Šľachtic srdcom

Princ a ja │ 03.11., Bratislava

Alebo aj o tom, ako som sa stretla s princom, odišla pred dvanástou, no zabudla stratiť črievičku.
(Chvíľka napätia…)
Cinderella
Ale stratila som šál!!

Pamätáte si ako som vám v auguste nenápadne naznačovala, že sa ku koncu roka udeje niečo kráľovské? Neviem, nakoľko ste ma brali vážne – každopádne, určite ste v televíznych novinách na všetkých staniciach alebo aj na internete zaznamenali, že skutočne naše Slovensko navštívil člen kráľovskej rodiny: britský princ Edward 🙂
A hádajte čo! Bola som medzi pozvanými na stretnutie s ním!
Jeho kráľovská výsosť princ Edward je najmladším synom kráľovnej Alžbety II. (áno, mala viac detí ako len princa Charlesa :D) a je v poradí deviatym následníkom britského trónu. Vo všeobecnosti je známy aj ako Earl of Wessex (gróf z Wessexu) a tak ako aj ostatní aktívni členovia kráľovskej rodiny sa venuje mnohým charitám a je patrónom nemálo organizácií.
Keď sa jeho otec, princ Philip, z dôvodu vysokého veku postupne sťahoval do úzadia, prenechal princovi Edwardovi aj svoj patronát nad Medzinárodnou cenou vojvodu z Edinburghu (DofE). A práve tá k nám princa Edwarda na Slovensko zaviala.
Bola to jeho prvá návšteva Slovenska, no nebola prvou kráľovskou. Pre zaujímavosť, našu krajinu už napríklad navštívila aj samotná kráľovná Alžbeta II. v roku 2008, rok pred tým sme u nás privítali tiež holandskú kráľovnú Beatrix a Slovensko nevynechal ani švédsky kráľ Carl XVI. Gustav, či monacké knieža Albert II. Každopádne, princ Edward u nás strávil dva dni, kedy sa stretol nielen s prezidentom, ale aj s mladými ľuďmi, ktorí popri škole žijú aktívny život. Znamená to, že sa venujú aj športu, dobrovoľníctvu a rozvíjaniu niektorého zo svojich talentov.
O tom, že niekto z kráľovskej rodiny príde do Bratislavy som už nejakú dobu vedela, no keď som dostala pozvánku a krátky súhrn kráľovského protokolu, aj tak to bol pre mňa veľký šok – a radosť! Samozrejme, bolo by to iné, keby prišiel niekto z mladých royals, ale vždy lepšie ako nik, že? 😀 Princ Edward nie je natoľko na výslní ako práve spomínaná mladá generácia a priami následníci trónu a tak som o ňom vždy počula a vedela len tak zbežne. Aj z toho mála mi ale bol sympatický – on aj jeho manželka. Vždy na mňa pôsobili veľmi milo.
Vo štvrtok v noci som sa teda odhodlane posadila na vlak a odcestovala do nášho hlavného mesta na stretnutie s princom. Musím sa priznať, že som bola strašne v strese, že sa mi v taške cestou pokrčia šaty a budem v ten výnimočný deň vyzerať ako zo psej papule. Našťastie to ale tak vôbec nebolo a v piatok ráno, už prezlečená do formálneho, som si neskutočne vydýchla.
A potom prišiel ten moment… Princ Edward dorazil. A bol tak strašne zlatý! Vľúdny, milý, zhovorčivý, priateľský! Hneď sa dával s každým do reči, dával si záležať, aby sa nikto necítil vynechaný. Bol úžasný. Stál úplne blízko, žiaden trojkrokový odstup, či ochranka (ktorá ale samozrejme sliedila a nespúšťala nikoho a nič z očí). So mnou sa rozprával o mojom dobrovoľníčení – páčilo sa mu, čo robím 🙂 Neskôr našej menšej skupinke rozprával aj o svojich skúsenostiach s DofE a nevynechal ani vtipné historky 😀 Keďže som bola jediná, ktorá na neho reagovala a mal tak odo mňa odozvu k tomu, čo rozpráva, stále sa na mňa obracal a usmieval a bolo to úplne aaaww! Mal úžasne príjemné vystupovanie a charizmu.
Samotné stretnutie zbehlo strašne rýchlo – nebolo však vonkoncom krátke, vôbec nevyvolával pocit, že sa ponáhľa a chce to mať rýchlo za sebou. Nebránil sa rozprávaniu, všetko bolo tak plynulé a prirodzené. No samozrejme, odísť raz musel. A my tiež. Vlak domov mi šiel presne o dvanástej a naozaj som ho potrebovala stihnúť. V jeden moment mi došlo, že som ako Popoluška 😀 Menej vtipné mi to už prišlo, keď som vo vlaku zistila, že som stratila svoj pekný šál…
Takže takto nejako. Dalo by sa o tom ešte isto rozprávať, ale nechcem to prehnať s mojim rozplývaním sa 😀 Ak by vás čokoľvek ešte zaujímalo, detaily stretnutia a pod., neváhajte mi písať 🙂 A nezabudnite:
If you can dream it, you can achieve it.

Alethea

7 myšlienok na “Princ a ja │ 03.11., Bratislava

 1. Wau! Wau! Omlouvám se, zda jsem informaci přehlédla v článku samotném nebo některém z dřívějších psaní, ale – jak se člověk dostane na takovou událost, takové setkání? Vůbec jsem netušila, že existuje taková možnost a žila v domnění, že se členy královské rodiny se setká maximálně při pohledu do televize nebo při pasování do rytířského stavu 😀 Moc gratuluji k úžasnému zážitku! 😎 P.S. Tenhle podzim je “šťastný” na ztrácení šál. Moje oblíbená taky zmizela 😐

  Páči sa mi

 2. Jeeeej 🙂 musel to byť veľmi inšpiratívny deň, gratulujem k tomu, že ťa vybrali! A ten vlak o dvanástej a stratený šál, na tom som sa pobavila 😀 taká podobnosť 😀 Už si mala niekedy možnosť stretnúť sa aj predtým s nejakou známou osobnosťou? Prípadne je ešte niekto taký, koho by si chcela stretnúť najviac? 🙂

  Páči sa mi

  1. Nooo, kedysi som bola súčasťou komparzu jedného zahraničného filmu – takže ak si pozrieš obsadenie seriálu World Without End, tak tých som stretla 😀 (David Bradley, napríklad, bol tiež strašne zlatý pri kvázi osobných rozhovoroch 🙂 Dokonca sa dobrovoľne učil trošku slovensky 😀 )

   Páči sa mi

 3. Verím, že to musel byť ohromný zážitok 🙂 Radosť musela byť obrovská, viem si predstaviť 😀 Šál ma pobavil, prišlo mi to také symbolické 😀

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s