Knihy

Kráľovské čítanie k Vianociam

Šálka čaju a dobrá kniha, čo viac si k Vianociam priať? Keďže Advent pomaly klope na dvere a každý sa začína obzerať po ideálnom darčeku, rozhodla som sa s vami podeliť o obľúbené čítanie s kráľovskou tematikou. Čítajte ďalej a objavte moju TOP 3 👑

V tomto výbere si nájdete to pravé “kráľovské”, a to či už preferujete čítanie v slovenčinečeštine alebo angličtine. Ak ste správne popoluškovsky naladení, určite si nenechajte ujsť romantický príbeh s názvom Vévodkyně. Toto nenáročné čítanie je tou správnou voľbou, ak hľadáte niečo na štýl Denníku princeznej, no predsa len s vyspelejšou hrdinkou. V prípade, že vašim obvyklým žánrom sú motivačné knihy, román Kráľovnin korgi vás určite poteší nielen hlbokými myšlienkami o živote a šťastí, ale aj humorom, ktorý vás rozosmeje a príjemne rozptýli. Moju TOP 3 nakoniec uzatvára román Royal Holiday. V tomto príbehu vás nečakane očarí vianočný Sandrigham a láska, ktorá kvitne v každom veku.

Nichole Chase: VÉVODKYNĚ

Počet strán: 368
Originálny názov:
 Suddenly Royal
Vydavateľstvo: Baronet, 2019

Samantha Rousseauová je docela obyčejná postgraduální studentka. Volný čas tráví se svými spolubydlícími, škudlí, aby vyšla s penězi, pečuje o svého nemocného otce a o zraněné dravce v univerzitním výzkumném středisku, kde pracuje, na vysoké škole přednáší ornitologii a opravuje písemky a testy svých znuděných svěřenců.

Když do městečka přijedou dva členové královské rodiny z malé evropské země Lilarie a oznámí jí, že je poslední žijící příslušnicí tamního šlechtického rodu Rousseauových, Samanthin život se obrátí naruby. Chtě nechtě se musí rozhodnout, jestli přijme nejen titul vévodkyně, pozemky, nemovitosti i pohádkové bohatství, ale také odpovědnost, která k jejímu budoucímu postavení neodmyslitelně patří. A okouzlující korunní princ Alex jí rozhodování ani trochu neusnadňuje…

Moje hodnotenie:  ⭐⭐⭐⭐/ 5
GoodReads: 3,89

David Michie: KRÁĽOVNIN KORGI

Počet strán: 270
Originálny názov: The Queen’s Corgi
Vydavateľstvo:
 Citadella, 2017

Zachránený pred krutými chovateľmi, ktorí ho plánovali bezcitne utratiť kvôli sklopenému uchu, najmenší kráľovnin korgi príde do Windsorského zámku. Ocitne sa vo svete červených kobercov, kráľovského protokolu a pozlátených komnát – a nikde na dohľad nie je hromada špinavej bielizne. Šarmantným spôsobom necháva čitateľov nahliadnuť do života britskej kráľovskej rodiny a poskytuje psí pohľad na stretnutia s celebritami, filantropmi či kráľovninými poradcami, pričom zachytáva ich ojedinelé názory na zmysluplný život. Prostredníctvom najtajuplnejších radcov Jej veličenstva zistí, že moc starodávnych symbolov pretrváva do dnešných dní a objaví najprekvapujúcejšiu vlastnosť Jej veličenstva – schopnosť prebudiť v druhých ich najvyšší potenciál. Táto vtipná, dobrodružná a zároveň múdra knižka zaujme každého, kto miluje psov a zamýšľa sa nad zmyslom života.

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐ / 5
GoodReads: 3,84

Jasmine Guillory: ROYAL HOLIDAY

Počet strán: 304
Vydavateľstvo:
 Berkley, 2019

Vivian Forest has been out of the country a grand total of one time, so when she gets the chance to tag along on her daughter Maddie’s work trip to England to style a royal family member, she can’t refuse. She’s excited to spend the holidays taking in the magnificent British sights, but what she doesn’t expect is to become instantly attracted to a certain private secretary, his charming accent, and unyielding formality.

Malcolm Hudson has worked for the Queen for years and has never given a personal, private tour—until now. He is intrigued by Vivian the moment he meets her and finds himself making excuses just to spend time with her. When flirtatious banter turns into a kiss under the mistletoe, things snowball into a full-on fling.

Despite a ticking timer on their holiday romance, they are completely fine with ending their short, steamy affair come New Year’s Day… or are they?

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐ / 5
GoodReads: 3,64

.


Popravde, tento článok je publikovaný dodatočne – v skutočnosti som ho písala ešte minulý rok. Preto si dovoľujem do mojej pôvodnej TOP 3 pripojiť ešte jednu knihu, ktorá sa medzi časom tiež zapísala medzi moje obľúbené 😇 Ak vás baví kráľovská tématika a máte náladu na romantiku, je to niečo, čo by ste si určite nemali nechať ujsť.

Hester Browne: THE RUNAWAY PRINCESS

Počet strán: 509
Vydavateľstvo: Quercus Books, 2013

17936867

Amy Wilde is tired of the idiots her glamorous flatmate Jo tries to set her up with – she’d much rather be landscaping a garden with her dog Badger at her side than trying to find the man of her dreams. That is, until she meets Leo Wolfsburg. Handsome, polite, funny, intriguing – Leo is everything Amy could want in a man. Best of all, the attraction seems mutual.

But Leo’s lifestyle is a world away from her own. Private planes, charity balls, exclusive members’ clubs – Amy begins to realise that her simple existence has been turned upside down. And just where is Leo’s home country of Nirona, anyway? Is this all too good to be true?

Moje hodnotenie: ⭐⭐⭐⭐/5
Goodreads: 3,74

8 myšlienok na “Kráľovské čítanie k Vianociam

 1. Oooh to o kráľovninom korgi vyzerá úžasneeee! 🐶🐶
  Aj royal christmas či ako sa to volalo – ešte som nevidela knihu, kde by hlavný love interest bol niekto kto pracuje pre kráľovnú a nie člen kráľovskej rodiny!

  A okrem toho, chválim za trojjazyčný výber!

  Páči sa mi

 2. Šálek čaje, dobrou knihu a sníh! 😀 (Ne dobře, dám se sněhem pokoj, ale milý Ježíšku, jestli náhodou občas chodíš na blogy a čteš komentáře, abys zjitil, co by lidi chtěli, trocha sněhu letos na Vánoce by byla milá. 😀 Ale to jsem odbočila, zpátky k věci.)
  Nečetla jsem ani jednu, ale všechny vypadají, že by mohly být zajímavé. Možná, že je jednoho krásného dne i zkusím přečíst. (Jednoho krásného dne až zase začnu. Teď mi došlo, že jsem od září nepřečetla nic, krom věcí na AO3. Shame on me. :D)

  Páči sa mi

 3. Už tak nějak počítám, že se na Vánoce znovu-začtu do Harryho Pottera. Plánuji to už hezky dlouho, zopakovat si celou sérii, tak snad to konečně klapne. Ale corgi vypadá tak sladce ♥

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s