Šľachtic srdcom

Všetko najlepšie k prvým narodeninám, princ George!

K príležitosti prvých narodenín malého princa som sa rozhodla, že sa s vami podelím o pár slov – som zlatá, že? 😀 Nie, vážne. Posledné týždne som nemala na nič čas a tento síce mám, ale akosi nemám na blogovanie, či čítanie chuť. Ale pre royals čokoľvek! (Berte to s humorom, hej? :D)
.
Tie tri fotografie vyššie boli zverejnené špeciálne ku Georgovým prvým narodeninám – mne osobne sa najviac páči tá vpravo dole ♥ No a zatiaľčo royal family oslavuje, vy si môžete napríklad pozrieť dokument “William, Kate a George” v archíve Prima Love, ak ste ho včera zmeškali alebo poprípade nemáte túto televíznu stanicu ako my. Dopozerala som ho pred malou chvíľou a musím povedať, že sa mi veľmi páčil. Je jeden z tých kvalitných, ktorý nemá potrebu bľabotať o nepodstatných veciach a postaviť celý dej na klebetách. Naopak ja osobne som sa dozvedela dokonca pár nových informácií.
.
Vedeli ste, že
… Wills počas svojho roku voľna pred nástupom na univerzitu strávil 10 týždňov dobrovoľníčením v Chile? A dokonca aj Kate, no nestretli sa, keďže ona tam dorazila práve mesiac po jeho odchode 😀 Tomu vravím zhoda náhod. V každom prípade, majú u mňa plus ďalší bod.
… Wills pristál armádnym vrtuľníkom na dvore Middletonovcov? *facepalm*
… Middletonovci a Windsorovci si výdavky za svadbu rozdelili na polovicu – na žiadosť Middletonovcov. Quite impressive.
.
Tento dokument sa okrem vzťahu Williama a Kate venuje samozrejme aj Charlesovi a Diane, no robí to veľmi elegantným spôsobom, povedala by som, že vhodným, no nie som si istá, či pochopíte čo tým chcem povedať 😀 Táto vedľajšia línia je asi najsilnejšia (koniec koncov, originálny názov v angličtine znie William, Kate and George – The Legacy of Diana), no z príbehu nevynecháva ani Carol, Katinu mamu, ktorá vystupuje tiež ako jedna z hlavných postáv dokumentu, Harryho, či Pippu.
.
Záverom môžem tento dokument – ktorý v celkovo 60 minútach zachytáva Williamovo a Katino obdobie spoznávania sa až po narodenie Georga – plne odporučiť. Určite si ho pozriete ak máte “kráľovskú náladu”, nájdete ho tu – www – no ešte vás upozorňujem, že každých 10 minút sa vám spustí reklama…
.
Zdroj obrázkov: Clarence House
.
Bonus:
Ak momentálne nemáte chuť na pozeranie, môžete si spraviť tento test, ktorý vám povie ako veľmi ste posadnutí britskou kráľovskou rodinou. A ak by vás zaujímalo čo vyšlo mne, nech sa páči 😀
.
You’re Moving to London
When ranking your love for the royals on a scale of one to 10 – you’re a 10. Even before the royal wedding, you were reading Vanity Fair articles about Will and Kate and browsing British websites in your free time. But your interest in the royals goes beyond the glamour. You find the family and historical details intriguing, and you are a bank of trivia on lower-profile Windsors, like Princess Beatrice and Prince Andrew. You’ve seriously considered packing your bags and moving to London, and you’re always scouring Netflix for British films or looking for a new royal biography to read on vacation.
.
.
 
Náhodné fakty o malom princovi:
 
1. George Alexander Louis je tretím v poradí v nástupníctve na trón – po svojom otcovi, princovi Williamovi, a dedkovi, princovi Charlesovi.
.
2. Narodením Georga sa po prvýkrát od vlády kráľovnej Viktórie stalo, že sú na svete tri generácie priamych dedičov trónu v tom istom čase.
.
3. Princ George, spolu so svojimi rodičmi, sa vydal na svoju prvú kráľovskú cestu v apríli 2014. William, Kate a George strávili 3 týždne na Novom Zélande a v Austrálii. Na Veľkonočnú nedeľu sa stretol s bandikutom králikovitým, ktorého pomenovali podľa neho, v zoo Taronga (Sydney, Austrália).

3 myšlienky na “Všetko najlepšie k prvým narodeninám, princ George!

  1. Britskou královskou rodinku mám opravdu ráda:) Doteď si vzpomínám, jak mě potěšilo, když si po porodu George objednali do porodnice tu pizzu:D Na ten film se někdy určitě podívám. Fotky už jsem dnes viděla, všechny jsou moc pěkné, George má opravdu “rodovou” barvu vlásků 😛 Každopádně ty zajímavosti, to mě dostalo! Nejvíc asi to s tím armádním vrtulníkem – nějaké podrobnosti k tomu? To si jen tak “vypůjčil” armádní vrtulník a udělal Kate radost? 😀

    Páči sa mi

  2. Pekný článok ale ja nie som vôbec posadnutá kráľovskou rodinou takže test si robiť nemusím ale ten dokument by som zhliadnuť mohla 😀 A to fakt sa tak obišli v tom Chille? 😀 Neskutočné

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s