Filmy a seriály

Filmy a seriály za máj a prvú polovicu júna (2)

 

 
 • Kráska a zviera (2014)HODNOTENIE: 2,5/5
  Hrajú: Léa Seydoux, Eduardo Noriega, Vincent Cassel, André Dussollier, Louka Meliava…
  Originálny názov: La Belle et la bête
OBSAH: Kde bolo tam bolo, žili raz v krásnom paláci kupec a jeho šesť detí. Traja chlapci a tri dcéry, z ktorých najmladšia a otcovi najmilšia sa volala Belle (Kráska). Tento kupec však nečakane prišiel o všetko a jeho rodina zostala zruinovaná. Jedného dňa, stratený v lese, objavil hrad plný bohatstva, v ktorom našiel všetko, čo si jeho deti priali a žiadali od neho, aby im zaobstaral. Vrátane krásnych ruží. Ruže bolo to jediné, čo si Belle želala, avšak odtrhnutím jednej, pohár štedrosti neznámeho darcu pretiekol. Zviera sa zúrivo vyrútilo z tieňa a za odtrhnutú ružu požadovalo život. Kupec dostal 24 hodín, aby sa rozlúčil s rodinou.
Keď sa to Belle dozvedela, rozhodla sa obetovať namiesto milovaného otca. Prekvapivo ju v hrade Zvieraťa smrť nečakala. Objavila tam čary a príbeh zapadnutý prachom. A nakoniec, aj lásku. (Ehm… Pre obsah sa poďme tváriť, že to tak bolo.)
OBKEC: Toto by mohol byť taký krásny film, keby to nepokazili. Hneď, takmer od prvého momentu som slintala. Úžasné prelínanie scén – vlastne takto začnime – celý príbeh niekto číta z knihy plnej nádherných ilustrácií, ktoré sa začnú rozpíjať a prechádzať do “reálnej” scény a potom v priebehu filmu ešte niekoľkokrát späť a zas tam. Naozaj precízna práca ako s grafikou tak kamerou, to čo som videla bolo fakt umenie. Nehovoriac o super výprave, kostýmoch, hudbe… V tomto niet čo vytknúť a ja som sa naozaj tešila, že som do toho kina šla. A potom prišiel záver.
Správne ste vycítili, tu prišiel kameň úrazu. Viete na čom spadol celý film? Na príbehu. Film ide, ide a zrazu “Ja ťa už milujem”. A vy len pozeráte… Postava Zvieraťa bola neskutočne plochá, navyše vzťah medzi ním a Belle bol nulový. Počas celého filmu to medzi nimi vôbec neiskrilo, nič… Proste… Nič! Zviera ako keby ani nebolo prítomné pomaly. Rovnako ako Belle, ani vy ako diváci jednoducho šancu zamilovať sa do Zvieraťa nedostanete. Veľká, preveľká chyba.
Druhá vec, ktorá sa mi nepáčila bol fakt, že veľa vecí zostalo nevysvetlených. Tak trošku som si vydedukovala alebo skôr vymyslela, že tí kamenní obri tam boli vlastne princovi druhovia. Ale ako hovorím, to som si… vymyslela. Nikde to povedané nebolo, vôbec sme sa nedozvedeli odkiaľ sa vzali a už vôbec nie, čo sa s nimi stalo, keď bola kliatba zlomená. Takisto vôbec netušíme, čo sa stalo so zámkom, čo sa stalo so záporákom Perducasom, pretože ku koncu začne obrastať ako krík, no vidíte, že na ruke mu narástli pazúry a potom strih a ďalej nič. Stalo sa z neho nové Zviera? Stal sa záhradnou dekoráciou? ČO sa s ním stalo?! A so všetkým ostatným?! Nedomyslené.
Tretia vec – na záver sa vám Belle predstaví v ružový šatách pošitých ružami. Veľa ružami. Vyjde do záhrady a všade sú ruže. Tie boli v pohode, ale tie šaty boli tak silené, tak… Nie dobré.
S veľkou ľútosťou toto hodnotím tak ako hodnotím. Tento film mal veľký potenciál a oni to nevyužili. Fakt škoda. A prepáčte, že je toto také dlhé, ale musela som sa vyrozprávať 😀
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 
 • Krajina rebelov (#1) & Krajina rebelov – Nový svet (#2) – HODNOTENIE: 2,5/5
  Počet dielov: 14 & 8
  Pokračovanie: nevyzerá to tak, aj keď koniec druhej série si ho priamo žiada – čítala som však, že si nezískala sledovanosť a tak sa tretia neplánuje
  Hrajú: Anna Favella, Rodrigo Guirao Díaz, Sabrina Garciarena, Sarah Maestri…
OBSAH: Iacopo Vicenzi a Andrea sú od narodenia dobrými kamarátmi, ktorých však po príchode urodzenej Lujzy, ktorá sa má stať Iacopovou ženou, rozdelí vražda jeho bohatého otca Achille Vicenziho. Iacopo z nej viní práve svojho najlepšieho kamaráta. Je len na Andreovi, aby dokázal svoju nevinu. Pridá sa k rebelom, ktorý bojujú proti Vicenziho teroru a zamiluje sa do Lujzinej sestry Eleny. Tá mu svoju lásku opätuje a snaží sa pomôcť nielen jemu, ale aj ľuďom zotročovanými rodinou Vicenziov. (oficiální text distributora)
OBKEC: Zo začiatku to bolo ešte fajn, no čím ďalej to šlo, tým viac sa to… Ztelenovelizovávalo. Wow, parádne slovo som teraz dala. V každom prípade, začalo sa to točiť dookola o tom istom a umelo predlžovať. V prvej sérii u mňa rozhodne viedol pár Elena a Andrea (ktorého predstaviteľ je, mimochodom, fakt fešák), potom sa to už aj medzi nimi pokazilo a v druhej sérii ich u mňa nahradili Eduardo a Chiara – dobre sa na nich zabávalo, boli naozaj roztomilí 😀 Čo ešte môžem vyzdvihnúť je, že sa mi páčilo ako sa pohrali s postavou Iacopa, ktorého charakter sa neustále vyvíjal.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s