Knihy

2017 Reading Challenge #4

Be awesome! Be a book nut!
Dr. Seuss

  • A BOOK WRITTEN BY SOMEONE YOU ADMIRE

Výsledok vyhľadávania obrázkov

JANE AUSTEN: SÍDLO MANSFIELD

Sídlo Mansfield má všetky potrebné atribúty úspešného románu – spletitý farbistý príbeh plný plasticky vylíčených postáv, vrcholiaci šťastným koncom. Hlavná hrdinka Fanny Priceová sa v útlom veku ocitá ako chudobná príbuzná na Mansfielde v rodine svojho lepšie situovaného strýka a tety. Vidiecke sídlo žije svojim vlastným rytmom a všednými udalosťami, ktoré sú v celospoločenskom meradle isto zanedbateľné, ale pre aktérov príbehu vrcholne dôležité – či už ide o ples, návštevu alebo niekoho chorobu. Fanny dozrieva v osobnosť, ktorá sa aj v prostredí zošnurovanom konvenciami dokáže udržať svojich zásad a ideálov, a preto získa lásku, v ktorú vlastne ani nemala dúfať…
HODNOTENIE: 4/5
Mansfield som prekvapivo čítala neuveriteľných päť týždňov, napriek tomu mu ale dávam štyri hviezdičky. Možno sa mi to čítalo zle kvôli kope učenia alebo neviem. Máte skúsenosť s touto knihou? Ako sa vám čítala? Lebo inak boli postavy krásne vykreslené ako vždy, ich repliky tiež do detailu vyladené.
Výsledok vyhľadávania obrázkovA BOOK ABOUT AN IMMIGRANT OR REFUGEE
EVŽEN BOČEK: POSLEDNÍ ARISTOKRATKA (Aristokratka #1)
František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku “zdědí” hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!
HODNOTENIE: 4/5
Na Poslednú aristokratku som sa chystala už tak dlho, keby ste vedeli! Konečne som sa jej dočkala – a vôbec ma nesklamala. Smiala som sa počas celého čítania. Skutočne vám ju môžem iba odporúčať. Bolo to famózne, bolo to psycho! Na oddychovku a odreagovanie ako stvorené.
  • A BOOK SET IN THE WILDERNESS
EVŽEN BOČEK: ARISTOKRATKA VE VARU (Aristokratka #2)
Aristokratka ve varu - Evžen Boček od 7,66 € - Heureka.skAristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců “nejchudšího zámku v Čechách”. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.
HODNOTENIE: 3/5
Trošičku už to bolo ohraté v tomto druhom dieli, ale stále som sa parádne bavila. Aby ste chápali aj zaradeniu tejto knihu do kategórie “Kniha odohrávajúca sa v divočine” – verte mi, NIČ nie je divokejšie ako život na hrade Kostka 😀 Takisto odporúčam na prečítanie! I keď si nie som celkom istá, prečo strany tejto knihy nemohli byť ešte súčasťou prvého dielu…
Veselú Veľkú noc prajem! 🙂

Alethea

3 myšlienky na “2017 Reading Challenge #4

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s