Knihy

Minireportáž: Malé verejné knižnice

Už pred maturitou som sa dopočula o projekte s názvom “Pošli dobro ďalej” (alebo pôvodne česky “Pošli dobro dál“), ktorý tvoria a rozvíjajú takzvaní každodenní hrdinovia radi šíriaci dobro a pozitívnu energiu. Cieľom je zhromaždiť čo najviac príbehov ľudí, ktorí nezištne realizujú originálne projekty a nápady pre radosť druhých pod záštitou spoločnosti Coca-Cola.
.

Jeden z nich bol aj projekt “Ďakujem, sused” uskutočnený dvomi dievčatami, ktoré si povedali, že vybudujú malú verejnú knižnicu, aby sa ľudia so spoločnými záujmami mohli spoznávať, debatovať o knihách a takisto aj šíriť radosť ďalej, pretože do tohto projektu sa môžete zapojiť aj vy!
.
Prvá knižná búdka vznikla v Bratislave, no čoskoro sa tohto nápadu chytili aj iní knižní nadšenci a tak v tomto čase existuje na Slovensku mnoho takýchto knižných útočísk. Môžete si z nich knihy požičiavať a následne vrátiť, no takisto existuje možnosť vymeniť knihu za inú, ktorú prinesiete. Dokonca ak vám napadne zaniesť do búdky aj inú drobnosť, ako je napríklad čosi sladké, knihy sa vraj rady potisnú 🙂
.
Tam to však rozhodne nekončí, ak máte chuť, môžete si takúto búdku vybudovať pre svoje okolie aj sami. Po vyplnení formuláru, ktorým potvrdíte svoj úmysel šíriť potešenie ďalej, obdržíte aj manuál, takže si myslím, že nejaké veľké predošlé skúsenosti so stavaním búdok nepotrebujete, aj keď sa určite zídu.
.
Osobne by som zrejme veľa nevykúzlila (aj keď s menšou pomocou niekoho by to hádam šlo!), takže sa veľmi teším, že sa ktosi našiel aj v mojom meste a zúčastnil sa tohto super projektu. Pre zaujímavosť (či inšpiráciu) som vám košickú účasť aj fotograficky zdokumentovala. Túto krásnu búdku nájdete v mestskej časti Košice Sever v Parku Hroncova 🙂
.
.
.
.
.
Viac informácií:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s