Filmy a seriály

Filmy a seriály za máj a prvú polovicu júna

 

 • Khumba (2013) – HODNOTENIE: 2/5
  Originálny názov: Khumba
OBSAH: Zebra Khumba bol už od narodenia terčom posmechov svojho stáda, pretože sa narodil napoly pruhovaný a napoly biely. (Kto by nevedel ako sa takéto zvieratko volá, je to zeb! Ale späť k veci.) Navyše, keď začalo obdobie sucha, zebry zo stáda Khumbu obvinili, že je prekliaty a že je príčinou všetkých nepríjemností. Khumba sa preto rozhodne získať svoje pruhy z pól tela späť inšpirujúc sa legendou o zázračnom jazierku, v ktorom ak sa okúpe, naozaj spomínané pruhy nadobudne. Výsledkom je dobrodružstvo, počas ktorého Khumba stretne mnoho iných druhov zvierat, s ktorými sa spriatelí.
OBKEC: Animácia pekná, tuším aj hudba sa mi celkom pozdávala, no inak dejovo… Dosť o ničom. Celkovo to bolo dosť o ničom. Ale bolo to na MDD a ja ako správna sesternica som sa postarala bratrančekovi o program, takže fajn. (Aj keď ani on touto rozprávkou nejako veľmi nadšený nebol, musím povedať.) Navyše som podporila juhoafrické rezervácie, takže aj toto beriem ako menšie pozitívum.
 
 
 • Moliére (2007) – HODNOTENIE: 3/5
  Hrajú: Romain Duris, Fabrice Luchini, Laura Morante, Edouard Baer, Ludivine Sagnier…
  Originálny názov: Molière
OBSAH: Film Moliére uchváti svojim vtipom, hviezdnymi výkonmi a nádherným filmovým spracovaním. Hlavnú rolu stroskotanca, herca a autora divadelných hier v jednej osobe, ktorý sa topí v dlhoch, stvárnil francúzsky herec Romain Duris. Zámožný Jourdain Moliérovi ponúkne, že za neho dlhy zaplatí, ale na oplátku musí Moliére využiť všetok svoj um a pomôcť mu získať srdce jednej ovdovenej markízy. Moliére prijíma a zábava sa môže začať. Prezlečený za kňaza sa ocitá v Jourdainovom paláci a snaží sa svojho hostiteľa naučiť hereckému umeniu. Jourdainovej žene Elmíre sa to spočiatku nepáči, ale do počiatočných konfliktov medzi ňou a Moliérom sa čoskoro vkradne flirt. Jourdain nemá o ničom ani tušenia, túži po markíze a má plné ruky práce s prípravami plánu, ako sa k nej dostane. Romantické priania, ľudské slabosti a salvy smiechu, to je Moliére – skvelý film, ktorý vás určite chytí za srdce. (oficiálny text distribútora)
OBKEC: Veľmi sa mi páčilo prostredie, v ktorom sa tento film odohrával, krásne naaranžované scény, v pozadí príjemná hudba… Až na ten dej, ktorý ma zas až tak veľmi nechytil. Nevravím, že som sa nezasmiala, to rozhodne áno, ale “salvy smiechu” to zas podľa mňa neboli.
 
 • Moje bláznivé dvojča (2011) – HODNOTENIE: 1/2
  Hrajú: Adam Sandler, Al Pacino, Katie Holmes, Dana Carvey, Allen Covert, Johnny Depp…
  Originálny názov: Jack and Jill
OBSAH: Jack žije tak povediac dokonalým životom s výnimkou jedinej pretrvávajúcej chybičky – sestry Jill, jeho dvojčaťa. Každý rok musí na Deň vďakyvzdania pretrpieť mučivú návštevu svojej sestry, ktorá mu behom pár okamihov dokáže prevrátiť život hore nohami. Keď sa ale z víkendovej návštevy pomaly stáva návšteva mesačná, dvojčatá spolu bojujú a hádajú sa tak, ako to dokážu iba dvojčatá. Ako náhle začne byť jasné, že Jill nemá v pláne odísť, uvedie Jack do pohybu hneď niekoľko plánov v nádeji, že mu pomôžu Jill premiestniť tam, kde je mu jej prítomnosť najmilšia – na opačnú stranu vlasti. (oficiálny text distribútora)
OBKEC: Pozrela som si tento film kvôli dvom veciam – kvôli tomu, že mi ho odporúčala kamarátka a takisto preto, že sa mi páčil film “Skús ma rozosmiať“, v ktorom Sandler hral tiež. Až na to, že toto sa mi nepáčilo. Toľko k tomu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s