂
Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší.
P.S.: Kto by nechcel stretnúť svojich literárnych či iných idolov?
 • Anna Kareninová (2013) – Hodnotenie: 4/5
  Trvanie:
  2 časti – 97 a 102 minút
  Hrajú: Vittoria Puccini, Santiago Cabrera, Benjamin Sadler…
Viete čo, stálo mi to za to byť hore do šiestej rána kvôli tomuto tu 😀 Naozaj nádherné spracovanie s Vittoriou Puccini a Santiagom Cabrerom! Všetky postavy mi boli akosi sympatickejšie (čo sa vzhľadu týka), než v spracovaní Joeho Wrighta. Zachytenie príbehu bolo však v tomto prípade oveľa viac… jednoduchšie a klasickejšie, no neprekáža to. Rovnako musím poznamenať, že napriek tomu, že trošku pohli charaktermi postáv, ani to nebolo niečo, čo by mi vyslovene vadilo. Skutočne veľmi dobré.
 • Miss Austen Regrets (2008) – Hodnotenie: 3/5
  Trvanie:
  90 minút
  Hrajú: Olivia Williams, Imogen Poots, Tom Hiddleston…
Jeden z ďalších náhľadov do života spisovateľky Jane Austenovej, ktorý ju zobrazuje vo veku 40 rokov. Vystupuje tu ako postava matky pre svoju neter, ktorej jediným snom je výhodne sa vydať, no nespraví tak, pokiaľ jej voľbu neschváli teta. (Naozaj, prečo ju, prepána, počúvala? A chudák Plumptre!)
 • Sherlock – season 3 (2014) – Hodnotenie: 4/5
  Počet dielov: 3×90min.
  Pokračovanie: áno (možno ešte tento rok)
  Hrajú: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington, Mark Gatiss…
Áno, bolo to totálne iné ako predošlé série. Áno, bolo to trochu divné. Áno, bolo to perfektné. Prepánajána, mnohokrát si poviete “Oh, clever me!” (teda aspoň v mojom prípade), keď dokážete odhadnúť situáciu skôr ako ostatní (Holmesovcov nerátam). A potom zrazu… Cunami.
Out-bloody-standing. Naozaj. A čo sa dialo v poslednom dieli, tak to bolo úplne, že najviac.
P.S.:
Diel 1 – Všimli ste si ako sa úžasne hrali s rozširovaním a sťahovaním zorničiek?
Diel 2 – Však bolo super ako sa v scéne, keď pochoduje kráľovská garda, prelínajú obrazy?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s