Slová, slová, slová...

Júl | Okay, the plan is… to figure out the plan in the car

Zdravím! Ako sa všetci máte? 🙃
Od môjho posledného článku ubehol mesiac a pritom mi príde, že ešte len včera som stresovala nad začiatkom mojej absolventskej stáže 😅 Nakoniec všetko dopadlo úplne geniálne a ja mám skutočne pocit, že som touto stážou vyhrala v lotérii. Milších kolegov som si nemohla ani len vysnívať, všetci sú úplne skvelí a každý deň je radosť byť v práci.
Na chvíľu som sa za ten čas dokonca stihla aj vrátiť domov, a to z dôvodu, že sa mi vydávala kamarátka. Poviem vám, mladomanželia sú fakt relationship goal – fandila som im od samého začiatku a som z nich totálne nadšená.
Medzičasom sa snažím vymyslieť čo ďalej so životom po stáži, preto ten citát v nadpise. Čas sa kráti a ja už teraz viem, že mi to tu všetko bude šialene chýbať. Navyše fakt netuším čo ma čaká a ktorým smerom sa reálne vyberiem.
Každopádne, ten citát je z perfektného seriálu, ktorý nájdete pod názvom Leverage (2008-2012). Odporúčam ho všetkými desiatimi, púšťam si ho každý večer – momentálne som na štvrtej sérii a, úprimne, zbožňujem hlavných hrdinov. Takže šup-šup, choďte si to pozrieť 😃
Tento mesiac som taktiež vyrazila do kina a šla som si pozrieť film Spider-Man: Far from Home (2019), ktorý si tiež neváhajte pozrieť. Ja som pri ňom dokonca slzila 😁 (“Oh, I love Led Zeppelin!”)
Och, a takmer som zabudla! Novinkou na seriálovom trhu je aj seriál The Spanish Princess (2019), ktorý rozpráva príbeh mladej Kataríny Aragónskej a je natočený podľa kníh Philippy Gregory. Tie som síce nečítala, takže neviem ako veľmi ich scenáristi kopírovali, avšak mne osobne sa seriál páčil a držal v napätí, hoci no… Ak poznáte britské dejiny, tak vám musí byť jasné ako to skončí. Napriek tomu ma však dokázali znervózniť a udržať moju pozornosť počas všetkých osem dielov. (Je pravda, že nie všetko skutočne odráža historickú realitu v tomto seriáli, ale aj tak sa oplatí pozrieť.)
Čo sa týka kníh, tento mesiac som stihla prečítať Proglas v krásnom novom trojjazyčnom vydaní a tiež fantastickú knihu od Liane Moriarty (o autorke som vám už písala: Big Little Lies, What Alice Forgot). Ešte len u nej pochopíte čo je to napinák 😃 Nine Perfect Strangers vám skutočne odporúčam prečítať si v tomto letnom období – zaručujem, že vás schladí, také nechápačky budete mať! 😄 Na pultoch kníhkupectiev si poprípade ešte k tomu nájdite aj čerstvú novinku, Komédiu omylov. Keď som počula, že vyjde nová shakespearovka v edícii Odeon od Ikaru, neviete si predstaviť moju radosť. Takže ak ich tiež máte tak radi ako ja, utekajte, nech sa vám tiež ujde. Shakespeare opäť pobavil a ukázal ako sa vie zahrať s výmenou identít – nie, že by to bola u neho nejaká nová téma, stretli sme ju už niekoľkokrát, ale aj tento raz to stojí za to!
Krásny august vám praje,

Alethea

4 myšlienky na “Júl | Okay, the plan is… to figure out the plan in the car

  1. Ten koniec znel, akoby Shakespeare bol stále nažive a práve vydal svoju novinku 😀 😀 takže je to moja obľúbená časť z tvojho článku 😀 Som rada, že je na stáži tak dobre!!! teším sa s tebou a ticho závidím! To sa nevidí každý deň, že niekto chodí do práce s radosťou! Držím palce, nech aj potom sa ti tak darí! 🙂

    Páči sa mi

  2. Zahrialo ma pri srdci keď som si prečítala, že na stáži je dobre. A udrž si tú radosť, nie je nič lepšie ako ked ťa práca baví 🙂

    Páči sa mi

  3. Jsem ráda, že se Ti na stáži líbilo 😉 O seriálu s Kateřinou Aragonskou jsem neměla tušení, zní to opravdu zajímavě a myslím, že tomu dám šanci! Jen si to musím někam poznamenat nebo než dopíšu tenhle komentář tak se mi to vykouří z hlavy, jsem strašná… 😀 Krásný zbytek léta! 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s