Filmy a seriály

Filmy a seriály za 2., 3. a 4. mesiac

Ahojte!
Hneď na úvod – krásne veľkonočné sviatky prajem!
Po dlhej dobe sa ozývam a to konkrétne s menším prehľadom filmov, ktoré som videla od konca januára. Dnes si dávam oddych od školy a prišlo mi divné písať vám opäť nejaký výkecový článok. Celkovo ich nie veľmi rada píšem, lebo mi to príde také, že… Aj tak vás to určite nezaujíma 😀 (To niečo z NY mi stále neprišlo – myslím si, že už ani neprijde, ale nevadí :D) A potom, nechcem si tieto záležitosti ťahať do budúceho renovovania blogu, takže čím skôr to mám z krku, tým lepšie 😀
P.S.: Aj vám poslednú dobu pribúdajú spamové komentáre? Nikdy som ich nemávala a teraz zrazu asi 5-6 som musela zmazávať a blokovať účty. Wth?
 

Čo sa stane ak sa spoja Santa, Zúbková víla, Veľkonočný zajac a Sandman? Nič, ešte potrebujú Jacka Frosta, mladého vysmiateho chalana, ktorý rád robí zle a kreslí námrazy na okná. No potom, potom už Bubák nemá šancu! Alebo žeby predsa? V Jacka deti neveria, prečo by ich teda mal zachraňovať?
Krásna rozprávka! Je to vtipné, roztomilé, má to myšlienku. Odporúčam všetkym deťom! A aj tým starším, ktorí si, ako ja, radi pozrú aj kvalitnú rozprávku.
 
Walter Mitty je človek, ktorý rád sníva. Veď kto nie? Vytvára si vlastné svety, má vlastnú predstavu o živote, bojuje so zločincami, spravodlivo ich tresce, je úspešný a obľúbený. V realite to však tak jednoducho nejde. Walter je takým tým príkladom romantického hrdinu, ktorý sa nevie zaradiť do spoločnosti, je nepochopený, no má výnimočný charakter a túži po veľkých činoch.
Odporúčam každému, kto: 1. je rojko; 2. rád cestuje a spoznáva svet, pretože Walter predsa len vystúpi zo svojho sna a začne žiť. Vďaka filmu aj vy máte šancu vidieť mnohé zákutia Zeme. No hlavne sa inšpirujte hlavnou myšlienkou: Stop dreaming. Start living.
 
A person is a person, no matter how small. To je základná myšlienka ďalšej z veľmi vydarených rozprávok, ktoré som za poslednú dobu videla. Horton je slon, ktorého nik neberie veľmi vážne a považuje ho za hlupáčika. A tak je samozrejmé, že až jedného dňa objaví smietku, ktorá rozpráva, každý ho považuje za blázna, ktorého sa treba čím skôr zbaviť, pretože je nebezpečný pre spoločnosť. Lenže na smietke naozaj niekto žije. Je tam celý veľký-malý svet. Starosta tohto sveta si tiež najprv myslí, že sa zbláznil, no potom mu nezostáva nič iné, len veriť. Pretože jeho osud spolu s osudom ostatných leží práve v Hortonových rukách.
Má to milý humor a je to… farebné. A prišlo mi to zaujímavé už len z toho dôvodu, že som celý čas premýšľala, či sa to snaží zobraziť cirkev a vedcov alebo ateistov a veriacich.
 
Jeden z mnohých marvelovských filmov, ktorý sa tentokrát zameriava na postavu Tonyho Starka, muža s výnimočným intelektom. Predstavte si, že celý svoj život zasvätíte určitému poslaniu. Veríte v neho a ste presvedčený, že konáte správnu vec. Lenže potom, z ničoho nič, je váš svet hore nohami a vy sa zbadáte, že všetko čo ste doteraz vykonali, je celé zle. Čo spravíte potom?
Tony vyrába zbrane na ochranu USA. Jedného dňa, pri návrate z vydarenej prezentácie najnovšieho kusu, ho unesie teroristická skupina s využitím jeho vlastných zbraní. Chcú od neho, aby zbrane začal vyrábať pre nich. No otázkou zostáva, ako sa k nim jeho zbrane vôbec dostali? Čo má spraviť, ak nechce zradiť vlastnú krajinu?
Nemám rada “boom” filmy (môj názov pre filmy, kde to všade vybuchuje, strieľa sa a podobne), takže Marvelovky nikdy plne neocením. No dalo sa to pozrieť – v každom prípade, jednotka sa mi páčila viac ako dvojka. Prišlo mi, že mala väčší zmysel.
Heroes aren’t born. They’re built.
&
It’s not the armor that makes the hero, but the man inside.
 
Mulan je charakter sama o sebe. Nie je vôbec typickým dievčaťom, ktoré by sa celé dni a noci pripravovalo na jedinú úlohu – svadbu a službu manželovi. Napriek tomu, že si naozaj želá spraviť česť svojej rodine dobrým vydajom, stretnutie so svadobnou dohadzovačkou nedopadne celkom tak, ako by malo. Ešte k tomu všetkému do dediny prichádzajú kráľovskí vyslanci, ktorí majú príkaz odovzdať povolanie do vojny proti Húnom jednému mužovi z každej rodiny. Povolaný je aj jej milovaný otec, ktorého zdravie už nie je také ako za mlada. A tak sa Mulan rozhodne. Nie je správnou ženou? Bude mužom. Ostrihá si vlasy, vezme otcovu starú výzbroj a narukuje do armády namiesto neho. K jej výprave sa nečakane pridáva aj rodinný strážny drak – teda, aspoň sa tak tvári.
The flower that blooms in adversity is the most rare and beautiful of all.
&
No matter how the wind howls, the mountain cannot bow to it.
 
Po písomnej maturite som sa potrebovala odreagovať a preto som sa veľmi potešila, keď som videla reklamu na tento film v telke. Vyzeralo to, že sa človek pri tom zasmeje a to bolo práve niečo, čo som chcela. A nesklamala som sa! Bola to blbosť, ale vtipná a dobrá blbosť! 😀
Plastický chirurg, ktorý chodí s omnoho mladšou krásnou učiteľkou zo školy, požiada svoju vernú asistentku, aby predstierala, že je jeho manželkou, s ktorou sa práve rozvádza. Keď sa mu ale vypomstí ešte niekoľko ďalších klamstiev, vložia sa do veci aj jej deti. Výsledkom je spoločný víkend na Havaji, ktorý im všetkým úplne zmení život.
 
Keď sa Viktória dostáva na britský trón, ocitá sa v jame levovej. Kvôli jej nízkemu veku si všetci myslia, že ju môžu ovládať a využívať. Avšak zabudli na jedno – Viktória má svoju hlavu. Aspoň do momentu, keď do jej osamelého srdca zasadia nenápadný úder prostredníctvom šarmantého mladého premiéra. Odolá jej mladosť a túžba po niekom, kto by stál po jej boku? A čo ten milý Albert? O tom vie úplne presne, že je na ňu dosadený jej strýkom, kráľom Belgicka. Človek sa jej vôbec nediví, že je úplne zmätená a trvá jej, pokiaľ sa zorientuje.
Kto sa vŕta v histórii Spojeného kráľovstva (ehm) alebo inými slovami – kto pozná tento príbeh, vie kam bude dej smerovať. To však vôbec neuberá na čarovnosti filmu, krásnej výprave a úžasnej hudbe (slová mojej babky: “Vybrali tie najkrajšie melódie, ktoré mohli.”). No varujem tých, ktorých už samotná predstava historického filmu neláka – bolo tam dosť málo dynamiky, takže si nie som istá, či by som vám ho odporúčala.

Jedna myšlienka na “Filmy a seriály za 2., 3. a 4. mesiac

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s