Knihy

Dokonalé rande

Po niekoľkých nevydarených vzťahoch sa Emily Albrightová rozhodla načas si oddýchnuť od dnešných mužov. Schúliť sa niekde do bezpečia s obľúbeným románom Pýcha a predsudok a vrátiť sa späť do dôb, keď boli muži ešte šľachetní a hrdo kráčali životom odetí v jazdeckých nohaviciach a v prepotenej košeli. Muži, ktorých však stretáva, nosia obleky, sú neverní a závislí na porne z internetu.

Keď ju jej najlepšia kamarátka pozve na týždennú dovolenku do Mexika plnú margarity a lovu na mužov, Emily dá radšej prednosť poznávaciemu výletu do miest, kde kedysi žila Jane Austenová. Nie sú tam však žiadni muži snov. Autobus je plný penzistov až na Spika Hargrevsa, mizerne naladeného novinára, ktorý píše článok o tom, prečo by väčšina žien chcela stretnúť práve pána Darcyho. Potom vstúpi do izby a ocitne sa tvárou v tvár pánovi Darcymu. A odrazu sa sen každej ženy začne stávať realitou…
Alexandra Potterová v tejto zábavnej a pohodovej rozprávke plní sny o živote, láske a stretnutí s najžiadanejším slobodným mužom literatúry.
Kniha: Dokonalé rande (Alexandra Potter) | Martinus
Autor: Alexandra Potterová
Originálny názov: Me and Mr. Darcy
Slovenský názov: Dokonalé rande (Sny by občas mali zostať snami)
 
Diel: 1/1
Počet strán: 352
Nakladateľstvo: NOXI
Rok vydania: 2013
Túto knihu som si vybrala, pretože sa tvárila, že ponúkne príjemné po-austenovské čítanie, niečo ako príbehy Beth Pattillovej a jej knihy “Jak mi Jane Austen zničila život” alebo “Jak mi pan Darcy zlomil srdce” (tú druhú som už spomínala), ktorým nechýba humor, pointa a hlavne pútavý dej.
 
V konečnom dôsledku som mierne zmätená. Páčila sa mi myšlienka knihy, páčili sa mi sarkastické a priame odpovede hlavnej postavy – človek sa aj zasmial… Inak to však bolo riadne o ničom. Patetické, neskutočne predvídateľné, “Pýcha a Predsudok” ako cez kopirák (čo mi liezlo na nervy) a hlavne sa mi nezdá vyriešenie zápletky. Jednoducho to malo byť realisticky vysvetlené a nie taký blud.
Takže nezostáva mi len nič iné, iba odporučiť túto knihu niekomu, kto možno nič nečaká, kto ešte žiadne contemporary knihy na austenovskú nôtu nečítal a kto nemá vysoké nároky. Nejako takto. Za mňa hodnotenie 2/5.
Mimochodom, nemyslíte si, že keby názov preložili doslova, možno by sa na to chytilo oveľa viac ľudí? Alebo si len žijem v rozprávke, že pán Darcy je známy (takmer) každému? 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s