Knihy

2017 Reading Challenge #12

V predposledný deň roku dobieham ešte zopár knižných restov 🙂
S akou knihou v ruke ste trávili posledné dni 2017 vy?

  • A BOOK SET DURING CHRISTMAS (2015)Twelve Dates of Christmas
LISA DICKENSON: THE WELVE DATES OF CHRISTMAS
At thirty, Claudia’s life is stale and the romance with long-term boyfriend, Seth, has disappeared. Determined to inject some festive spark back into their love life, Claudia and Seth go on their first date in a very long time. But when the night ends in disaster, Claudia suddenly finds herself facing life – and Christmas – alone.Life alone is exciting, scary and full of soon-forgotten exercise regimes and ill-advised attempts at crafting sexy underwear. It’s also filling up with dates, surprisingly. With best friends Penny and Nick at her side, a surplus of festive markets, mulled wine and Christmas tunes, Claudia attempts to face all this change with gusto. One thing’s for certain: this year, Christmas is going to be very different . . .

This is the story of Claudia and her twelve dates of Christmas. Hilarious, uplifting and romantic, it’s a story about losing love, finding love, and discovering what’s been there all along. Expect Christmas sparkle, butterflies-in-your-stomach romance and a lot of very funny moments in The Twelve Dates of Christmas.

HODNOTENIE: 5/5
Ďalšia do zbierky perfektných kníh na vianočné obdobie. Je nielen presiaknutá tou pravou atmosférou Vianoc, ale je aj úžasne vtipná. Nenájdete tu čistú romantiku ružových okuliarov – ale plno (myslím si, že dosť) reálnych trapasov a zádrheľov, ktoré sa žene môžu pri randení stať. Nič predsa nie je úplne ideálne. (Až na túto knihu, ktorá je fakt skvelá :D)
Kniha: Miesta, čo nie sú na mape (Pavol Rankov) | MartinusA BOOK THAT IS A STORY WITHIN A STORY
PAVOL RANKOV: MIESTA, ČO NIE SÚ NA MAPE
Kým Marek a Natália študujú v Olomouci, vyzerá to na celkom obyčajný život slovenských vysokoškolákov v blízkom zahraničí. Možno sú občas nezdravo intelektuálni a inokedy príliš naivní, ale v podstate sú ešte normálni. Potom však prídu prázdninovať na rodné Slovensko a ich vzťah je čoraz komplikovanejší. Ako jedovaté plyny sa uvoľňujú Marekove traumy z detstva a čoraz upnutejšia Natália nechce hľadať cestu na ich prekonanie. Lenže kto z nich viac klame a kto si lepšie vymýšľa? Rozprávanie sa mení ako chameleón uväznený medzi krivými zrkadlami.Pred štvrťstoročím Rankov vstúpil do slovenskej literatúry záhadnými a iracionálnymi poviedkami, teraz na románovej ploche rozohráva podivný príbeh, v ktorom nič nie je také, ako by malo byť, lebo možno ani nič nie je.

HODNOTENIE: X/X
Táto kniha mi visí na Goodreads neohodnotená. Pretože presne ako hovorí posledná veta, ide o “podivný príbeh, v ktorom nič nie je také ako by malo byť, LEBO MOŽNO ANI NIČ NIE JE.” A tam je ten problém. Posledné stránky a posledné vety ma totálme zmiatli a nevedela som, čo si mám vlastne myslieť. V určitom zmysle je práve to ale kúzlom tejto knihy a príbehu.
P.S.: Mimochodom, až ju začnete čítať, nezľaknite sa štýlu písania hneď prvých strán – je tam kopu slangu a teenegerského bľabotania, ale potom zistíte prečo a ako sa to zrazu prehupne do “normálnej” reči (dospelých).
  • A BOOK WITH AN UNRELIABLE NARRATORWhat Alice Forgot
LIANE MORIARTY: WHAT ALICE FORGOT
(v slovenčine vyšlo pod názvom “Prečo sme sa vlastne rozišli?” vo vydavateľstve Ikar)
Alice Love is twenty-nine, crazy about her husband, and pregnant with her first child.So imagine Alice’s surprise when she comes to on the floor of a gym and is whisked off to the hospital where she discovers the honeymoon is truly over – she’s getting divorced, she has three kids and she’s actually 39 years old. Alice must reconstruct the events of a lost decade, and find out whether it’s possible to reconstruct her life at the same time. She has to figure out why her sister hardly talks to her, and how is it that she’s become one of those super skinny moms with really expensive clothes.

Ultimately, Alice must discover whether forgetting is a blessing or a curse, and whether it’s possible to start over.

HODNOTENIE: 5/5
Darček odo mňa pre mňa som aj tento rok vychytala! Pred dvoma rokmi na mňa presne takto na Vianoce spravila dojem úžasná Liane Moriarty s knihou “Big Little Lies“, preto som sa rozhodla dať jej znova šancu. A ona sa jej chytila a opäť ma dostala. Napínavý príbeh, ktorý jednoducho musíte čítať ďalej, aby ste zistili, čo sa vlastne stalo, ako to celé bolo a ako to bude. Všetko je to zas nádherne dejovo rozložené, všetko sa dozvedáte v ten pravý moment – o nič skôr ani neskôr. Odporúčam (i keď Big Little Lies u mňa o kúsok vyhrávajú) 🙂
Záverom, prajem vám veselého Silvestra zajtra a krásny nový rok 2018 plný nielen skvelých knižných a filmových zážitkov, ale čohokoľvek si želáte! 🙂

Alethea

Jedna myšlienka na “2017 Reading Challenge #12

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s