Slová, slová, slová...

September | Bah, humbug

Ahojte, všetci!
...
Ďalší mesiac za nami – a viete, že už je len 12 týždňov do Vianoc? 😄
September bol… Náročný. Adaptovať sa späť na domáce prostredie potom, čo som si dva mesiace nažívala sama bolo komplikovanejšie ako som čakala. Stále nie som úplne spokojná. Totiž, ide o to, že mám pocit akoby som na stáži bola iný človek. Lepší človek. A potom človek príde domov a hneď ho niekto rozčúli 😂
Všetky starosti som nechala na celé leto doma a oni ma tu počkali. Čo je, samozrejme, logické. Trošku som však dúfala, že sa mi podarí načerpať trpezlivosť a po návrate ju mať v zálohe. Nestalo sa 😃 Každopádne, hovorím si, že som aspoň zistila akým človekom viem byť, že sa to dá. Tak teraz už len nejak zabojovať a stať sa ním aj napriek ťažkostiam, v nepriazni osudu.
Všetko moje knižné zaháľanie som tento mesiac dobehla a prečítala prekvapivú kopu kníh. Medzi tie naj sa určite zapísala Šľachtická rošáda (Kristi Ann Hunter), ktorú som zhltla za jednu noc. Patrí medzi tie historické romány, ktoré sú geniálne oddychové a naozaj zábavné, takže ak máte radi takýto druh kníh, určite neváhajte! Miestami som musela prestať čítať, dosmiať sa a až tak pokračovať 😂
Ďalej som čítala aj štvrté pokračovanie Aristokratky pod názvom Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka (Evžen Boček). O prvom dieli som vám písala už dávnejšie a je pravda, že ono to už po ňom začalo byť všetko dosť ohraté. Napriek tomu sa však človek dokáže na Bočkovom satirickom humore zabaviť, čiže, ľudovo povedané, “palec hore”.
Keďže som sa necítila tento mesiac úplne v pohode, akosi ma k sebe pritiahli aj knihy o Vianociach. Majú síce ešte čas, ale mne pomohli dotvoriť úžasne útulnú atmosféru pod dekou a s kakaom. Konkrétne ide o kolekciu vianočných príbehov z dielne Penguin Classics, z ktorých sa v mojom srdci najviac zapísali A Christmas Carol (Charles Dickens) a The Life and Adventures of Santa Claus (L. Frank Baum).
Obidve sú nečakane vynikajúce, veľmi ma prekvapila predovšetkým druhá z menovaných kníh, pretože to absolútne nie je typický príbeh o Santovi žijúcom na Severnom Póle a s elfskými pomocníkmi. Viac vám však nepoviem, pretože by som vám pokazila prekvapko, takže vážne – prečítajte si to!
Čo sa týka A Christmas Carol, tá sa číta úžasne ľahko a je priam stvorená na prednášanie. Úplne som si vedela predstaviť Charlesa Dickensa pred auditóriom zadržiavajúcim dych! Nedalo mi to a vyhľadala som si aj audiobook. Na youtube ich je nesmierne množstvo, ja vám však odporúčam konkrétne túto adaptáciu z dôvodu, že mi najviac lahodila uchu. Páči sa!
Mimochodom, ak na vás čítajú príliš rýchlo, nezabudnite, že je možné si v nastaveniach videa zvoliť aj o čosi pomalšie prehrávanie.
A jeden study tip k tomu – je fajn vygoogliť si text a čítať si zatiaľ čo počúvate!

8 myšlienok na “September | Bah, humbug

  1. Stihla si toho dosť prečítať! Ja sa furt neviem k ničomu dokopať 😀 ale zas Christmas Carol som už raz začala čítať, ale mňa to príliš nebavilo, neviem prečo, asi Dickens nie je pre mňa 😀 Ale tie historické romány vyzerá super, tie si zapíšem, vďaka za odporúčanie!

    Páči sa mi

  2. Já si pořád říkám, přečti co nejvíc knih… ve finále to zapomenu počítat 😀 Na Vánoce se už těším, ale s dárky zatím nijak nespěchám 😎

    Páči sa mi

  3. ježiši, ta vánoce mě děsej, ještě nemám dárky!!! 😀 a tyjo musím skočit do knihovny, všichni píšou jak čtou a já z toho jak je podzim čichám atmošku! 😀 a já se teda přiznám, že já sem takovej ten typ co má santa clause na severním polu se spoustou elfů a sobů hrozně ráda :DDD

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s