Filmy a seriály

2020: Filmy a seriály – Christmas Edition

Krásnu prvú adventnú nedeľu!

Ak sa chystáte nasledujúce dni stráviť pozeraním vianočných filmov v rámci prípravy na Štedrý deň, mám pre vás dobrú správu. Hádajte kto strávil celý november s novými vianočnými filmami a spravil vám prehľad? 😎

 • ONE ROYAL HOLIDAY (2020) │ Trailer │ HODNOTENIE: 5/10

When Anna offers a stranded mother and son shelter in a blizzard, she learns that they are the Royal Family of Galwick. Anna shows the Prince how they do Christmas in her hometown, encouraging him to open his heart and be true to himself.

Toto to všetko odštartovalo. And yes, I blame Aaron Tveit. Je to jeden z mojich obľúbených hercov a keď som videla trailer, takmer som sa rozpustila. Vianoce, romantika a on v hlavnej úlohe? Yes, please. Nanešťastie, film ako taký ma nejak zvlášť nezaujal. Prišlo mi to dosť ploché – a to aj na vianočný slaďák. Tak či tak som pri tom ale nakoniec slzila, takže… No, možno som mala privysoké očakávania. Čo som pozerala iné recenzie, ostatní to chvália, takže zvažujem, že si to pozriem ešte raz a uvidím 😁

Snowflakes PNG images free download, snowflake PNG
 • OPERATION CHRISTMAS DROP (2020) │ Trailer │ HODNOTENIE: 8/10

Congressional aide Erica forgoes family Christmas to travel at her boss’s behest. At a beachside Air Force base, she clashes with Capt. Andrew, who knows her assignment is finding reasons to defund the facility.

Now that’s more like it! Veľmi príjemné prekvapenie, čo sa tohto filmu týka. Vzájomné naťahovanie medzi hlavnými postavami rozosmialo, vianočná atmosféra zahriala a záver priam dojal. Fakt, že sa to odohráva na ostrove to celé ešte ozvláštňuje a dodáva tomu originalitu. Tento vianočný film môžem pokojne s čistým svedomím odporúčať.

Snowflakes PNG images free download, snowflake PNG
 • A CRAFTY CHRISTMAS ROMANCE (2020) │ Trailer │ HODNOTENIE: 5/10

Mandy Page, the owner of a used book store, loves Christmas. When she finds a touching letter to Santa stuffed between the pages of an old book recently donated, she decides it would be fun to answer it. But playing Santa might prove difficult since the letter is dated 70 years earlier.

Myšlienka pekná, postavy milé, hoci sa miestami trošku správali nelogicky, ale ako celok fajn. Bolo to vianočné, čas to skrátilo… Na jedno pozretie prečo nie, môže byť.

Snowflakes PNG images free download, snowflake PNG
 • CHRISTMAS UNWRAPPED (2020) │ Trailer │ HODNOTENIE: 7/10

Charity, an ambitious pragmatic reporter, learns the true meaning of Christmas when she investigates Erik Gallagher, a millionaire who insists that all the gifts that arrive on Christmas every year are from none-other than Santa himself.

Podobne ako Operation Christmas Drop aj toto celkom príjemne prekvapilo. Nečakala som, že ma to nakoniec až tak zaujme a pobaví. A musím povedať, že som nečakala, že dejovú linku potiahnu až do rozprávky! Takže áno, je to nielen romantické, ale pre zmenu aj rozprávkové 🙂

Snowflakes PNG images free download, snowflake PNG
 • THE PRINCESS SWITCH: SWITCHED AGAIN (2020) │ Trailer │ 8/10

When Duchess Margaret unexpectedly inherits the throne to Montenaro and hits a rough patch with Kevin, it’s up to her double Stacy to save the day before a new lookalike, party girl Fiona foils their plans.

Ooch, tak na premiéru tohto vianočného filmu som sa tešila úplne najviac! Princess Switch (a vôbec vianočné filmy s Vanessou Hudgens) mám rada a vôbec mi nevadí, že každý rok nejaký pribudne 😃 Najprv mi prišlo divné, že tentokrát hrá v jednom filme dokonca tri postavy naraz, ale viete čo – she nailed it 😂 Skvelo som sa bavila napriek tomu, že druhé diely zvyknú byť zvyčajne slabšie. Tu tento dojem ale nemám. Je to uletené, vianočné, romantické a ešte k tomu aj princeznovské! Ako šité na mieru, odporúčam.

Snowflakes PNG images free download, snowflake PNG
 • THE CHRISTMAS CHRONICLES: PART TWO (2020)│ Trailer │ HODNOTENIE: 6/10

Kate Pierce, now a cynical teen, is unexpectedly reunited with Santa Claus when a mysterious troublemaker threatens to cancel Christmas – forever.

Diel číslo dva v prípade Christmas Chronicles na rozdiel od Princess Switch úplne nezaujal. Akože áno, (a viem, že sa opakujem) bolo to milé, námet bol zaujímavý a aj poučenie by tam bolo, ale akosi to už nemalo v porovnaní s jednotkou úplne tú iskru.

Snowflakes PNG images free download, snowflake PNG
 • DASH & LILY (2020)│ Trailer │ HODNOTENIE: 7/10

A whirlwind holiday romance builds as cynical Dash and optimistic Lily trade dares, dreams and desires in the notebook they pass back and forth at locations all across New York City.

O tom, že toto vyšlo som sa dozvedela úplnou náhodou – tuším mi to vyhodil YouTube ako odporúčanie. Priznám sa, že mi spadla sánka. Knižku som totiž čítala šesť rokov dozadu a pamätala som si len toľko, že sa mi ozaj páčila. Veľmi oceňujem to, že jednotlivé epizódy mali iba 25 minút, bolo to tak akurát. (Je to skvelé hlavne, keď ste v stave, že dlhodobá pozornosť je niečo, čo po celom dni v práci už nemáte v mentálnej ponuke.) Každopádne, tých osem dielov zbehne ako voda, príjemne plynú a pobavia. (Miestami sa možno aj prichytíte, že oh, tá dnešná mládež a potom si uvedomíte, že no moment… 😃) Môže byť, za mňa 7/10.

Snowflakes PNG images free download, snowflake PNG

P.S.: Tieto filmy nie sú tohtoročnými novinkami v zmysle premiéry, ale pre mňa novými boli. Odporúčam predovšetkým Noelle s Annou Kendrick! Och, a Klaus je jediná animovaná rozprávka z tejto celej “ponuky”. Zo začiatku bola trošku zvláštna, pripomínala mi štýl Tima Burtona, ale nakoniec to bolo úplne aww.

 • NOELLE (2019)│ Trailer │ HODNOTENIE: 8/10
 • A CHRISTMAS PRINCE (2017) │ Trailer │ HODNOTENIE: 6/10
 • KLAUS (2019)│ Trailer │ HODNOTENIE: 7/10

P.P.S.: Keby ste mali pocit, že je to ešte stále málo filmov, odporúčam kliknúť si na Netradičný filmový zoznam, ktorý som takto pred Vianocami dávala dokopy pred tromi rokmi + tiež na The Man Who Invented Christmas (2017) a Arthur Christmas (2011) 🙃

7 myšlienok na “2020: Filmy a seriály – Christmas Edition

 1. Sranda, že si pridala práve takýto zoznam, lebo už dva dni plánujem pozrieť Holiday Season s Kristen Stewart, takže hej – je čas na vianočné filmy!! Ale ako každý rok, najprv si musím pozrieť staré klasiky a potom sa zažrať do noviniek! ❤

  Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: LIST ’20 – Alethea Caris
 3. Já už taky ve velkém jedu vánoční filmy! A musím říct – Princess Switch (první i druhý díl) jsou topka! Jsem si tak zamilovala toho chlapíka, co hraje prince Edwarda, až jsem si ho našla a zjistila, že má super vánoční hudbu! 🥰 Moc ti děkuju za tenhle článek, určitě se k němu vrátím, až se někdy večer nebudu moct rozhodnout, co teď 😍

  Páči sa mi

 4. Ale to všechno zní moc dobře. 😀 Určitě se na ně podívám. A nejlépe v červenci, protože kdy jindy sledovat vánoční filmy. Určitě ne o Vánocích, protože to jsem příliš zaneprázdněná předstíráním, že se Vánoce nekonají až do nějakého 23. večer a pak se následující tři dni snažím dohnat a sledovat všeeeeeechny pohádky 😀

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s