TAGy

The Social Media Book Tag | Knihy

https://aletheacaris.files.wordpress.com/2015/07/bc190-the-social-media-book-tag.png

.
Vopred sa ospravedlňujem tomu, kto tento tag vymyslel – nezaznačila som si, kde som ho objavila. I’m so sorry!
.
.
TWITTER: TVOJA NAJOBĽÚBENEJŠIA KNIHA POD 200 STRÁN
Nemám rada také, že “naj”, lebo veď je toľko skvelých kníh a ono sa to potom aj zvykne zmeniť a tak, ale povedzme. Fajn, chcela som dať šancu aj inej knihe ako nedávno prečítanej coelhovke – By the River Piedra I Sat Down and Wept (Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala) – a tak som preliezla svoju knihovničku, no neobjavila som nič iné, pretože väčšina ďalších mojich obľúbených kníh má viac ako 200 strán. Síce, Malý princ by ešte stál určite za zmienku a teraz mi napadlo, že Kňažná de Cléves a možno Kráľova reč takisto! Ale inak to Coelhova Piedra vyhráva O:)
.
.
FACEBOOK: KNIHA, DO KTOREJ ŤA VŠETCI NÚTILI
Uhm, nie som typ človeka, ktorého treba do knihy nútiť, takže toto je ozaj zákerné. Možno Pán prsteňov? Pretože to je také, že všetci to poznajú, či už z papiera alebo z filmového plátna a ja som to ani nečítala, ani nevidela. Teda do minulého roku, kedy som si po prečítaní knihy aj zhliadla film. Asi viacerých sklamem, keď poviem, že ma to až tak nejako veľmi neuchvátilo. A druhý diel som dokonca ani nedočítala…
.
.
TUMBLR: KNIHA, KTORÚ SI ČÍTALA, KEĎ EŠTE NEBOLA POPULÁRNA
Ako úplne prvé mi napadlo Stmievanie. Fakticky. Viete aký bol problém zohnať túto sériu v Čechách, nehovoriac o tom, že na Slovensku nebola vôbec? Mala som ju v takom ešte veľmi vtipnom vydaní, kde obrázky obálok boli dosť od veci 😀 Ale takisto podľa mňa môžem spomenúť Pekelné stroje alebo Nástroje smrteľníkov (2013), či Ak zostanem (2011).
.
.
YOUTUBE: KTORÚ KNIŽKU SI PRAJEŠ VIDIEŤ SFILMOVANÚ
Keď už teda spomíname Pekelné stroje, tak asi Pekelné stroje 😀 Ale nie štýlom, akým boli natočené Nástroje smrteľníkov, lebo to bol podľa môjho názoru prešľap. (Ale fotky z natáčania pripravovaného seriálu vyzerajú skvelo!) Pekelné stroje je fantasy trilógia, ktorá sa odohráva vo viktoriánskom Anglicku, je plná napätia a krásne vyznávaných citov, nehovoriac o skvelých postavách 🙂
.
.
MYSPACE: KNIHA, KTORÁ SA TI PÁČILA, KEĎ SI BOLA MLADŠIA, ALE TERAZ BY TO UŽ BOLO ASI INAK
Ferdo Mravec? 😀 Tento tag je strašný, stále musím vstať a prejsť sa ku knižnici 😀 Neviem si vybaviť žiadnu takú knižku, ktorá by zapadla do tejto kategórie… Kedysi dávno som mala rada časopis Witch a jeden čas k nemu vychádzali aj knihy, tak možno tie. Čítaval niekto z vás Witch? Vždy ma hnevalo, že som podľa znamenia bola stále priraďovaná k Taranee a nie ku Cornelii… A keď už sme pri Cornelii – ach, Caleb! Caleb bol super… 😀 (O čom bol vlastne celý ten príbeh? :D)
.
.
 
GOODREADS: KNIHA, KTORÚ BY SI VŠETKÝM ODPORUČILA
Just One Day (Iba jeden deň) od Gayle Forman. Krásna kniha, resp. trilógia, ktorá vás chytí a nepustí až do konca. Veľmi pekné čítanie – dovolenkové dobrodružstvo – hodí sa hlavne do terajšieho letného obdobia, v ktorom sa to prevažne odohráva. Podobnú nôtu má možno aj Polibek pro Annu, tiež plne odporúčam 🙂
.
.
ASK.FM: NA KTORÚ KNIHU SA TA ĽUDIA NAJVIAC PÝTALI?
Najviac sa ma zvyčajne ľudia pýtali na knihy z povinného čítania – asi všetci vieme prečo 😀
V roku 2011 som sa ako súčasť komparzu zúčastnila natáčania seriálu “Svet bez koncca”, ktorý je… Ľahko inšpirovaný knihou, o ktorej filmové spracovanie malo ísť – Na veky vekov. Logicky sa na mňa ľudia teda často obracali, že o čom to ten seriál vlastne bude. Úprimne, veľmi som im nepomohla, keďže si seriál išiel svojou vlastnou cestou. Každopádne, kniha je veľmi dômyselne vymyslená a ak máte chuť na historické drama na báze krutej reality a žiadnych rytieroch, ktorým sa podarí zázračne poraziť draka, odporúčam.
.
.
 
WE HEART IT: KTORÁ KNIHA PRE TEBA MÁ CITOVÝ VÝZNAM?
Bude to znieť asi pateticky – ale zrejme najväčší citový význam má pre mňa Pýcha a predsudok. Je to kniha, ktorá ma stále sprevádza, keď niekam cestujem, pretože tvorí súčasť môjho balíčka prvej pomoci 😀 Prečítala som ju hneď niekoľkokrát a vždy, keď ju otvorím, v momente sa dokážem ponoriť do príbehu, zabudnúť a upokojiť sa.
.
.
 
SPOTIFY: V KTOREJ KNIHE JE HLAVNÁ HUDBA, ALEBO KTORÚ HUDBU Z KNIHY MÁŠ NAJRADŠEJ?
Táto otázka je dosť ťažká. Prvé, čo mi napadlo v rámci asociácie “kniha – hudba” je kniha Ak zostanem, kde hlavná hrdinka hrá na cello. Je to veľmi pekný príbeh o rozhodovaní sa medzi životom a smrťou, má emotívnu tému, ktorá bola skvelo poňatá.
Druhé, čo mi napadlo, je citát z knihy, ktorú som vám už spomínala – Nestrácajte vieru – Skutočný príbeh:
.
Tak prečo, spýtal som sa, je svet taký rozdelený?
“Nuž, môžeš sa na to pozrieť takto. Chcel by si, aby všetko na svete bolo rovnaké? Nie. Geniálnosťou života je rozmanitosť. Aj v našej vlastnej viere máme otázky a odpovede, interpretácie, debaty. V kresťanstve, v katolicizme, v iných vierach je to rovnaké – debaty, interpretácie. To je krása. Je to rovnaké, ako byť hudobníkom. Ak nájdeš ten správny tón a bez prestania ho hráš, zošalieš. Iba zmes rozmanitých tónov tvorí hudbu.”
.
.
 
SNAPCHAT: KNIHA ALEBO SÉRIA, KTORÁ ŤA BAVILA LEN CHVÍĽU, HOCI SI SI MYSLELA, ŽE BUDE DOBRÁ
Medený jazdec. Prvý diel trilógie je skutočne ukážkový a ozaj ma chytil za srdce. Dej je zasadený do ruského prostredia druhej svetovej vojny, ktorá neobišla ani nevinné obdobie dospievania zaľúbenej Tatiany, pretože vojna a smrť nerobia rozdiely. Druhá časť ma však dosť miestami iritovala a priznávam sa, že tretiu som ani nedočítala.
.
.
Ako by vyzerali vaše odpovede na tieto otázky? Prezraďte! 😉

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s