Slová, slová, slová...

Marec | Seriálový a divadelný marec

Zdravím!
Aj vám sa zdá priam nemožné, že už je opäť ďalší mesiac za nami? 😲
Jediné, čo mi dáva aký-taký pohľad na ubehnutý čas je fakt, že som v marci stihla prekvapivo dosť vidieť a čítať. V podstate nič iné strhujúce, čo by stálo za zmienku sa mi tento mesiac ani nestalo 😃 (Iba veľa frustrujúcich záležitostí, ktoré ale rozoberať nemá zmysel. Radšej prejdime rovno na moje kultúrne zážitky.)

I’ll get over it. I just gotta be dramatic first.

Po dlhej zime som opäť vytiahla babku do divadla! Obe máme divadlo veľmi rady a chodievame tak často ako sa len dá. Tentokrát sme spolu boli na dve opery, oboje Shakespeare v spracovaní Giuseppe Verdiho. Najprv bol na programe Othello, ktorého síce neradím medzi moje obľúbené hry, ale to mi samozrejme nebránilo v tom, aby som si ho šla pozrieť na doskách, ktoré znamenajú svet. Túto shakespearovku som vlastne nikdy pred tým stvárnenú ani nevidela, iba som ju čítala. Spracovanie bolo úchvatné, nemôžem vytknúť nič – prekrásne kulisy a úžasný hlasový výkon tomu dodali svoje čaro, a hoci mám stále radšej iné shakespearovky, som ozaj rada, že som si Othella nenechala ujsť.
Následne bol na programe Falstaff, ktorého libreto inšpirovali Shakespearove Veselé panie Windsorské. Hoci sa to spočiatku rozbiehalo pomalšie, v poslednom dejstve som sa už vyškierala ako mesiačik, takže rovnako môžem odporúčať a zhodnotiť to ako jeden krásny večer v divadle. Už mám rezervované lístky aj na ďalšie predstavenie, a to činohru o škótskej kráľovnej Márii Stuartovej, životnej rivalke Alžbety I. Som veľmi zvedavá ako to vypáli!
Tipy na tento mesiac!
Čo sa týka knižných noviniek, o tých vám porozprávam až na ďalší mesiac a radšej dám priestor absolútne bravúrnym, úžasným, skvelým dvom seriálom, ktoré som doslova zhltla ako jednohubky.
Prvým z nich je seriál, ktorý som už raz medzi rečou spomínala v predchádzajúcom článku a popravde som ho začala pozerať už na sklonku februára. Je ním famózny Grantchester (2014 – ), voči ktorému mám niekoľko výhrad, ale inak ho bezhranične milujem 😅 Ide o detektívku odohrávajúcu sa v povojnovom Anglicku, kde je hlavnou postavou namiesto sherlockovského “consulting detective” “consulting priest”. Medzi ním a hlavným inšpektorom vládne tá najlepšia chémia aká môže byť, a teda na štýl Peter Burke & Neal Caffrey z White Collars. (Mimochodom, tiež brilantný seriál, ani sa mi nepriznávajte, že ho nepoznáte a utekajte si ho zapnúť.) Upozorňujem, že je prudko návykový a keby náhodou, nechávam vám tu aj odkaz na Sidney Chambers playlist plný jazzu, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.
Tým ďalším marcovým zážitkom je dokonalý komediálny seriál Vicious (2013-2016). Ak máte radi suchý britský humor, verte mi, neoľutujete a ešte budete plakať smiechom. Tie hlášky, čo tam padali boli na nezaplatenie. V hlavnej úlohe navyše nájdete Iana McKellena a Dereka Jacobiho! Týmto sa chcem aj verejne poďakovať Selene Black za to, že mi o ňom dala vedieť ❤️ Okrem toho vám ešte určite odporúčam Captain Marvel (2019) v prípade, že ste fanúšikom marvelu a poviem už len toľko – neuveriteľne sa neviem dočkať Avengers: Endgame!!

Dajte vedieť aký ste mali marec vy!

Budem sa tešiť,

3 myšlienky na “Marec | Seriálový a divadelný marec

  1. Awww, ďakujem za spomenutie!! ❤ Toto mi inak pripomenulo, že si mám ešte pozrieť ten seriál s detektívom .. aj by som bola zabudla… Ale tak najprv musím dohnať marvelovky! Do divadla by som si zašla aj ja, keby sme na okolí niečo mali – ale s mamou plánujeme výlet do Košíc, tak tam si možno niečo pozrieme, bola by to pecka! A inak, môj marec nič moc, všetko, čo stálo za to som ti asi napísala na fb 😂 Skvele napísaný článok a krásne fotky, ako obyčajne!! 👏

    Páči sa mi

  2. Jak divadlo zbožňuju, tak operám jsem nikdy na chuť nepřišla. Některé (známé)kusy si ráda poslechnu, ale tím to končí. Ale kdo ví, třeba do toho ještě vyrostu 😛 U mě žádné velké seriálové nebo jiné objevy neproběhly. V televizi jsem teď zachytila reprízu pořadu 2Broke Girls, na který jsem před pár lety koukala, ale pak mě to přestalo bavit, tak jsem si alespoň trochu připomněla začátky tohohle seriálu, když to ještě bylo zábavné… Ale to je asi všechno, co jsem zvládla 😀

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s