Knihy

2016 Reading Challenge #6

Po potterovskom špeciáli – špeciál plný románov!

  • A BOOK THAT TAKES PLACE DURING SUMMERConfess
COLLEEN HOOVER: CONFESS
(v slovenskom jazyku zatiaľ nevyšlo)
At age twenty-one, Auburn Reed has already lost everything important to her. In her fight to rebuild her shattered life, she has her goals in sight and there is no room for mistakes. But when she walks into a Dallas art studio in search of a job, she doesn’t expect to find a deep attraction to the enigmatic artist who works there, Owen Gentry. For once, Auburn takes a chance and puts her heart in control, only to discover that Owen is keeping a major secret from coming out. The magnitude of his past threatens to destroy everything important to Auburn, and the only way to get her life back on track is to cut Owen out of it. To save their relationship, all Owen needs to do is confess. But in this case, the confession could be much more destructive than the actual sin.
HODNOTENIE: 4/5
Jedna z nedávnych noviniek Collen Hoover o tom, ako sa aj po osudom nedopriatej láske dá znova zamilovať. Premýšľam čo konkrétne vám môžem o tomto povedať tak, aby som vám nepokazila žiadne prekvapenie. Dejovo možno nechám, aby ste si spravili obraz len z anotácie a prezradím vám len toľko, že sa za ňou skrýva omnoho viac! Plus, kniha skrýva nádherné ilustrácie, ktoré doprevádzajú dej – ide o vyznania ľudských sŕdc, ktoré krásne dotvárajú celý dej. Odporúčam!
A BOOK RECOMMENDED BY A FAMILY MEMBER
LOUISA MAY ALCOTT: MALÉ ŽENY
Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru.
Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.
HODNOTENIE: 5/5
Nie, že by mi túto knihu niektorý člen rodiny odporúčal, ale som si istá, že keby ju niekto od nás čítal, poradil by mi prečítať si ju. Je to naozaj krásna kniha, pri ktorej mi na jej opis napadá slovo jemnosť. Je to naozaj pôvabný román, ktorý síce je dejovo zasadený v minulosti, no je natoľko nadčasový, že to takmer vôbec nezbadáte. Rozpráva o bežných útrapách mladých žien – o ambíciách v rôznych smeroch, no najmä v láske. O ľudských chybách a zápase s nimi. Verte, že v hlavných postavách sa určite nájdete a z ich príbehu si zoberiete nejaké to ponaučenie, či inšpiráciu.
  • A BOOK THAT’S BECOMING A MOVIE THIS YEARMe Before You
JOJO MOYES: ME BEFORE YOU
(v slovenčine vyšlo pod názvom “Predtým ako som ťa spoznala” vo vydavateľstve Ikar)
Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum.
Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia.
Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.
HODNOTENIE: 3/5
Neverila by som, že to poviem, ale… Viac sa mi páčil film. (To už je druhýkrát za tento mesiac.) Je pravda, že aj v tomto prípade je kniha hlbšia, postavy majú za sebou väčší príbeh a jednoducho sa sem zmestí viac detailov ako do filmu. Avšak, film plynul akosi krajšie, pútavejšie a hlavne sa mi vo filme veľmi rátali Louine čarovné outfity. Ale ak vás film zaujal, určite vyskúšajte aj knihu 🙂 Minimálne pre to, aby ste zistili čo všetko sa skrývalo za životným príbehom tej-ktorej postavy.
P.S.: Ako tak prechádzam vaše blogy, zisťujem, že aj vy ste sa asi natoľko ponorili do posledných chvíľ leta, že nestíhate pridávať nové články. Som rada, že si užívate prázdniny naplno! 🙂

Alethea

2 myšlienky na “2016 Reading Challenge #6

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s