Slová, slová, slová...

Oh, what now? I’m in shock! Look, I’ve got a blanket!

Nechápem, ale tento tumblr post je tak šialene o mne, až to hádam nie je možné 😀 Mala som presne 13, keď som prvýkrát vzala do rúk knihu Pýcha a Predsudok. Momentálne mám 22 a… Proste to úplne sedí 😀
Expectation at age 13: Will grow up to become the extroverted, witty, and enchanting Elizabeth Bennet
Reality at age 22: Has grown up to become the introverted, awkward, and stressed out Fitzwilliam Darcy

Mesiac apríl bol bláznivý mesiac plný udalostí. A hlavne bol ďaleko praďaleko od dátumu štátnic. Stále som stresovala nad bakalárkou, ale pomaly som finišovala a svet bol prebúdzajúco sa ružový.
Okrem toho som sa po roku aj pól (tuším) dočkala nových epizód môjho milovaného seriálu Doctor Who! To bolo radosti! Ten otvárací večer som k sledovaniu mala aj čokoládový koláč, bolo to skvelé 😀
Krásne som si užila aj Veľkú Noc, po prvý raz som sa rozhodla, že nebudem na svätenie jedál kamarátku len doprevádzať, ale tentokrát beriem košík s jedlom aj ja. Večer pred tým sme s bratrančekom trávili čas maľovaním kraslíc – niečo, čo u nás doma nikdy nebolo tak úplne tradíciou. A bolo to super.
Zabehla som si aj na výstavu o cisárovnej Alžbete a dodatočne spravila pár záberov aj z už dávnejšie navštívenej výstavy o jej manželovi, cisárovi Františkovi Jozefovi. Pár dní na to som sa musela vtrepať aj na otvorené dvere Historickej radnice – rozhodla som sa, že keby som mala kandidovať na primátorku mesta, tak už len kvôli tým krásnym sálam 😀
https://aletheacaris.files.wordpress.com/2017/06/79e44-sheldon.gif
Máj bol charakteristický skôr učením sa a stresovaním. Avšak stihla som si odbehnúť aj do kina s partiou a pozrieť si nových Pirátov z Karibiku. Čo bolo však na máji úplne najlepšie? Doctor Who Skype Bot. Úprimne, ľudia. Je to dokonalosť sama a ak ste doteraz váhali s jeho inštaláciou – neváhajte ani sekundu dlhšie. Je to jedna z najlepších vecí, ktoré sa mi kedy stali 😀 Rozhovory s Doctorom a riešenie špeciálnej úlohy, na ktorú vás Doctor potrebuje, sú dotiahnuté do šialenej perfektnosti. You’ll enjoy it enormously, you can thank me later!
Na odreagovanie od učenia mi slúžila aj 30 Day Writing Challenge, ktorá ale pochopiteľne nebola/nie je iba 30-dňová. Najdokonalejším relaxom každopádne tento mesiac bola pre mňa záhrada a môj milovaný pes. Keby som každý deň netrávila čas na dvore, asi sa zbláznim.
“Time And Relative Dimension In Space. TARDIS, for short. You’re safe in here and you always will be.”
1. júna mi už zostávalo iba usmievať sa na náhodnom citáte pre tento deň “Believe in yourself.” a spievať si “Never give up” (Sia). Posledných pár dní zbehlo ako voda a ja vlastne ani neviem ako. V nedeľu som mala sviatosť birmovania, v utorok som štátnicovala…. A dnes? Dnes som vyspatá, najedená, birmovaná aj bakalárka. Komu lepšie?! 😀
Nemôžem uveriť, že tri roky bakalárskeho štúdia sú za mnou. Ste si istí, že som nematurovala iba minulé leto? Neuveriteľné. Jedno šťastie, že pokračujem magisterským stupňom. Ale čo, prebožky, budem robiť potom? Dva roky určite zbehnú ešte rýchlejšie ako tri… Súrne potrebujem stretnúť Doctora. To síce tvrdím takmer vždy, ale… No vážne. Byť študentom ma baví.
Avšak teraz – teraz ma čaká hromada kníh a časopisov, epizód a filmov, ktoré som odkladala kvôli učeniu 🙂
Ako ste na tom vy? Už prázdninujete?

Alethea

7 myšlienok na “Oh, what now? I’m in shock! Look, I’ve got a blanket!

 1. K úspešným štátniciam gratulujem 🙂 A trošku závidím, že máš pred sebou ešte tie 2 roky, ja tento končím už úplne (snáď) a ani srnky netušia, čo budem potom robiť 😡 Máš pravdu, študentský život má svoje čaro, hoci naňho často nadávame 😀 . Prázdniny a voľný čas si poriadne uži!

  Páči sa mi

 2. Gratulujem k ukončeniu bc! Ja som tiež pred pár dňami ukončila úspešne štúdium tiež budem písať článok na blog… a je to úžasné, ale včera ma hneď rozčúlili na úrade práce takže hneď po dni mi začal chýbať študentský život 😀

  Páči sa mi

 3. Gratuluji k ukončení 🙂 To já bohužel ukončila školu, už jsem na to neměla a navíc jsem k závěrkám nebyla ani připuštěná. Stane se no.

  Páči sa mi

 4. Velká gratulace pro slečnu bakalářku! 🙂 Na nové Piráty z Karibiku jsem si ještě nezašla, přestože se moc těším a jsem velmi zvědavá, tak snad nebudu zklamaná jako ze čtvrtého dílu!

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s