Knihy

2016 Reading Challenge #8

  • A BOOK RECOMMENDED BY SOMEONE YOU JUST MET https://images.gr-assets.com/books/1458418638l/29555171.jpg
KATHRYN TAYLOROVÁ: DARINGHAM HALL – DEDIČSTVO
Nová romantická trilógia Daringham Hall, zasadená do malebného prostredia Východného Anglicka, nás zavedie do vidieckeho sídla rodiny Camdenovcov Daringham Hall. Pokojný život na tomto panstve naruší príchod mladého právnika Bena Sterlinga, ktorý si naň robí nárok. Skutočnosť, že majiteľovi panstva Ralphovi akoby z oka vypadol, vyvolá lavínu intríg, domnienok, nekonečných klebiet a falošných dohadov. Lebo on je vraj skutočným dedičom tohto panstva. Prichádza s nenávisťou v srdci, jeho cieľ je raz a navždy sa vysporiadať s minulosťou. Jeho plány však zmení zverolekárka Kate, do ktorej sa vášnivo zamiluje. Ben zvažuje, či má zmysel žiť iba pre pomstu, alebo je dôležitejšie odpustiť a začať nový život?
HODNOTENIE: 1/5
Kniha, ktorú ti odporučil niekto, koho si stretla. Dá sa povedať, že to sem pasuje, pretože túto knihu mi nepriamo – súťažou – odporučila baba, ktorej blog som začala sledovať len pár mesiacov dozadu. Musím však povedať, že kniha má síce prekrásny romantický obal a človek by povedal, že obsah nemusí byť zlý, takmer som ju nedočítala. Je to taká typická pilcherovka s maximálne predvídateľným dejom od prvého momentu a patetickým správaním postáv bez hĺbky. Mrzí ma, ale toto vážne nemôžem odporúčať.
https://images.gr-assets.com/books/1393979121l/853510.jpgA MURDER MYSTERY
AGATHA CHRISTIE: MURDER ON THE ORIENT EXPRESS
(v slovenčine vyšlo ako “Vražda v Orient exprese”)
Vynikajúca detektívka z roku 1934 patrí k tomu najlepšiemu, čo slávna anglická autorka napísala. Orient expres plný cestujúcich, medzi ktorými je aj Hercule Poirot, vyráža na trojdňovú púť naprieč Európou. Uprostred noci vlak náhle zastane, lebo železničnú trať zablokovali snehové záveje. Poirot sa ráno dozvie, že jeden z cestujúcich – americký milionár Ratchett – je mŕtvy. Ktosi ho v spánku dobodal. Slávny detektív sa ujíma vyšetrovania zložitého prípadu, ako stvoreného pre jeho malé sivé bunky…
HODNOTENIE: 4/5
Prečo som sa dostala k Agathe Christie až teraz? Síce som sa zo začiatku mierne strácala v postavách, po čase som sa už našla a dej plynul jedna radosť. Skvelá zápletka, skvelý priebeh udalostí, skvelá detektívka. Odporúčam!
P.S.: Síce sa jedná o desiaty diel série Hercule Poirot, avšak nie je nutné, aby ste šli v čítaní zaradom. Pokojne môžete začať týmto ako ja!
  • A CLASSIC FROM THE 20TH CENTURYVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt věčná ambra
KATHLEEN WINSOR: VEČNÁ AMBRA
(v novom vydaní iba v češtine)
Slavný příběh půvabné venkovské dívky, která z nejnižší sociální vrstvy závratně vystoupí na společenském žebříčku až mezi anglickou dvorní smetánku a stane se favoritkou samotného krále Karla II. V široce komponované románové fresce ze sedmnáctého století rozvinula autorka podivuhodně barvitý, strhující děj. Do velké politiky, závažných společenských konfliktů a osudových událostí, jakými jsou válka s Holandskem, požár Londýna a morová epidemie, vstupují nesčetná dramata osobní, lidská. Autorčin pohled je přitom víc než na otevřenou scénu upřen do zákulisí, kam běžný smrtelník nevidí.
HODNOTENIE: 4/5
Túto knihu som čítala ešte za čias základnej školy. Asi v siedmom, možno na začiatku ôsmeho ročníka. Pamätám si to ako keby to bolo včera, pretože touto knihou začala moja záľuba v britských dejinách. Akonáhle som ju dočítala, začala som sa šprtať v informáciách a rodokmeňoch kráľov. Bolo to úžasné. A tak nejak som si na ňu po rokoch spomenula a rozhodla si zopakovať si jej čítanie. Príbeh je aj po toľkom čase zaujímavý, a síce mi Ambrino správanie liezlo miestami na nervy, človek musí uznať, že je naozaj silnou postavou, lebo čokoľvek si zavarila, aj sa z toho sama vylízala. Jej charakter je skutočne pretkaný množstvom chýb, no práve to robí dej napínavým.
Už sa neviem dočkať Vianoc! Mám echo, že Ježiško bude ku mne tento rok extra štedrý, čo sa týka kníh 🙂 Mali ste nejaké knižné priania pod stromček? Dajte vedieť aké! 🙂
Ak by som sa už náhodou neozvala, prajem vám všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny ♥

Alethea

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s