Knihy

2016 Reading Challenge #4

  • A NEW YORK TIMES BESTSELLERhttps://d.gr-assets.com/books/1349034146l/11009732.jpg
JULIA QUINN: JUST LIKE HEAVEN (Smythe-Smith Quartet #1)
(v slovenskom preklade som nenašla)
Once again, #1 New York Times bestselling author Julia Quinn transports her readers to historical romance heaven! Quinn’s Just Like Heaven is the dazzling first installment of a delightful quartet of Regency Era-set tales featuring the romantic exploits of the well-meaning but less-than-accomplished Smythe-Smith musicians-in this case, a beautiful violinist in the pitiful group who has her sights set on marrying the last unwed Bridgerton…unless her handsome, love-struck guardian has anything to say about it. Bridgerton fans will cry, “Encore!”-as will every reader who adores England’s Regency period and great love stories that are smart, witty, and lighthearted.
HODNOTENIE: 4/5
Taký ten typický idylický ženský román zasadený do historického prostredia Spojeného kráľovstva, ktorý bol však príjemne oddychový a hlavne zábavný! Toto autorke nemôže nikto zobrať – je to naozaj vtipné 😀
https://d.gr-assets.com/books/1326735102l/12925200.jpgA BOOK THAT TAKES PLACE ON AN ISLAND
JULIA QUINN: A NIGHT LIKE THIS (Smythe Smith Quartet #2)
(v slovenskom preklade som nenašla)
The #1 New York Times bestselling creator of the irresistible Bridgerton family, Quinn offers historical romance readers new delights with A Night Like This – the second book (following the phenomenal Just Like Heaven) to feature the affairs, romantic and melodic, of the endearing, if painfully untalented, Smythe-Smith musicians. On A Night Like This in Regency England, anything can happen, especially when a beautiful pianist sitting in at the annual Smythe-Smith musicale catches the eye of a haunted, hunted man in desperate need of redemption. There is simply no author in the realm of historical romance fiction hotter than the remarkable Julia Quinn.
HODNOTENIE: 5/5
Tento druhý diel vônec nezaostáva v rozosmievaní vás a čo viac, príde mi viac dejový. Dramatický osud záhadnej hlavnej postavy, jej odkrývanie a ďalšie zamotanie sa sa miestami stáva menšou detektívkou. Takisto nechýba ani poriadna dávna romantiky (:
(P.S.: UK je, koniec koncov, ostrovný štát! :D)
  • A BOOK AT LEAST 100 YEARS OLDER THAN YOU
HENRYK SIENKIEWICZ: QUO VADIS
Jeden z najpredávanejších historických románov svetovej literatúry Quo vadis od poľského spisovateľa a držiteľa Nobelovej ceny za literatúru Henryka Sienkiewicza je epickou ságou lásky, odvahy a oddanosti v časoch cisára Nera.
Ústrednými postavami príbehu je mladá kresťanka Lýgia, do ktorej sa zamiluje rímsky patrícius Marcus Vinicius. Práve vzťah týchto dvoch ľudí poukazuje na kontrast medzi bohatstvom rímskej aristokracie a chudobnou, no duchovne silnou kresťanskou komunitou.
Bohatstvo a pompézna sofistikovanosť Ríma sa postarala o večnú slávu svojich obetí – nekonečné zástupy umučených prvých kresťanov sa stali nezmazateľným posolstvom viery, že je to láska, ktorá víťazí.
HODNOTENIE: 4/5
Dychberúci román, ktorý vám neraz spôsobí pocit hrôzy, keď si uvedomíte, že to brutálne vraždenie ľudí bolo reálnou skutočnosťou. Chvíľu som sa pozastavila nad tým, ako mohli byť ľudia schopní sa na to všetko v arénach prizerať a potom som si spomenula na to, čo bežne chodieva v televízii. Našťastie, je tam utrpenie a smrť len predstieraná záležitosť, ale keď sa nad tým tak zamyslíte – vôbec sme sa nezmenili. Príbeh je, inak, nádherný. Plný lásky, obety a pokory 🙂

Jedna myšlienka na “2016 Reading Challenge #4

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s