Knihy

How Nancy Drew Saved My Life | ISLAND

https://aletheacaris.files.wordpress.com/2014/07/841f2-hownancy.jpgZlomené, zničené a udupané v blate, tak skončilo srdce Charlotte Bell, keď naposledy dovolila svojim emóciám zamiešať sa do jej práce pestúnky. Takže prijatie novej pozície na studenom Islande pre veľvyslanca Edgara Rawlingsa by malo byť presne to, čo Charlotta potrebuje na vyliečenie a oddýchnutie si. Tento raz je rozhodnutá byť odvážnou a neochvejnou. Dokonca, ako prípravu, si prečítala aj všetkých 56 kníh Nancy Drew. Nanešťastie, o Islande si odmietla čokoľvek nájsť, nehovoriac o pozadí jej zvláštneho zamestnávateľa. Keď Charlotte narazí na tajomstvo, ktoré môže vyriešiť iba ona, bude potrebovať každú štipku Nancinej múdrosti, aby zachránila nielen svoj život, ale aj svoje srdce.

Autor: Lauren Baratz-Logsted
Originálny názov: How Nancy Drew Saved My Life
Slovenský názov: -nevyšlo-
Počet dielov: 1
Nakladateľstvo: Red Dress Ink
Rok vydania: 2006
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/Iceland-Reykjavik-Danish-Embassy-1.jpgHow Nancy Drew Saved My Life je jedna z kníh, na ktorú ste mohli natrafiť na zozname z článku o Islande. Prišla mi ako nenáročná, bola krátka a tak celkovo som chcela začať nejako zľahka, takže mi vyhovovala úplne najviac, aj keď, úprimne, z toho zoznamu sa mi tam páči viac kníh, takže jedného dňa sa k nim možno vrátim.
Charlotte je sama o sebe jednoduchá žena, ktorá toho k životu veľa nepotrebuje. Stačí jej milé slovo, porozumenie a láska, no ani jednu z týchto vecí sa jej počas života s panovačnou tetou a jej deťmi nedostáva. Niet iného východiska ako nájdenie si práve takej práce, ktorá by ju držala dvadsaťštyri hodín denne mimo ich bytu a tak neváha a ujme sa vychovávania detí v jednej zámožnej rodine. Stalo sa však niečo, čo vôbec nečakala. Zaplietla sa s domácim pánom a všetko skončilo veľmi zle.
Problémom je, že vlastne nič iné, okrem opatrovania detí nevie a tak sa sústreďuje hlavne na takéto ponuky práce. Nájde až jednu – na Islande, kde zažije sled ešte viac nečakanejších udalostí. Od záhadného pána Rowlingsa s jeho dcérou Annette, v ktorých okamžite spoznáte pána Rochestera s Adelkou, cez strašidelný smiech a tak ďalej.
https://i0.wp.com/graphics8.nytimes.com/images/2011/12/27/travel/27frugal-iceland-1/27frugal-iceland-1-blog480.jpgViete, aj keď časť knihy bola naozaj moderná Jana Eyrová len s iným vyriešením zápletky, nevadilo mi to. Kniha ako celok bola milá, vtipná, oddychová… A nekončí tak, ako to predpokladáte. Určité veci sú tam podľa mňa pritiahnuté za vlasy, no nie je to zas až tak strašné, keď to skutočne beriete ako oddych a nehľadáte v tom hĺbku starých klasických diel – tá tam ozaj nie je.
Čo sa týka zobrazenia Islandu, dočítate sa, že všetci sú vysokí, blonďaví a krásni, majú tam okolo 10°C, veľmi premenlivé počasie a v letných mesiacoch tu slnko zapadá len na pár hodín. Pre nás Európanov to nie je žiadna novinka, no očividne pre Američanku Charlotte áno.
Ešte mi napadlo, že ak by ste sa náhodou báli angličtiny – táto kniha nie je písaná zložito, takže sa jej obávať nemusíte. Odporúčam všetkým, ktorí nehľadajú na čítanie nič náročné.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s