Knihy

2016 Reading Challenge

  • A SELF-IMPROVEMENT BOOK
LADISLAV ŠPAČEK: NOVÁ VEĽKÁ KNIHA ETIKETY
Kniha je univerzálnym sprievodcom rôznymi spoločenskými udalosťami. Zoznamuje čitateľov so všetkými formami spoločenského styku, so správnym riešením spoločenských situácií, s pravidlami správania sa ako doma, tak v cudzine. Množstvom informácií a rád prekonáva všetky doposiaľ vydané príručky spoločenského správania sa. Poskytuje praktické návody ako sa správať v spoločnosti, v kancelárii, na ulici, aj doma, ako správne stolovať, ako sa obliekať, ako sa chovať na recepcii, na bankete, ako pripraviť návštevu ústavného činiteľa, ako rokovať so zahraničnými partnermi. Vychádza zo súčasného ponímania etikety a protokolu. Je nevyhnutnou pomôckou pre školu, úrad, firmu aj rodinu.
HODNOTENIE: 5/5
Naozaj skvelá kniha, ktorú môžem plne odporúčať – je síce pravda, že na žiaden banket sa v najbližšej budúcnosti nechystám, no kniha obsahuje aj maličkosti, s ktorými sa všetci stretávame v úplne bežné dni. Navyše je plná aj zaujímavostí typu, čo kedy vzniklo a zaviedlo sa (kravata alebo biele svadobné šaty neboli vždy samozrejmosťou) a príhod rôznych štátnikov a ich často vtipných prešľapov 🙂 Fakt stojí za to prečítať si.
A BOOK YOU CAN FINISH IN ONE DAY
KATIE MCGARRY: DARE YOU TO (PUSHING THE LIMITS #2)
(vyšlo v českom jazyku ako “Jen si troufni”)
If anyone knew the truth about Beth Risk’s home life, they’d send her mother to jail and seventeen-year-old Beth who knows where. So she protects her mom at all costs. Until the day her uncle swoops in and forces Beth to choose between her mom’s freedom and her own happiness. That’s how Beth finds herself living with an aunt who doesn’t want her and going to a school that doesn’t understand her. At all. Except for the one guy who shouldn’t get her, but does….
Ryan Stone is the town golden boy, a popular baseball star jock-with secrets he can’t tell anyone. Not even the friends he shares everything with, including the constant dares to do crazy things. The craziest? Asking out the Skater girl who couldn’t be less interested in him.
But what begins as a dare becomes an intense attraction neither Ryan nor Beth expected. Suddenly, the boy with the flawless image risks his dreams-and his life-for the girl he loves, and the girl who won’t let anyone get too close is daring herself to want it all….
HODNOTENIE: 5/5
Prvý diel tejto série som čítala viete kedy? Pred 4 rokmi. Nie, ani ja nechápem. Každopádne, nevadí to, pretože jednotlivé časti zas tak veľmi na seba nenadväzujú. Čo sa týka samotného deja – páči sa mi, že Katie McGarry vždy zobrazuje život v jeho často veľmi krutej realite a nič rozprávkovo ružové. Každá z postáv je tak hlboko v keli ako keby bola skutočná a ani jednu z nich nezachráni princ na bielom koni, ktorý by z ničoho nič všetko vyriešil. Ako bol ten obrázok nedávno na Facebooku, že pravý priateľ je ten, ktorý ti povie “Áno, toto bude peklo, ale poď, objednáme si pizzu a prejdeme ním spolu.” Vďaka Bohu, že takýto ľudia na svete stále sú… 🙂 Navyše, postavy sú vtipné, takže sa pri čítaní pobavíte a objaví sa aj romantika 😛
“I need you.”
“I’m here.”
And we sit in silence.
  • A BOOK THAT’S UNDER 150 PAGES
MEG CABOT: PROPOSAL (THE MEDIATOR #6,5)
The last place Suze Simon expects to find herself during Valentine’s Day is a cemetery. But that’s what happens when you’re a mediator – cursed with the “gift” of communicating with the dead.
That’s how Suze has ended up at the graves of a pair of NCDPs – Non-Compliant Deceased Persons – whose drama didn’t end with death. It’s Suze’s job to make sure they move on-for good. But the NCDPs aren’t the only ones with problems. The reason Suze is spending her Valentine’s Day with the undead instead of her boyfriend, Jesse, is because he’s having so much trouble adjusting to life after death… not surprising, considering the fact that he used to be an NCDP himself, and now his girlfriend busts his former kind for a living, while he tries to cure his kind of what used to ail him.
Can Suze use her mediating skills to propose a mutual resolution, and bring all these young lovers together – including Jesse and herself – especially on the night Saint Valentine declared sacred to romance? Or will she end up alone-and possibly undead-herself?
HODNOTENIE: 3/5
O štyri dni vychádza 7. časť Mediátora! Po 11 rokoch! Ááá! 😀 K tomuto úžasnému faktu sme navyše dostali aj takúto ochutnávku v podobe krátkeho príbehu, ktorý sa odohráva chvíľu pred udalosťami siedmeho dielu. Zvažovala som, či “Proposal” dať dve alebo tri hviezdičky. Totiž, nie som z tejto knižky nejako veľmi nadšená a pevne dúfam, že sedmička bude lepšia. Ale Jesse! JESSE! Dobre, prepáčte 😀 Ja len, že mi chýbal 😀
Plus vidieť čo vyrástlo z Brada a Jaka… No poviem vám, paráda 😀
“I’m Suze Simon,” I said. “And you thought being dead was bad? Buddy, your eternal nightmare’s only just begun.”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s